Let s WORK together! Nieuwe look Etos-wagens Trots Weten wat er leeft Extra handjes Ahold Flitsen december 2000 De winkels van Ga!! Gail in Sliedrecht (franchise) en Viissingen hebben de eerste prijs van de 'beste winkel wedstrijd' in de wacht gesleept. Zij wonnen een wissel trofee en een achtdaagse reis naar Zuid-Afrika. Op de filiaalmanagersdag van 7 november jl. werden de 24 vestigingen bekend gemaakt die genomineerd waren om 'beste winkel van het jaar 2000' te worden. Een span nende tijd brak aan voor deze winkels, want een jurylid dat zich niet bekend maakte, een mysteiy shopper, beoordeel de de overgebleven filialen. De jury bestond uit hoofd personeelszaken Tineke Donclc, manager marktgebied Joop Rietveld, algemeen di recteur Jeroen Smits en ma nager operations franchise Boulce van der Meij. 'Het uiterlijk van de winkel, de productkennis van de me dewerkers en de uitwerking van de landelijke thema's zijn bijvoorbeeld zaken waar op we gelet hebben', zegt Boulce van der Meij. 'Tijdens een feestavond voor de geno mineerden op 22 november jl. onthulden we dat de fran- chisevestiging in Sliedrecht en het filiaal in Viissingen de winnaars waren. Deze win kels waren perfecte Gall Gall-slijterijen.' Franchisenemer Machiel Pranger uit Sliedrecht had niet verwacht met de eerste prijs naar huis te gaan. 'Ont zettend trots ben ik op het team. Uit de beoordeling bleek namelijk dat we vooral gewonnen hebben door de kwaliteiten van onze mede werkers die allen het slijters- vakdiploma op zak hebben.' Oolc Ron Scheffer, filiaalma nager in Viissingen, heeft met zijn team het glas kun nen heffen. 'Natuurlijk is het onvoorstelbaar dat we met z'n allen naar Zuid-Afrika mo gen, want daar kom je niet zomaar. De juiy was zeer lo vend over de vriendelijkheid van de medewerkers en onze winkel die er sinds de verbou wing van afgelopen zomer in derdaad prachtig uitziet.' Alweer voor het derde jaar hielp het personeel van het hoofdkantoor van Albert Heijn de filialen tijdens de drukke tijd voor kerst. Meer dan driehonderd me dewerkers staken op 21,22 en 23 december de han den uit de mouwen in de winkels. 'Doel van dit project dat de toepasselijke naam 'Let's Work Together' draagt, is niet alleen het verzetten van werk tijdens de drukste da gen van het jaar', zegt Els van Dijk. Zij coördineert de inter ne communicatie van dit pro ject. 'Door samen in de win kel te werken, leren collega's van het hoofdkantoor en de filialen elkaar beter kennen, waardoor er meer begrip voor elkaar ontstaat. Voor de medewerkers van het HK is het ook een uitgelezen kans om behalve hun winkel collega's ook de klanten en producten beter te leren ken nen.' 'Een fantastisch initiatief, zegt directievoorzitter Diclc Boer die in zijn eerste jaar als hoogste man van Albert Heijn ook meteen meehielp in een van de filialen in Amsterdam. 'Dit brengt het hoofdkantoor dichter bij de winkels en bij de klant.' Paul Janmaat, ma nager Customer Relationship Marketing, deed voor het der de jaar mee. 'Dit jaar ging ik bij Albert Heijn in mijn woonplaats Bilthoven aan de slag. Het vorig jaar werkte ik op de Balce-off-afdeling in Zeist. Ilc doe mee, omdat ik vind dat de klanten oolc in de drukke periode voor kerst wat extra aandacht verdie nen.' Voor medewerkster In terne Communicatie Karin Adriaansen was Let's Work Together een mooie gelegen heid weer eens in de winkel aan het werk te zijn. 'Ilc heb jaren als caissière en afde lingsmanager gewerkt bij Al- bert Heijn 1527 in Utrecht. Dit jaar hielp ilc op de vleesaf deling en zat ik achter de kas sa in Maarssenbroelc. Leuk om bij dit filiaal te werken. Ilc doe hier zelf mijn boodschap pen. Normaal gesproken werlc ilc op de afdeling Inter ne Communicatie bij de dag en spoedberichten. Nu ben ik nog beter op de hoogte van wat er leeft in de filialen.' 'Voor de feestdagen is er ont zettend veel werlc in de win kel. We waren dan oolc erg blij met de extra handjes', vertelt supermarktmanager Theo Handgraaf van het AH- filiaal in de Helmholtzstraat in Amsterdam. 'De gastcolle- ga's wezen klanten de weg, pakten spullen in en vulden de vakken. Naast dat zij werlc verzetten, is het oolc heel positief dat theorie en praktijk dichter bij elkaar komen door dit project. Ver der was het tijdens deze da gen heel gezellig, drulc en spannend. Want we gaan natuurlijk wel voor een we- reldomzet.' Etos kreeg een nieuw uiterlijk, een nieuw logo, een nieuw winkelinterieur. En dus moesten ook de tien eigen vrachtwagens opnieuw worden beplakt. Vier van deze tien trucks hebben zelfs een complete facelift ondergaan. Behalve het nieuwe logo staan er op de trailers foto's van de productgroepen lichaamsverzorgingen babyverzor ging. Later worden ook afbeeldingen van de groepen vitamines, cosmetica, gezichts- en haarproducten op de zes overige wagens aangebracht. De gedaanteverwisseling is een behoorlijk arbeidsintensieve klus. De tien vrachtwagens zijn van verschillende grootte, waardoor de afmetingen van de fotostickers moeten worden aange past. Bovendien vereist de operatie een strakke planning. Wagens die moeten worden bestickerd, worden een dag uit de roulatie genomen. PR-manager Norbert Cappetti is enthousiast over de nieuwe look. 'De vrachtwagens ogen fris en geven het the ma van Etos 'Waar haal je de energie vandaan?' goed weer. Heel belangrijk natuurlijk, die vrachtwagens komen in heel Nederland. Het zijn eigenlijk rijdende reclameborden.' V.l.n.r. Perry Groenewegen, Diana Bulthu Erlyn Hermans en José de Vries, Albert Hi

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 9