aarverslag 2000 'Trots zijn op wat je met Deze maand ininuiniiiiii Derde Ahold loopbaandag druk bezocht AH rekent achter de schermen in euro's 58e jaargang nummer 3 mei 2001 pag.4 Paasheksen en vreugdevuren, pag.5 Logistiek bijeen in Schrijf je in voor de Bussum, Dam tot Damloop, pag. 3 pag. 9 OR-en in actie voor toekomst medewerkers, pag.10 Inkopen via internet, pag. 11 Persoonlijk onthaal bij Stop 81 Shop, pag. 12 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV PAGINA 6 EN 7 Het hele jaar wordt er over gepraat, maar nu het zover. In week 17 is de Beste Winkelwed- strijd gestart. Welke AH- winkel mag zich dit jaar Beste Winkel noemen en wie winnen de speciale afdelingsreizen? 'In no vember weten we meer. Tot dan blijft het span nend", aldus Liüane van Heteren, projectleider Beste Winkelwedstrijd. Het wedstrijdthema is dit jaar Koninklijk Blauw. Een trotse Albert Heijn-kleur die staat voor service waarbij de klant koning is. Trots zijn op je winkel en dat uitstralen naar de klant, daar draait het om. 'In de eerste vier rondes speel je tegen je eigen minicluster of marktgebied. Daaruit volgt de halve finale en uiteinde lijk mag de clusterwinnaar naar het spectaculaire eind- feest in november', legt Lilia- ne uit. Een deskundige jury, bestaande uit de AH-directie en een team mensen van het hoofdkantoor, maakt dan be kend wie zich Beste Winkel 2001 mag noemen. Punten De winkels worden in vier rondes beoordeeld. In ronde 1 en 3 wordt gelet op onder meer artikelpresentatie, per- soneelskleding en omzetkan- sen. 'In ronde 2 en 4 jureren bonuskaarthouders. Zij vul len een vragenformulier in over bijvoorbeeld hoe snel je wordt geholpen aan de kassa, de verkrijgbaarheid van pro ducten en de presentatie van een afdeling', vertelt Liliane. 'De punten van deze twee ju- iy's bepalen vijftig procent van de beoordeling. De ande re helft komt van de score kaart, die het hele jaar wordt bijgehouden.' Multi-channel Maar het gaat allang niet meer om winkels alleen. In het verslag wordt ook de zo genaamde 'multi-channel strategie' belicht. Ahold ver koopt voeding via winkels, via grootverbruik en via e- commerce. Van der Hoeven: 'Door de toevoeging van foodservice activiteiten (grootverbruik) aan onze port folio kunnen we klanten op ieder gewenst consumptie moment van dienst zijn.' Ahold noemt zich dan ook geen food retailer meer, maar food provider (leverancier). Toekomst Wordt in een jaarverslag vooral teruggekeken op het afgelopen jaar, Ahold zou Runner Ups Per ronde zijn geldprijzen te winnen en de Beste Winkel ontvangt een nog bekend te maken bedrag. Daarnaast zijn er voor de aparte afdelin gen weer afdelingsreizen te verdienen. 'Ik heb gehoord dat hiervoor nü al afdelingen in de startblokken staan', ver telt Liliane. Nieuw zijn de Runner Ups. 'Diegenen van wie het puntenaantal ten op zichte van scorekaart 1 flink is gestegen, maken ook kans om naar het slotfeest te gaan. Ahold niet zijn als men niet ook een prikkelend voorschot op de toekomst zou nemen. Zo verwacht de Raad van Bestuur in 2001 een omzet van Euro 65 miljard, zullen omzet en bedrijfsresultaat naar verwachting in alle werkgebieden verbeteren en wordt verwacht dat de winst per aandeel zo'n 15% zal gaan stijgen, exclusief valuta invloeden. 'We zijn sterk ge richt op een verdubbeling van de omvang van onze on derneming in de periode 1999-2002, maar het ziet er naar uit dat we deze groei eind 2001 al bijna zullen heb ben gerealiseerd', aldus Van der Hoeven in het verslag. Een extra trigger om mee te doen.' Ten slotte heeft Liliane nog een tip voor de deelne mers: 'Zet met elkaar iets neer waarop je trots kunt zijn. Als je die trots kunt overdragen aan je klanten, maak je grote kans in de fina le te komen.' Alle Nederlandse Ahold-werk- maatschappijen pakten flink uit op de derde Ahold loopbaandag, 29 maart in het atrium van het hoofdkantoor van Albert Heijn. De kleurige stands van Deli XL, Etos, De Tuinen, Gall Gall, Ac counting Plaza en Albert Heijn trokken 230 parttimers en sta giaires naar Zaandam. Op zoek naar de mogelijkheden voor een carrière bij Ahold. Tijdens ver schillende workshops kon speci fieke informatie over onder an dere het Distributiecentrum, de duale opleiding en het AH- hoofdkantoor worden verkregen. De Ahold loopbaandag vindt twee keer per jaar plaats. Het doel: parttimers en stagiaires die een mbo-, hbo-, of universitaire studie volgen interesseren voor een loopbaan bij Ahold. De vol gende loopbaandag staat voor oktober op de kalender. Zie ook pagina 3. Ahold groot ste aanbieder van voeding ter wereld Elke week 35 miljoen klanten Winst per aandeel zal 15% stijgen Op 9 april verscheen het Jaar verslag over 2000 van Ahold. 'Food specialist of the world' is dit jaar het thema. Niet ten on rechte. Ahold-president Cees van der Hoeven schrijft in het verslag: 'We hebben een we reldwijd netwerk opgebouwd, bestaande uit de beste regiona le marktleiders in detailhandel en foodservice.' Ahold is in middels de grootste aanbieder van voeding ter wereld. Er staan winkels in 25 landen die wekelijks 35 miljoen klanten bedienen. En in het jaarverslag spreekt de Raad van Bestuur de verwachting uit dat Ahold dit jaar nog 1.250 nieuwe en ver nieuwde winkels gaat openen. Daarmee komt het totaal aan tal winkels eind 2001 op zo'n 9.000. Overgang naar de euro prima verlopen Met Pasen is Albert Heijn achter de schermen overgegaan van de gulden naar de euro. Dus de klant merkt er nog niets van, maar jij als medewerker wel. Het was een behoorlijk grote opera tie, waar het lange paasweekein de voor werd uitgekozen. Op za terdagnacht om twee uur werd begonnen de systemen om te zetten. Op maandagochtend was het dan zover: toen waren alle systemen 'om'. Het kon eigenlijk niet missen want over het gehele weekend zijn meer dan 200 me dewerkers in touw geweest om de conversie in goede banen te leiden. Ook is er ruim de tijd genomen om 'proef te draaien' met de eu ro. Toen bleek dat winkelsyste men, ook van de franchise win kels, die van het DC en van Ac counting Plaza precies dat de den wat verwacht werd, kon de overgang geslaagd worden ge noemd. Albert Heijn is daarmee één van de eerste winkelbedrij ven in Nederland die achter de schermen zijn gaan werken met de euro. Beste Winkelwedstrijd van start

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 1