Winnende cocktail! 7 De mening van de jury Stoofpeertjes met vanille-roomijs Schil de Gieser Wildeman en kook ze in zoete Spaanse rode wijn met een kaneelstokje gaar. 1 uur voor het opdienen op een laag vuur zetten tot het warm is. Sen/eer de peertjes op een bordje, 2 bolletjes vaniller oomijs, een toefje slagroom als je dat wilt en een blaadje mint. Sjaak Stokkel samen met zijn vrouw Karin de eerste keer in de Walvis: 'Het is een eenvoudig recept, maar wel erg lekker. Vroeger waren de stoofpeertjes van mijn moeder altijd het lekkerst en zo kwam ik op het idee. De Chef heeft de vrijheid genomen ietsjes af te wijken van mijn re cept: hij serveerde de stoofpeertjes koud. Ook erg lekker. Het bolletje ijs lag op een bedje van gehakte pistachenootjes en amandeltjes. Hij had als finishing touch een zelfgemaakt chocoladestaafje op het ijs gelegd. Erg mooi. En natuurlijk de perfecte saus erbij!' Aubergine d la Mariana De hele aubergine in een tot 200 °C verwarmde oven gedurende 40-60 minuten bakken. Daarna schillen en fijnhakken of schillen en in stukjes snijden. Daarna 15 minuten zachtjes laten smoren in een braadpan met een beetje olijfolie. Daarna aflaten koelen. Doe de olijfolie in de keukenmachine, voeg de gare aubergine erbij. Een fijngesneden uitje, uitgeperste knoflook, citroensap, tomatenketchup, sambal erbij en het geheel kort mixen. Serveertip: bordje opmaken met sla, olijfjes, stukjes tomaat en ei; doe de koude saus op een warm wit boterhammetje of toastje en bestrooi het geheel met peper en peterselie. Carlos de Vries: 'Zo heb ik dit gerecht nog nooit gezien: op een prachtig vierkant bord en ook 'vierkant' gepresenteerd. Een kunstwerk van de chef. We mochten allemaal iemand meenemen en dat was voor mij niet moeilijk. Dat moest mijn moeder worden, want zij heeft een belangrijk aandeel in dit gerecht en van haar heb ik ook de liefde voor lekker eten.' Tournedos Xavkr Geroosterde biefstukjes gedresseerd op tarlettes gevuld met salpicon van kip, gegarneerd met een timbaai van spinazie en punt asperges, uit geboorde bietjes en kleine uitgeboorde aardappeltjes. Serveren met een saus van port. Johan Draisma: 'Ik wilde het gerecht eigenlijk naar mijn kleindochter noemen. Jammer dat ik dat niet gedaan heb. Het is eigenlijk heel eenvoudig, maar je hoeft niet moeilijk te doen om heel lekker te eten. Ik vind dat de Chef een per fecte schotel heeft neergezet. Vooral de bietjes als krieltje te serveren en de verse spinazie op een toastje is een lust voor het oog. Ja, ik ben er erg trots op, dat hij mijn recept zo heeft bereid. Het was echt af!' 'Mijn zwager heeft zich 'opgeofferd' om mee te gaan,' zegt culinair expert Johan, 'want mijn vrouw is helaas geveld door een griepje.' Zwager Theo lacht: 'Een echte 'opoffering'. Ik ben wel vaker bij hem te gast. Hij is de beste kok van de familie.' jaren '50 als ober/kelner gevaren bij de Verenigde Scheepvaart maatschappij Nederland. Daar kon je je geen foutjes met de maaltijden veroorloven. Alles moest perfect zijn. Net als in de Walvis. Die ervaring kon ik bij Gall Gall goed gebruiken. Je klanten mogen van jou een goed wijnadvies verwachten.' Sjaak valt hem bij: 'Dat is bij Albert Heijn ook zo. Dat is het extra datje je klant moet bie den.' Hoe ziet Carlos, student small business dat? 'Op de ervaring die Johan en Sjaak hebben kan ik niet nog niet bogen. Maar je moet wel uit stralen dat lekker eten je hobby is. Dat komt heus wel over. Je verkoopt toch ook een stukje genieten?' De tafelge sprekken waren gelardeerd met recepten en 'lekker eten'- ervaringen, gegarneerd met superlatieven voor de gerech ten. En natuurlijk een applausje voor de creatieve bedenker. Chocoladestaafje Na het heerlijke hoofdgerecht werd het dessert van VM Sjaalc Stokkel voorgeschoteld: Stoof peertjes met vanille-roomijs. Sjaak is eigenlijk patissier en dat viel te merken: een lust voor oog en tong. 'Zo'n zelfbe- reid chocoladestaafje is de fi nishing touch.' Als (ex-)patis- sier wil Sjaak ook nog iets zeggen over de lekkernijen die geserveerd werden bij de kof fie: 'Ja, je kijkt toch met iets andere ogen daarnaar. Alles zelfbereid, zoals het hoort, vind ik.' De eindconclusie van de culi naire Ahold'ers: 'Het zou heel leuk zijn als Flitsen-lezers deze kerstmaaltijd zouden maken. Niet te moeilijk en het is toch hartstikke leuk om in de keu ken bezig te zijn? Wij hebben zeer gezellige middag gehad: tot in de puntjes bereide ge rechten en geserveerd met perfect gastheerschap.' Moeder Marianne voegt daaraan toe: 'En wat een mooie omgeving, zo op de Zaanse Schans. Wat een prachtig restaurant!' De redactie van Ahold Flitsen wil graag de staf van restaurant De Hoop Op d'Swarte Walvis van harte danken voor alle medewer king aan deze culinaire wedstrijd. Gall Gall organiseerde - als zomerse herinnering aan zonnige oorden - een cocktailwedstrijd, op dé internetsite www.gall.nl. De strijd werd in samenwerking.met leverancier De Kuyper georganiseerd en leverde maar liefst honderd recepten op. Zo'n veertig geslaagde cocktailrecepten zijn op een speciale pagina van de site geplaatst. Meestercocktailshaker Peet Warmerdam en Douwe de Boer van De Kuyper keurden alle inzendingen en vonden dat de frisse cocktail 'Carribean Flight' van Jeroen Stegeman de eerste prijs verdiende. Hij won een waardebon van f 300,- voor de Jeunes Restaurateurs d'Europe. Eenzelfde waardebon van f 250,- en f 5Q,- gingen naar de winnaars van d| tweede en derde prijs. De originali- tèitsprijs was een cocktailset. De distillateur nodigde bovendien de prijswinnaars uit voor een rondleiding en een proeverij in de distilleerderij in Schiedam. Uiteraard werd deze cocktail als apéritief speciaal 'gesha- ked' door junior produclgroup manager Jitske Zengerink voor de winnaars van de Ahold Flitsen receptenwedstrijd. Het jureren van de recepten was een zware taak voor Patron Arie Siliakis en Chef de Cuisine Jan-Willem Teunis. 'Ik vind dat je met de winnende recep ten ook goed in je eigen keuken uit de voeten moet kunnen. En natuurlijk hebben we streng geselecteerd op creativiteit en gebruik van ingrediënten. Met het kerstdiner moetje even laten zien watje kunt, toch? Of je nu professional bent, of gevorderd thuiskolc. De recepten lezende, probeer je je me teen voor te stellen hoé je deze zou kunnen presenteren. Minstens zo belangrijk! Het zijn stuk voor stuk uitgebalanceerde gerechten. Van meer klassiek tot heel verrassend,' zo luidt de professionele mening van de Chef. "Ilc hoop dat het de goedkeuring van de gasten kan wegdragen.' Patron Arie Siliakus hierover: 'Ilc geloof ook dat we drie zeer terechte winnaars hebben, die bijzonder goed weten waar ze het over hebben. Klanten zijn bij hen aan het goe de adres voor een gedegen advies. Daar heb ik streng op gelet. Voor ons in het restaurant is het daarom dubbel plezierig om deze winnaars als gast te hebben. Chapeau!' Het recept voor de 'Carribean Flight': 2 cl Blue Curacao 2 cl Crème de Bananas 2 cl Ananaslikeur 6 cl Sinaasappelsap 2 cl Cointreau Shaken mefijs en in een cocktailglas uitschenkeri. Serveren meteen schijfje sinaasappel en een stukje ananas. Jitske Zengerink presenteert trots de winnende cocktail;

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 7