Fiüaalmanagersdag teken van merk Gall in GaU FeesteSlke open dag Etos Ahold Flitsen december 2000 3 Verdubbeling opleidingsbudget aangekondigd Opleiding AH-parttlmers succes Verwennen Passie Gericht thema SMM Oudhollands plein Op 7 november togen 320 filiaalmanagers van Gall Gall voor de jaarlijkse fiüaalmanagersdag naar de Angel Stu dios in Amsterdam. Tijdens deze dag werden zij gewoonte getrouw geïnformeerd over het beleid. Vanzelfsprekend konden de filiaalmanagers ook hun vragen en ideeën kwijt. Dolf Janssen, de helft van caberetduo Lebbis Janssen, praatte de dag soepeitjes aan elkaar. Veel studenten hebben naast hun studie een parttime baan bij Albert Heijn. Een groot deel van die parttimers voelt zich erg betrokken bij de winkel. Maar vaak weten ze ovoldoen- de over de carrièremogelijkheden binnen Albert Heijn. Daar om zeggen de meeste van hen, zodra ze afgestudeerd zijn. hun baan op om bij een ander bedrijf aan de slag te gaan. Alweer drie m Beste Winkel1 nen. Dit is te 1 Natuurlijk wc we met elkaar Een constante ons om gaat. overwinnings: men drukte vc gelopen maan cle drukke ker. voor de deur, al gauw weer de henen op d Nu kerst op ee dag en dinsdc doen klanten maar liefst dr uitgebreid hu: pen. Het slage als altijd met moet goed we 1 drukte neemt om lekker gaa tuigd dat alle periode van h gastheren zijn waar wij voor nu weer klaar en maaltijdsu veel op werkvl zijn. Voor wat, hoo eigen team in wend. Rond d< drankje voor 1 In de lunchpa der de kerstbo kerstlunch die bereiden. Ed Vrijenhoek Supermarktm Iedere dag passeren zo'n 500 medewerkers de poorten van het nieuwe Etos- kantoor in Beverwijk. Voor familie en kennissen van de medewerkers van Etos, De Tuinen en Ahold Nederland e-commerce die in dit pand werken, is op 2 decemberjl. een open dag gehouden. Alweer drie maanden geleden hebben we de Beste Winkel Wedstrijd van Albert Heijn gewon nen. Dit is te danken aan een kei van een ploeg. Natuurlijk was het een spannende tijd waarin we met elkaar de puntjes op de i hebben gezet. Een constante en hoge kwaliteit, dat is waar het ons om gaat. Toen we wonnen waren we in een overwinningsroes. Maar met de enorm toegeno men drukte van de af gelopen maanden en cle drukke kerstdagen voor de deur, waren we al gauw weer met bei de benen op de grond. Nu kerst op een maan dag en dinsdag valt, doen klanten voor maar liefst drie dagen uitgebreid hun inko pen. Het slagen van deze dagen staat of valt zo als altijd met een goede voorbereiding. Iedereen moet goed weten wat zijn of haar rol is. De extra drukte neemt niet weg dat we de klanten weder om lekker gaan verwennen. Ik ben ervan over tuigd dat alle medewerkers ook tijdens de drukke periode van kerst weer goede gastvrouwen en gastheren zijn. Aandacht voor de klant, dat is waar wij voor staan. De medewerkers zullen ook nu weer klaar staan met allerhande proevenjen en maaltijdsuggesties. En het MT zal zoals altijd veel op werkvloer zijn om klanten van dienst te zijn. Voor wat, hoort wat. Daarom wordt ook ons eigen team in deze drukke periode extra ver wend. Rond de feestdagen mag een hapje en een drankje voor onszelf natuurlijk niet ontbreken. In de lunchpauze kunnen alle medewerkers on der de kerstboom genieten van een waanzinnige kerstlunch die Marja en Sjaan traditiegetrouw bereiden. Ed Viijenhoek, Supermarktmanager Zoetermeer, AH 1042 'Binnenlands gedistilleerd zo als jonge jenever wordt in Ne derland steeds minder ge dronken. Whisky en wijn daarentegen winnen aan pop ulariteit. Die trend is al enige jaren aan de gang. Wijn wordt echter ook door andere detaillisten zoals supermark ten verkocht. Door deze ver anderingen hebben we nage dacht over ons merle Gall Gall', aldus algemeen direc teur Jeroen Smits. 'Onze posi tie in de veranderde markt moet helder zijn voor de fili aalmanagers en de klanten.' 'Gall Gall wil originaliteit, passie en expertise uitstra len', vertelt Jeroen Smits. 'Die begrippen vormen de basis van Gall Gall. Op de filiaal- managersdag is bekend ge maakt dat de winkels worden ingericht met afbeeldingen 'We willen die mensen graag bin nen Albert Heijn houden', zegt In- geborgh de Steenhuijsen Piters, clusterpersoneelsmanager bij Al- bert Heijn. 'Ze zijn goed opgeleid en kennen ons bedrijf. Parttimers hebben echt kansen genoeg bij ons. In de winkel, maar ook daar buiten. En wij zijn hartstikke blij met ze. Daarom heeft het cluster Limburg een opleidingstraject op gezet, bestemd voor studenten die, naast hun baan bij Albert Heijn, een MBO- of een HBO-oplei- ding volgen.' Inmiddels hebben in het cluster Limburg vijftien parttimers aan het traject deelgenomen. De cursusbij eenkomsten hebben ieder een ge richt thema', vervolgt Ingeborgh. 'Van teamdoelstellingen en visual merchandising tot gedrag en hou ding, communicatie en logistiek management.' Acht van de vijftien parttimers zijn inmiddels geïnteres seerd geraakt in een carrière bin nen Albert Heijn. Een deel van hen is begonnen met een voortraject die bij ons merk passen. Een foto van een wijnboer die aan een truffel ruikt, verbeeldt de passie die Gall Gall-mede- werkers voor hun vale heb ben. Een ander nieuwtje is dat we het komend jaar onze opleidingsbudgetten verdub belen. Medewerkers van Gall Gall krijgen de kans om al lerlei vakopleidingen te vol gen op het gebied van wijnen en spijzen. 'Erg belangrijk', zegt de directeur, 'omdat be kwaam personeel hèt ele ment is waarmee we ons van de concurrent kunnen onder scheiden.' Smits looft ook de inzet van de collega's bij de filialen het afgelopen jaar. 'Buitengewoon groot.' Jeroen Smits kijkt positief te rug op de jaarlijkse bijeen komst. 'We hebben in een open sfeer met elkaar van ge dachten kunnen wisselen om opgeleid te worden tot ver koopmanager. Een van die parttimers die de op leiding heeft gevolgd, is Sandra van den Boom (21). Ze zit in het derde jaar van de opleiding Food en Business aan de Hogeschool in Heerlen. Sinds 1995 werkt ze op vrijdagavond en zaterdag op de versafdeling bij Albert Heijn 1270 in Valkenburg. 'Het is niet zo dat ik door deze studie op het idee kwam om in de toekomst fulltime bij Al- bert Heijn te gaan werken', vertelt ze. 'Het parttime werken, wat ik nu doe, bevalt me zo goed dat ik na mijn studie sowieso graag fulltimer bij Albert Heijn zou willen zijn. De opleiding voor parttimers is een uit stekende toevoeging aan mijn stu die en brengt me een stapje dich ter bij mijn doel om in de toekomst fulltime bij Albert Heijn aan de slag te gaan.' Naast dit initiatief in Lim burg zijn er ook andere leertrajec ten voor parttimers, o.a. in Den Haag. Ongeveer 675 mensen -mede werkers, partners en kinde ren- bezochten het kantoor pand en het distributie centrum. In het gezellige in ternetcafé dat op de eerste etage van het kantoor was in gericht, surften bezoekers naar de verschillende websi tes van Ahold. Ook de compu terspelletjes waren populair. Verder was er een presentatie van AH-Thuisservice te be wonderen. Op de tweede ver dieping hadden de medewer kers van Etos prachtige bedrijfspresentaties gemaakt. En op de derde demonstreer de het personeel van De Tui nen zaken zoals de hittepit, de inmiddels beroemde zak met kersenpitten die in de magnetron opgewarmd kan worden en als een soort kruik dienst doet. Vroeger tijden herleefden op de 30.000 vierkante meter van het distributiecentrum waar een Oudhollands plein was ingericht. Kinderen sprongen op luchtkussens of zaten met open mond te kij ken naar de goochelaar en jong en oud leefden zich uit in een sneeuwballengooi- tent. Ook waren er popcorn- en pizzakraampjes. Naast dit Oudhollandse vermaak was er een heftruckdemonstratie van enkele collega's. Op het eind van de dag keerden de bezoekers huiswaarts met een tasje leuke producten van Etos, De Tuinen en Ahold Nederland e-commerce. over de dagelijkse gang van zaken en het merk Gall Gall in de toekomst. Het was leuk enthousiaste reacties te ontvangen over de weg die we zijn ingeslagen.' Kinderen kijken met open mond naar de goochelaar tijdens de open dag van Etos

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 3