32. 000 m2 winkelvloer erbij Clinton op bezoek bij Foodbank Niet verkeerd toeven... Publiciteit inpakken U.S. Foodservice rondt overname PYA/Monarch af Ahold biedt op aandelen Spaanse keten Superdiplo Tops Markets eo Giant-Cartisle bundelen krachten iMIada Bofeslav PRAAG Oostenrijk WakufiC'iic iTW" *KS Ahold Tsjechië beschikt n over: 154 Alberts 25 Prima's 5 Hypernova's satie te verbeteren en verder te integreren in de hele keten. En als je de taal niet spreekt, is dat niet altijd even efficiënt. Geluk kig heb ik een aantal collega's, Hoog bezoek in Washington. Op de valreep van zijn presidentschap kwam President Clinton op bezoek bij de foodbank van Washington. De foodbanks zijn de organisaties waar arme mensen terecht kunnen voor een voedzame maaltijd. In de VS is het gebruikelijk dat de supermarkten zich flink inzetten om de food banks van voedingsmiddelen te voorzien. Ahold's super marktketen Giant-Landover doet daar ook aan mee. Ster ker nog, hoofd Public Affairs Berry Scher is de voorzitter van de Foodbank in Washing ton. En Giant levert ieder jaar de grootste bijdrage - enkele tonnen voedsel - aan de Food bank van Amerika's hoofd stad. Toch even navraag gedaan bij Berry Scher. 'De president stelt zich ieder jaar beschik baar als vrijwilliger voor een liefdadigheidsinstelling. Dit jaar mocht de Foodbank in Washington dus de president ontvangen. President Clinton is meer dan een uur bij de Ahold Flitsen december 2000 die goed Engels spreken. Dadendrang Ook in een korte tijd kun je toch al een boel bereiken. Want ze hebben hier wel dadendrang. Zo is net het DC in Olomouc in grootte verdubbeld. Ook hard no dig want zowel het aantal win kels, als het assortiment groeit behoorlijk en daar heb je wel een goed DC voor nodig. Wonen en werken in Praag is goed te doen. Praag is echt een hele mooie en leuke stad, waar je precies hetzelfde kan leven als in Nederland. Nee, het is hier be slist niet verkeerd toeven. Foodbank geweest. Da's best veel, als je weet hoe druk zijn agenda is. Bovendien komt er altijd veel pers kijken en die publiciteit kan de Foodbank goed gebruiken.' President Clinton heeft zelf meegeholpen met het inpak ken van de voedselpakketten en heeft de medewerkers van de Foodbank in een toespraak een hart onder riem gesto ken. Het was niet de eerste keer dat een Amerikaanse presi dent de Foodbank bezocht. De vorige president, George Bush, heeft de Foodbank ook met een bezoek vereerd. Kilrï Stiemer (34) is tijdelijk gestationeerd bij de Praagse collega's. Ze werkt inmiddels bijna 9 jaar voor Ahold en die ervaring neemt ze mee in haar functie in Tjsechië als logistiek directeur. Dat is ze nog tot het eind van het jaar. Toch even op de valreep een verslagje van haar reilen en zeilen bij Ahold Tsjechië. Voor drie maanden wonen en werken in Praag als logistiek directeur is natuurlijk hart stikke leuk. Niet alleen is Praag een hele mooie stad, maar ook het werken in een jonge organisatie zo als Ahold Tsjechië is erg leuk. AflOld Tsjechië Jonge> slimme mensen die trots zijn op hun onderneming werkt erg motiverend. Het is niet alle maal rozengeur en maneschijn, want er moet hier wel gewerkt worden om de logistieke organi- Ahold's grootverbruikdochter U.S. Foodservice in de Verenigde Staten heeft de overname van branchegenoot PYA/Monarch afgerond. Met de overname was een bedrag gemoeid van 1,57 miljard. De overname werd in september aangekondigd, maar er moest worden gewacht op de goedkeuring van de Amerikaanse mededin gingsautoriteiten. PYA/Monarch is geen vreemde voor U.S. Foodservice, want al eerder hebben de beide onder nemingen nauw met elkaar samengewerkt. U.S. Foodservice is de op één na grootste speler op de Amerikaanse buitenhuismarkt. Samen met PYA/Mo narch levert U.S. Foodservice aan ruim 143.000 klanten - hotels, restaurants, ziekenhuizen, scholen, cafetaria's en zelfs casino's in Las Vegas - voedingsproducten, maar ook serviesgoed en complete keukens in de hele VS. leslav, vlakbij de Slcodafabrie- lcen. De Hypernova's zijn de grootste winkels van Ahold Tsjechië met een verkoop vloeroppervlakte van meer De Tsjechische collega's hebben drukke tijden achter de rug. Binnen twee maanden tijd hebben ze vijf Albert-supermarkten geremodeld en een nieuwe geopend in het hartje van het nieuwe Praagse zakencentrum Zlaty Andl (Gouden Engel). Daar is het niet bijgebleven: ook werden er vijf nieuwe Prima megamarkets geopend in Moravië en Bohemen. De Prima-formule is een klei ne hypermarkt, ongeveer 3.500 m2 groot, waar je naast je voedingsmiddelen ook te recht kunt voor kleding en bijvoorbeeld een televisie en een koelkast. Prima's vind je vooral in de kleinere steden in de provincie. De grote klapper werd ge maakt door twee nieuwe Hy pernova hypermarkten te openen. Eentje in Teplice (zie kaartje) en eentje Mlada Bo- dan 7.000 m2. Zeg maar drie grote Albert Heijn-winkels bij elkaar. Iedere Hypernova heeft zo'n 60.000 verschillen de artikelen op het schap. Alles bij elkaar hebben de Tsjechische Ahold'ers in kor te tijd 32.000 m2 verkoop vloeroppervlakte geopend. Om dat allemaal te bevoorra den hebben ze ook nog even het DC in Olomouc in grootte verdubbeld. Ahold kondigde in september aan de vooraanstaande Spaanse supermarktketen Superdiplo te willen overne men. Nu doet Ahold een bod op de aandelen van Superdiplo. Na de overname heeft Ahold in Spanje ongeveer 530 winkels en een omzet van Euro 2 miljard. Dat is een verviervoudiging van de huidige omzet. Door de over name wordt Ahold met recht een nationale speler in Spanje. Je kunt de Superdiplo-winkels vinden op de Cana- rische eiulanden en Zuid-Spanje. De Amerikaanse Ahold-ketens Tops Markets en Giant-Carlisle gaan nauw samenwerken op het gebied van per soneelszaken, IT, onroerend goed, huismerken en reclame. Dat ligt ook voor de hand, want de werkgebieden (de staten New York en Ohio voor Tops Markets en Pennsylvania, West-Virginia en Maryland voor Giant-Carlisle) van de beide ketens sluiten goed op elkaar aan en zo wordt er op kosten bespaard. De beide ketens blijven wel onder hun eigen merknaam opereren.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 5