c m min» 'Mogen wij éven in u 8 Ahold Flitsen mei 2001 NIEUWS FLITSEN Dinsdag 17 april 13.10 uur Gall Gall 6556 Jodenbreestraat Amsterdam Etos wint Award Stil (1) Stil (2) In week 12 kreeg Etos-directeur John van der Ent de 'Santé Easy Living Award' in de categorie 'Winkel' overhandigd van de hoofdredacteur en de bladmanager van het blad Santé. Het tijdschrift organiseer de voor de tweede keer deze verkiezing, waarbij lezers hun stem konden uitbren gen op 'producten en diensten die het le ven in 2000 een stuk aangenamer maak ten'. Maar liefst 60 procent van de stemmen ging uit naar de nieuwe vierwe- relden-winkels van Etos. 'Deze onderschei ding is een groot compliment voor heel Etos', zegt John van der Ent. 'Het geeft aan dat we met onze vierwerelden-formule iets heel bijzonders in handen hebben. Het mooie is dat onze klant haar stem heeft la ten horen én gekozen heeft voor ons. De oorkonde krijgt een prominente plaats op ons kantoor.' Aan het einde van het jaar worden de nieuwe strengere geluidsregels van kracht voor supermarkten in dichtbevolkte gebie den. 's Avonds moet het geluid beperkt blijven tot zo'n 65 decibel. Zeg maar een gesprek tussen twee mensen. Bij franchise AH 8572 in Borger hadden ze de primeur. Daar onthulde het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel een nieuwe, zeer stille winkelwagen. Albert Heijn heeft ook aan de ontwikkeling bijgedragen. Door speciale maatregelen aan de wielen blijft het geluid van de winkelwagen ook buiten op de parkeerplaats prettig laag. Prettig vooral voor de omwonenden. Een stuk groter is de nieuwe trailer van Post Kogeko, de transportondernemer die onder andere voor Albert Heijn vanuit DC Pijnaclcer werkt. Maar niet minder stil. Ook hier zijn speciale maatregelen getrof fen om het geluid van de trailer zo laag mogelijk te houden. En voor een lcoeltrail- er is dat niet eenvoudig, omdat je nu een maal vastzit aan de motor van de koelin stallatie, die natuurlijk het nodige geluid maakt. Niet nodig, zo blijkt, als je de mo tor weglaat en de trailer gewoon iedere keer vult met lcoelmiddelen. Voeg daarbij dat de bodem en de laadlift ook van de su perstille soort zijn en je hebt een trailer die ervoor zorgt dat de omgeving van de winkel een stuk stiller blijft. 'Vanavond heb ik een afstudeer feestje van een vriendin,' zegt Marieke. Ik ben dus op zoek naar een feestelijke fles champagne, want dat moet ge vierd worden.' Marieke is zelf ook niet al te ver meer verwijderd van afstuderen aan de Academie voor Tandheelkunde in Amsterdam. Ze Maandelijks stappen we één van Ahold's winkels binnen. We tikken een willekeurige ldant op de schouder, stellen ons voor en vragen: 'Mogen we éven in uw tas ldjken?' Deze keer werpen we een blik in de boodschappentas van Marieke Oostwegel |24| bij Gall Gall aan de Jodenbreestraat in Amsterdam. is nu zesdejaars. De deskundige Gall Gall-medewerker zet haar op het juiste spoor en al snel heeft ze haar feestelijke fles. 'Het is erg makkelijk, een speciaalzaak van Gall Gall in de buurt', aldus Ma rieke. 'Ook voor een fles wijn loop ik hier naar bin nen. Vandaag trakteer ik me maar eens op een witte Zuid-Afri kaanse wijn. En ik doe ook mee aan de spaaractie voor glazen, hartstik ke handig!'

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 8