'Slagvaardig inspelen op de werldng van vraag en aanbod' Deli XL lanceert eerste Euroshopper XL-product rondvraag 11 Ahold koopt In via internetbeurs Deal m Efficiëntie Eerste schreden Loopbaanplannen Voor meer informatie over WWKE: nmnv. wwre. orff Backoffice Uniform Ahold Flitsen mei 2001 Loven, bieden en kopen; wat op een traditionele veiling plaatsvindt, is ook mogelijk via internet. Vorig jaar sloot Ahold zich aan bij de World Wide Retail Exchange (WWRE), een grote virtuele marktplaats. Dankzij dit me dium kan een inkoper in zeer korte tijd de gewenste hoeveelheid en kwaliteit van een bepaald product inko pen. Gewoon achter zijn bu reau. Een besparing van vijf tot tien procent op de in- koopkosten is daarbij niet ondenkbaar. 'WWRE is een virtuele markt plaats waar vraag en aanbod bij elkaar komen', vertelt Ro bert van de Weerdt, Program Manager e-Procurement bij Ahold. 'Momenteel zijn 53 grote internationale retailor- ganisaties aangesloten bij WWRE. Alle denkbare food-, non-food-, drogisterij- en tex tielproducten kunnen hier worden ingekocht. Van ki wi's, papieren zakdoekjes en kantoorartikelen tot zeecon tainers voor goederentrans port.' Eén van de diensten die WWRE aanbiedt, is de elek tronische veiling. Robert legt uit hoe dat werkt: 'Eigenlijk lijkt het op een traditionele veiling. Stel: Ahold wil kiwi's hebben. De inkoper nodigt le veranciers uit om deel te ne men aan een veiling. Van te voren heeft hij zijn eisen zo- Robert van de Weerdt en AnneliekeCooten als product- en logistieke spe cificaties doorgegeven. Op een vastgesteld tijdstip mel den de leveranciers en de in koper zich via internet aan bij WWRE en de veiling wordt gestart. Leveranciers bieden in een transparant on derhandelingsproces tegen el kaar en meestal kan de inko per na anderhalf uur een deal sluiten.' Een belangrijk voordeel van inkopen via WWRE is effi ciëntie. 'De betrokken partij en komen snel en direct met elkaar in contact waardoor er slagvaardig kan worden inge speeld op de werking van vraag en aanbod', aldus Ro bert. 'De besparing die dat kan opleveren, wordt doorbe rekend, zodat de klant in de winkel er uiteindelijk ook van profiteert.' Binnen Ahold is de afdeling Ahold World Wide Exchange verantwoordelijk voor de uit- Twintig jaar hetzelfde werk voor dezelfde baas doen, is van daag de dag ondenkbaar. Veel mensen zijn druk met de plan ning van him loopbaan. Vandaag hier, over twee jaar een stapje hoger en daarna misschien iets leuks in het buiten land. Daarbij lijkt het alsof we naast ons werk allemaal een opleiding volgen die ons verder moet brengen in carrière- land. Flitsen peilde de carrièrekoorts in het land. Connie Verheyen (29), parttime medewerkster Etos 7303 in Maastricht: 'Carrière zul je mij niet meer zien maken. Ik heb bewust voor een parttime baan gekozen zodat ik de rest van de tijd aan mijn gezinnetje kan besteden. Om me heen zie ik de jeugd wel steeds meer hun loopbaan sturen. Die is soms al geheel uitgestippeld. Dat was vroeger echt anders. Qua op leiding volg ik vooral het vak- en producttechnische aanbod. Dat is nodig om bij te blijven en de be staande kennis op te frissen. Of ik de boot heb gemist? Dat denk ik i niet en vol gens mij zijn er meerdere bo ten. Ik heb een keuze maakt waar ik blij mee ben. rol van de diensten van WWRE. Op verschillende con tinenten zijn inmiddels vei lingmanagers aangesteld. In Europa begeleidt Annelieke Coolen inkopers bij hun eer ste schreden op de elektroni sche beursvloer. 'Alleen al in de maanden april en mei worden binnen Ahold zo'n 25 producten geveild', zegt Robert. 'Zie het als een nieuw hulpmiddel voor inkopers in een traditioneel onderhande lingsproces.' Sabine Hulkenberg (21), verkoop medewerker/caissière AH 1275 in Den Haag: 'Naast mijn studie logistiek management werk ik 20 uur bij Albert Heijn. Logisch dus dat ik een baan in de logistiek am bieer. Bij Ahold, want food is 'mijn' business. Een functie bij een van de DC's of de AH Thuisservice, dat lijkt me interessant. Achter de schermen ligt voor mij de uitda ging. Met klanten omgaan is leuk, tevreden klan ten zijn leuker. En die krijg je alleen als het aan de achter kant goed ge- Sylvia Kossakowski, assistent filiaalmanager De Tuinen 7630 in Breda: 'Ik ben 43 en heb drie doch- <^7 ters. Die moe ten op school steeds vroeger hun richting bepa len en keuzes maken voor de toe komst. Dat is soms best eng en erg vroeg in hun leven. Doen waar je plezier in hebt, is mijn credo en advies aan iedereen. En dat is voor iedereen anders. De een wil graag in een drogist wer ken, de ander droomt ervan om naar het conservatorium te gaan. Op deze leeftijd hoef ik zelf geen carrière meer te maken. Wel ben ik onlangs assistent filiaalmanager geworden. Ik kan m'n ei hier prima kwijt en werk niet meer dan 30 uur per week. Prima toch? Philipe Wind (35), decaan Willem de Zwijger College in Bussum: 'Ik heb juist de indruk dat de jeugd minder nadrukkelijk bezig is met het plannen van de toekomst. Steeds vaker trekken ze na de havo of vwo een jaartje naar het buiten land om te werken of ervaring op te doen. Bij terugkomst kunnen ze nog alle kanten op en zeker zo be langrijk, het werk ligt voor het op scheppen. Een zeer luxe situatie die tien jaar geleden niet denkbaar was.' Het eerste Euroshopper XL-product is een feit. Onlangs lanceerde Deli XL appelmoes. In een blik van vijf liter, dat naast de A-merken en het private label van Deli XL op de foodservicemarkt wordt aangeboden. In de nabije toekomst worden nog eens dertig Euroshopper XL-producten in het assortiment opgenomen. Frans Dankers, hoofd inkoop grootverbruik van Deli XL noemt de introductie van Euroshopper XL-producten een zeer bewuste keuze. 'Vanuit de markt is er be hoefte aan een economy brand: een merk met een goede prijs-kwaliteit verhouding, gepositioneerd onder het huismerk. De Euroshopper- formule werkt bovendien. Dat blijkt uit het succes van de producten in consumen tenverpakking die bij Albert Heijn in de schappen liggen. Op dat succes liften we mee.' In de toekomst wordt van zo'n dertig producten een Eu roshopper XL-artikel gelan ceerd. Deli XL werkt hard aan de implementatie daarvan. samen met AMS Marketing- service, een samenwerkings verband van een aantal grote Europese retailers waaronder Ahold. Naast Deli XL zijn ook het Zweedse ICA Meny en de foodservicetak van AMS-part- ner Kesko in Finland zeer geïnteresseerd in het merk. 'Het gaat om zogenaamde backoffice producten', vertelt Selma Koedijk, junior pro duct manager grootverbruik. 'Die komen merkloos op ta fel, zoals appelmoes in een schaaltje. Of de consument ziet ze helemaal niet; fri tuurvet is daarvan een goed voorbeeld. In tegenstelling tot een frontoffice product -het kuipje pindakaas in het bedrijfsrestaurant bijvoor- beeld- speelt merkgevoelig- heid nauwelijks een rol bij dit soort artikelen.' Zowel Frans als Selma be amen dat het Euroshopper- label het symbool is van grensoverschrijdend denken. 'Steeds meer klanten stellen een uniform Europees aan bod van bepaalde producten op prijs. Ze weten dat als re tailers en foodservicepart- ners uit verschillende landen de handen ineen slaan, het een positief effect heeft op de prijs en kwaliteit van een product. En daar kunnen zij als klant van profiteren.'

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 11