Mogen wSj éven in u NIEUWS FLITSEN Etos-medewerker in top 3 Mededeling over het vervallen van de AH VKF B-unitrege!ïng Gall Gall Exclusief 6547 Amsterdam - Foodplaza - donderdag 7 december - 11.00 uur Energieke Etos Academy Ahold Flitsen december 2000 Net als voorgaande jaren werd er ook in 2000 een landelijke verkiezing van de bes te drogisterij-medewerker van het jaar ge houden. Etos-medewerker Gerry Manders (27) van Etos 6010 uit Bladel eindigde op de derde plaats. 'Rond februari stond er een kennistest in het drogistenmagazine Lijfblad', vertelt ze. 'Er moesten allerlei vragen over ons werk ingevuld worden. Omdat ik al tien jaar in dit vak zit en er gewoon veel over weet, heb ik meegedaan. Door die vragen in te vullen, zou ik me kunnen nomineren voor de verkiezing. Ik eindigde bij de beste zes. Enige tijd later schijnt er een 'mystery guest' in de winkel te zijn geweest om mijn productkennis te testen. In oktober werden de nummers een, twee en drie bekend gemaakt. Ik ont ving twee tassen vol cosmetica-producten en een certificaat. Binnenkort hoop ilc ook het bronzen beeldje dat bij het winnen van de derde plaats hoort, in ontvangst te nemen. Er deden 2.000 drogisterij-mede werkers aan de verkiezing mee. Dus ja, ik ben best trots dat ik bij de beste drie hoor.' Zoals je al op de mededelingenborden hebt kunnen lezen, vervalt volgend jaar de B-unitregeling van het AH Vaste Klan ten Fonds, de speciale kortingsregeling voor medewerkers van Ahold in Neder land. Je kunt voor het jaar 2000 nog wel gebruik maken van de huidige regeling. Maar let op: zorg datje zeer snel je unitze gels instuurt. Neem geen risico en doe ze nog voor de Kerst op de bus, dan worden ze nog dit jaar verwerkt. Onder voorbehoud van instemming van de Centrale Ondernemingsraad treedt vanaf 2001 een nieuwe aantrekkelijke personeelskortingsregeling in werking. 'We zijn nu een dagje aan het win kelen', vertelt Co van Laarhoven. 'We doen alvast wat kerstinkopen en nemen een fles Famous Grouse voor mijn vader die dit weekend 64 jaar wordt. Het afgelopen weekend dronk hij dit bij ons en hij vond het erg lekker. Ik loop hier regelmatig binnen, omdat ik whisky en allerlei spullen van het merk Jack Daniels spaar. Deze winkel vind ik erg over- Maandelijks stappen we één van Ahold's winkels binnen. We tik ken een willekeurige klant op de schouder, stellen ons voor en vragen: 'Mogen wij éven in uw tas kijken?' Deze keer werpen we een blik in de boodschappentas van Henny en Co van Laarhoven. zichtelijk en er staat vaak iets bij zonders in het schap. Wanneer we in het buitenland op vakantie zijn, neem ik ook wel eens wat mee. Op Lancerote vond ik bijvoorbeeld een metalen zakflesje van Jack Daniels en in Amerika heb ik een fles Gentleman Jack gekocht. Deze speciale whisky van Jack Daniels is hier niet te krij gen. Ik vind de flessen mooi en drink de whisky ook graag, maar natuurlijk niet el ke dag.' Henny van Laarhoven drinkt geen whisky, maar wel af en toe een glaasje rode wijn voor de gezelligheid. 'Ilc vind dit Gall Gall-filiaal een mooie, ruime win kel. Vooral nu vlak voor de kerst ziet het er gezellig uit.' 'Waar haal je de energie vandaan?' is het thema van Etos. Winkelbeeld en assorti ment van eigen merkartikelen hebben een metamorfose ondergaan. Maar de winkel medewerkers zorgen er uiteindelijk voor dat de nieuwe energiepositionering een succes wordt. Daarom is afgelopen sep tember de Etos Academy opgericht. Manager Marktgebied Eugène Kerklaan vertelt dat het opleidingsprogramma van Etos compleet is vernieuwd. 'Naast kennis van het drogisterijvak, komen nu ook za ken aan de orde die typisch zijn voor Etos, de producten van het eigen merk, de geau tomatiseerde systemen. De modules van de Etos Academy zijn uitgesproken prak tisch. Via rollenspellen wordt de omgang met klanten bijvoorbeeld geoefend. Meest al duren de modules een dag en kunnen de medewerkers de geleerde vaardigheden snel toepassen in de eigen winkel. Wan neer de cursisten alle onderdelen van hun opleiding op zak hebben, kunnen ze ver der doorgroeien binnen de winkel.' Inmiddels hebben zestig Etos-medewer- lcers een training bij de Etos Academy ge volgd.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 8