AH gaat in geldzaken C£ Ahold: 55,7% meer omzet in 2000 Deze maand Verder dan de winkel Klant kan haast ongemerkt sparen Uniek in de wereld Prachtige manier van klantenbinding 58e jaargang nummer i februari 2001 Voordeel voor medewerkers, pag.3 Interview met Dick Boer, pag.4 Winkels La Fragua getroffen door aardbeving, pag. 5 Nieuwe rubriek: Aftellen naar de Euro, pag.9 De Tuinen gaat scannen, pag.9 Nieuws uit medezeggenschaps- land, pag. 10 Bert Muller levert keuken aan VN, pag. 11 Zeilend naar de Zuidpool, pag. 12 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Vijf manieren van sparen met de AH Spaarrekening: - Bonuskorting bijschrijven op je AH Spaarrekening - Een vast percentage (5, 10 of 15%) van het aankoopbedrag van je boodschappen automatisch bijschrijven - De waarde van je zegelboekjes bijschrijven - Laat het aankoopbedrag naar boven afronden naar hele vijf guldens. Het verschil wordt op je AH Spaarrekening gestort - De waarde van je statiegeldbon bijschrijven Een spaarder kan naar wens een keuze maken uit de bovenstaande mogelijkheden Ruim f 110 miljard langs onze kassa's De omzet van Ahold over het hele jaar 2000 is fors gestegen. Was de omzet over 1999 nog Euro 33,6 miljard, in 2000 steeg de omzet met 55,7% naar Euro 52,2 miljard (ruim f 110 miljard). De forse omzetgroei komt omdat nu veel aankopen van Ahold, zo als ICA Groep in Scandinavië en U.S. Foodservice in Amerika, voor het eerst volledig meetelden in de omzetcijfers. Dat is natuurlijk belangrijk, maar ook is het goed om te weten welke omzet we be haald hebben zonder de nieuwe acquisities mee te tellen. Dan kun je zien hoe de omzet van on ze bestaande winkels gegroeid is. Die zogenaamde autonome om zet steeg 6,3%. Dat is een grote re stijging dan de markt voor voe dingsmiddelen in zijn geheel laat zien. Ons bedrijf groeit dus ster ker dan de markt. Deze mooie omzetcijfers zijn be haald in heel het jaar 2000, maar vooral in het vierde kwar taal is de omzet sterk gegroeid. Met name tijdens de kerstperiode hebben onze klanten wereldwijd royaal ingekocht Ahold verwacht dan ook dat de nettowinst over 2000 fors hoger zal zijn dan in 1999. Sinds januari staat hij in ieder AH-filiaal: de AH Geldzaken-zuil. Klanten kunnen er hun AH Spaarrekening openen en beheren. Alle 'ongemerkte' voordeeltjes die met bonuskortingen en statiegeldbonnetjes worden gespaard, kunnen eenvoudig op de rekening worden bijge schreven. Daarnaast kunnen klanten het boodschappentotaal naar boven afronden en/of een vast percentage van het aanschafbedrag van hun boodschappen optellen en op hun AH Spaarrekening storten. Het kan dus gaan om kwartjes en guldens. medewerkers daags na de of ficiële bekendmaking over spoeld met vragen van klan ten. 'Het was verrassend om te merken hoeveel klanten meteen een AH Spaarreke ning wilden openen. Geluk kig hadden we nog tot 5 fe bruari de tijd voor de oplei ding van onze AH Spaarreke ningcoördinatoren, zodat zij alle vragen nu snel en kundig kunnen beantwoorden', zegt Slijkhuis. Zie verder pagina 3 Negen nieuwe Etos-vestigingen werden op 11 januari in één knip geopend. Etos-directeur John van der Ent gaf in de winkel aan de Amsterdamse Kalverstraat het startsein om de lintjes door te knippen, in de andere acht winkels kon dankzij een live internetverbinding worden 'meege- knipt'. Slechts negen dagen waren nodig om de voormalige Boots-vestigingen om te toveren in Etos-vier- wereidenwinkels, waarin aarde, water, lucht en vuur de assortimentsonderdelen verbeelden. Miranda Ster ling, eerste verkoopster in de Kalverstraat (links op de foto) noemt het een 'prachtwinkel; zeer overzichte lijk en kleurig'. Roniëlle de Kam verricht de rituele handeling, Evelyn Ernst staat daarnaast. volgens besteedden alle me dia ruim aandacht aan de nieuwe stap in de dienstverle ning bij Albert Heijn. 'We zijn met AH-Geldzaken niet over één nacht ijs gegaan', zegt category manager Wou ter Meijerink. 'Je hebt het toch over geld van de klant, daar gaan we dus zeer zorg vuldig mee om.' Flitsen belde een aantal filia len en vroeg de supermarkt managers om een eerste reac tie. 'Hartstikke goed', zegt SMM Ton Slijkhuis van AH 1596 in Hellevoetsluis. 'De De klant vindt dat, zo blijkt uit onderzoek, een handige manier van ongemerkt spa ren. Zeker omdat de klant bij elk winkelbezoek met één druk op de knop bij de kassa zelf kan beslissen of er die keer wordt gespaard. Met de ze manier van sparen is Al- bert Heijn de eerste super marktketen ter wereld die zo in geldzaken gaat. Op 10 januari werd het unie ke initiatief, een samenwer king tussen AH en Aegon, of ficieel bekendgemaakt. Ver klanten komen weer in bewe ging.' Supermarktmanager Peter Verkerk van AH 1064 in Groningen deelt die mening: 'Het is een prachtige manier van klantenbinding.' Uitproberen In beide testfilialen zijn de medewerkers op de hoogte gebracht van het nieuwe pro duct. In het Groningse filiaal mocht een aantal medewer kers, net als in 31 andere test filialen, de zuil eerst zelf uit proberen voordat de klanten hem gingen gebruiken. 'Onze medewerkers moeten natuur lijk weten hoe het werkt en hebben er straks ook persoon lijk voordeel bij. Mooier kan niet', aldus Verkerk. Verkoop manager Kassa Eliana Kroeze van AH 1094 in Tiel, ook één van de testfilialen, is enthou siast: 'Iedereen kan dit doen. Het is heel makkelijk en het tikt ongemerkt aardig aan'. In Hellevoetsluis werden de hier uw Spaarrekenin;

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 1