8 dagen Zuid-Spanje voor 1199,- Spaanse winkels worden Supersol Thaise TOPS met 'snelle keukens' Cursus 'Van boer tot bord' in Thailand 5 Zonnige topaanbieding voor Ahold-medewerkers: Paasheksen en Vreugdevuren TOPS werkt samen met universiteiten en overheden Ahold Flitsen mei 2001 AROUND THE WORLD Heb je zin om voor het invallen van de winter nog even lekker de Zuid- Spaanse zon mee te pikken? Trek je agenda en noteer alvast: op zater dag 27 oktober 2001 vertrekt vanaf Schiphol de Transavia-vlucht naar Malaga in Andalusië. Daar heeft Ahold een aantal winkels, waarvan je er natuurlijk een aantal zal bekij ken. Een luxe touringcar neemt je mee langs de steden Granada, Cordoba en Sevilla. Uiteraard breng je ook een bezoek aan Ahold's sherry bodega's in Jerez de la Frontera. Ruim de mogelijkheid dus om de Spaanse cultuur op te snuiven. Bij komen doe je de laatste twee dagen lekker lui aan het strand. Kun je een duik nemen in de nog heerlijk warme zee. Al helemaal in de stemming? Let op de volgende Flitsen. Daarin tref je meer details aan over deze zonnige aanbieding en ook hoe je je kunt aanmelden. De reis gaat door als er 40 personen of meer meegaan. Saskia Egas Reparaz (27), Ahoid Management Trainee, zit ruim drie maanden in Stockholm op het hoofdkantoor van ICA, Ahold's Scandinavische partner. Ze is de eerste Ahold management trainee in Zweden en haar belangrijkste project is de huismerk-ontwikkeling. In deze rubriek doet ze verslag van haar belevenissen. Grote ombouw dit jaar: Het gaat best heel goed in Zwe den: de taal versta ik steeds be ter. de ontwikkeling van huis merkproducten loopt goed en de winter is een beetje op zijn re tour. Een beetje hoor, want vlak voor Pasen hadden we hier nog een sneeuwstorm. Verder prach tig winterweer, met veel zon. Place to be Met Pasen trekken de Zweden erop uit. Het is dan ook een van de laatste mogelijkheiden om je ski's nog eens onder te binden. Dat kun je onder andere doen in de regio Darlana, in het midden van Zweden. Ik was in het plaatsje Tallberg. Een 14e eeuws stadje, waar ook die hou ten paardenbeeldjes vandaan komen. Met Pasen the place to be in Zweden. Paashazen kennen ze hier trouwens niet. In plaats daarvan hebben ze paasheksen. Ook erg populair is wandelen op de meren. Die zijn in april nog helemaal bevroren. In het noor den van Zweden is het ijs zo dik dat je er met auto's op kunt rijden. Er worden zelfs speciale auto races gehouden en de ijsvlakte doet dienst als landingsbanen voor vliegtuigen! Na alle winterpret hebben we op 30 april de komst van de lente gevierd. Eindelijk wordt het een beetje warmer. De Zweden vieren dat door grote vreugdevuren te maken. Helemaal te begrijpen na zo'n lange winter. Alle Aholcl-supermarkten in Spanje krijgen een nieuwe naam: Supersol. Niet hele maal vreemd, want inmiddels is door alle overnames van verschillende winkelketens een bonte verzameling na men ontstaan. In het zuiden, vooral in Andalusië zijn Su- perdiplo, Cobreros, Guerrero, Castillio del Barrio, Mercasol en Las Postas actief. Superdip- lo en Cobreros hebben ook winkels in en om Madrid. Ahold's Thaise supermarkt keten TOPS heeft een over eenkomst getekend met Conoco, dat in Thailand 120 benzinestations heeft. In die benzinestations zijn ook ge makswinkels. Door de over eenkomst kan Conoco via TOPS eenvoudiger droge kruidenierswaren inkopen voor die winkels. Dat is ook voor TOPS natuur lijk gunstig, want de schaal waarop TOPS inkoopt is veel groter geworden. Belangrijker is dat TOPS en Conoco samen een nieuw vers concept in de markt zetten in de gemakswinkels. Dit nieuwe concept heet Jiffy Kitchen by TOPS, zeg maar TOPS' snelle keuken. En in die keuken kun je terecht voor verse maaltijden, sand wiches, verse broodjes, fruit en zuivel. In mei gaan de eer ste Jifty Kitchens als proef open. Maar de verwachting is dat het zo succesvol zal zijn, dat alle 120 gemakswinkels Jiffy Kitchens worden. Daarnaast heeft Superdiplo ook winkels op de Canarische eilanden. Het gaat dus om honderden winkels die wor den omgebouwd. De Netto- discountwinkels houden hun huidige naam. De hypermark- ten gaan opereren onder de naam Hyperdino. De ombouw naar Supersol is inmiddels begonnen en zal waarschijnlijk aan het einde van het jaar zijn afgerond. Ahold's Thaise TOPS-super- marktketen gaat nauw samenwerken met de uni versiteit van Bangkok en de Landbouwuniversiteit van Wageningen. Samen ontwik kelen ze een cursus voor boeren over ketenbeheer: het in de hand houden van de kwaliteit van agrarische producten van de boer tot aan het bord. Alle aspecten daarvan zitten in de cursus: van voedselveiligheid tot lo gistiek. TOPS heeft in Thailand een naam hoog te houden als het gaat om ketenbeheer. In 1998 opende TOPS in Bangkok de World Fresh. Dat is een distri butiecentrum dat op een zo veilig mogelijke manier verse producten naar de filialen distribueert. Ook worden er in de World Fresh groenten verwerkt tot panklare gerech ten. Daarmee heeft TOPS één van de modernste en veiligste distributiecentra van Thai land. Op dit moment werkt TOPS met 40 boeren die werken volgens de strenge eisen van TOPS. Door de cursus moet dat aantal toenemen. Het doel van de cursus is name lijk om de kennis van keten beheer in Thailand te vergro ten. De cursus gaat van start in september en duurt tot november. Naast de Universi teiten van Bangkok en Wage ningen werken onder andere ook het Thaise ministerie van Landbouw en de Nederlandse ambassade mee aan het pro ject. De 8-daagse reis kost f 1.199,- op basis van een tweepersoonskamer. Dat is inclusief je vliegreis Amsterdam Malaga v.v., de rondreis per luxe touringcar, verblijf in 3 sterrenhotels met ontbijt. Bij World Fresh staat voedselveiligheid voorop.

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 5