liöMieraei Moderne wijnen uit de 'oude'wereld Ahold Flitsen juni 2001 3 Deli XL op Pinkpop Pitabroodjes Klantvriendelijkheid AH-medewerker scoort hoog Onderscheid Waardering Stroomvoorziening Pioniersrol WMW$fè Pinkpop is een van de grootste muziekfestivals van Neder land. Jaarlijks komen er tienduizenden muziekliefhebbers op af. Die moeten uiteraard eten en drinken. Deli XL speelt daarbij een belangrijke rol. 'Pinkpop duurt in totaal drie dagen', vertelt hoofd Verkoop Deli XL Geleen Ad Heygelen. 'Een deel van de bezoekers wil alles meemaken en over nacht op een camping bij het Pinkpop-terrein. Om de ver enigingskas te spekken, heeft Stichting evenementen Strijt- hagen op een van de cam pings een tent waar ze eten en drinken aan de bezoekers verkoopt. Wij zijn al jaren lang hun vaste leverancier.' 'Vierentwintighonderd blik jes bier, honderden blikjes frisdrank, zeshonderd kilo gyros-vlees, honderden fri- 60.000 reacties op klantentevredenheidsonderzoek Etos wil zich onderscheiden in de markt van health beauty-care. Dat doen we met onze nieuwe 4-Wereldenformule, ons assortiment en dan met name de nieuwe Eigen Merk producten en natuurlijk met onze medewerkers in de win kel. En om onze medewerkers daarbij te onder steunen is de Etos Academie in Amers foort geopend. Zo'n eigen, vaste plek is belangrijk. We kun nen die in stijl inrich ten -een 'Etos-gezicht' geven- en vijf dagen per week, wanneer we willen, opleiden. Structureel en flexi bel, vooral ook waar het gaat om de inhoud. De modules sluiten aan bij Etos' operationele missie 'het voor de klant herkenbaar neerzetten van de perfecte winkel, op elk koopmoment, door des kundig, begripvol en hulpvaardig personeel. Regelmatig worden de modules aangepast aan de actualiteit. Blijkt veiligheid in de winkel bij voorbeeld een issue, dan kan daar een module over komen. Op het moment zijn we 0.0. ook be zig om leverancierstrainingen onder de loep te nemen. Niet alle leveranciers van bijvoorbeeld haarverf kunnen zonder meer onder de vlag van de Etos Academie een training geven. We moe ten eerst beoordelen wat de meerwaarde van zo'n training voor Etos is en natuurlijk ook wat de Etos Academie voor die leverancier kan bete kenen. Met het opleidingsprogramma vergroten we ons onderscheidend vermogen. Bovendien profileren we ons op die manier ook als werk gever op de arbeidsmarkt en hopen medewerkers aan ons te binden. Jannéke Keuning, Projectleider Etos Academie Nieuw bij Gall&Gall: Maar liefst 60.000 reacties kwamen er binnen bij de eerste meet- ronde van de Winkel Performance Meting (WPM). Uit deze ongewoon hoge respons op dit klantentevredenheidsonderzoek blijkt dat klanten zich erg betrokken voelen bij 'hun' Albert Heijn-winkel. De meting geeft winkels een helder beeld van hun sterke en verbeterpunten. Werd de klantentevredenheid voorheen maar eenmaal per jaar gemeten door middel van het KPI-onderzoek, dit jaar ontvangt een geselecteerde groep Bonuskaarthouders vijf keer een vragenlijst thuis. In week 13 ont vingen zij de eerste lijst; ruim dertig procent stuurde deze ingevuld terug naar Albert Heijn. Elk filiaal heeft eind week 20 een resultatenoverzicht van de eerste meet- ronde ontvangen. Al verschillen de resultaten per filiaal en regio, de klantvriendelijkheid van de AH-medewerkers scoort overal hoog. Klanten waarderen de 'bereid heid om iets te zoeken of te halen', maar zijn minder te spreken over de 'lengte van de wachttijden voor de kassa' en de 'kwaliteit van groente en fruit'. Deze punten zullen naar verwachting bij de volgende rondes beter uit de bus komen. De tweede meting heeft in week 21 en 22 plaatsge vonden. KletsKoek, het nieuwe kijk-, doe- en leesblad voor Albert Heijn's jonge klanten werd op 22 april officieel gelanceerd. AH directeur Dick Boer presenteerde de eerste exemplaren vers van de pers aan de kinderpanels. Die interviewden in de eerste KletsKoek onder an deren Ajax-talent Cedric van der Gun en griezelboekenschrijver Paul van Loon. De tweede KletsKoek zal In de herfstvakantie (week 42) verschijnen. kadellen, tientallen kilo's kaas.' Ad noemt op wat de vestiging van Deli XL in Ge leen jaarlijks onder andere aan de stichting levert. 'Daar naast leveren we schnitzels, bockworsten, ijs, goulash- soep, melk, schepsalades, noem maar op. Bijzonder is ook dat de geleverde pita broodjes speciaal voor Pink pop in België worden ge maakt. Ze zijn een slag groter dan normale pitabroodjes. Heel geschikt dus om de hon ger te stillen.' Deli XL doet meer dan alleen het leveren van levensmidde len. 'Wij denken bijvoorbeeld ook mee over de stroomvoor ziening en de presentatie van de etenswaren', zegt Ad. 'Daarnaast staan we geduren de de drie dagen stand-by. Mocht de stichting door de voorraad heen raken, dan zijn wij in staat om in hele korte tijd bij te leveren. De re den waarom deze klant ieder jaar bij ons terugkomt, is dat ze er zeker van zijn dat alle spullen op tijd geleverd wor den. Daarnaast is het zo dat wij continu twee vrachtwa gens op het terrein hebben staan waarin een voorraad aanwezig is van zowel diepge vroren als gekoelde produc ten. Voor ons is het iedere keer weer een hele happe ning om bij Pinkpop betrok ken te zijn. Er komen bijzon dere bands en de sfeer is er altijd uitstekend!' Deli XL zorgt voor de 'inwen dige mens' op Pinkpop Toen wijnmakers uit Frank rijk, Australië en Califomië voet aan de grond kregen in de 'oude' wereld, werd de wijnbouw gemoderniseerd. In Tunesië vervulde het Itali aanse wijnbedrijf Calatrasi een pioniersrol. In 1997 ver wierf het de exploitatierech- 'Yarden Mount Hermon' staat dan ook het garantiezegel van het rabbinaat.' De tijd lijkt rijp om de consu ment met wijnen uit het Mid den-Oosten kennis te laten maken. Bootsma: 'De Neder landse wijndrinker is gewend aan wijnen van over de hele wereld, is nieuwsgierig en houdt van kwaliteit. We ver wachten dan ook dat de selec tie die we hebben samenge steld bijzonder veel succes zal hebben.' In juli presenteert Gall&Gall een selectie fraaie wijnen uit de zuidelijke Mediter- ranée: Libanon, Israël, Tunesië en Marokko. Landen die niet meteen in je opkomen als je aan wijn denkt. Toch gaat de wijncultuur in deze gebieden terug tot ver voor het begin van onze jaartelling. De Grieken en Romeinen wis ten ondanks het hete, droge klimaat vruchtbare grond voor druiventeelt te bewer ken; in vroegere tijden vloei de de wijn dan ook rijkelijk. Op de vraag waarom de eer ste flessen nu pas de Middel landse Zee 'oversteken' ant woordt Product Group Manager Hans Bootsma: 'De wijnen uit deze gebieden zijn pas sinds enkele jaren in vo lume en kwaliteit geschikt voor export. In Libanon en Marokko bijvoorbeeld, werd vooral geproduceerd voor de binnenlandse markt; de kwa liteit was bovendien niet ge weldig.' ten van ruim vierhonderd hectare verlaten wijngaard en in record tempo werd een modern wijnbedrijf opge bouwd. Trots presenteren zij nu een heerlijke Accademia del Sole Syrah 2000. De wijnen van de Golan Heights Winery worden vol gens Califomisch model ge produceerd. 'Prachtige, droge wijnen die terecht met veel medailles zijn onderschei den', vertelt Bootsma. 'Boven dien zijn ze kosjer: het hele proces, van de pluk tot de op slag, wordt door orthodoxe Joden begeleid. Op de flessen

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 3