AH grootste afnemer kerst geschenken van Deli XL Succesvolle Nationale Fooddag rondvraag Ahold boekt prachtige 3e kwartaal resultaten 11 Zelf samenstellen Topdrukte Nieuwjaarswensen Enthousiast Ahold Flitsen december 2000 Ook jij hebt waarschijnlijk je kerstpakket weer ontvangen. Op de geschenkpakketten-markt is Deli XL één van een handvol grote aanbieders. Dit jaar verpakt Dels XL Ge schenkenservice in Veenendaal ruim 750.000 kerstge schenken. Vanaf half oktober zijn eigen medewerkers, uit zendkrachten en mensen van de sociale werkplaats druk bezig met het inpakken. 'De kerst is onze absolute deadline', vertel Marius van de Kolk, hoofd Deli XL Ge schenkenservice. 'Natuurlijk moeten de producten in het kerstpakket zo vers mogelijk zijn. Dat betekent dat we het verpakken en bezorgen van de geschenken scherp moe ten plannen.' Ongeveer 20% van de kerstge schenken zijn standaardpak ketten uit de brochure van Deli XL. 'Daar hebben we er 48 van, elk met een leuk non- foodartikel. Die pakketten zijn tot vlak voor kerst lever baar', zegt Marius. 'Zo'n 80% van de kerstpakketten wordt door de klant zelf samenge steld. In de hoofdshowrooms in Almere en Ede zijn 2.000 artikelen uitgestald. Klanten kunnen ook terecht bij de achttien verkoopvestigingen in het hele land.' Tot eind november konden geschenkpakketten worden samengesteld. Sommige grote klanten begonnen al in febru ari. Corus, het voormalige Hoogovens, heeft afgelopen zomer bijvoorbeeld al 25.000 pakketten besteld. Albert Heijn is met 60.000 kerstge schenken de grootste klant. Vanaf half oktober wordt er op volle sterkte gewerkt in het pand in Veenendaal. 'Zo'n 165 uitzendkrachten en me dewerkers van een sociale werkplaats zijn de hele week bezig met het verpakken van de geschenken. Tijdens de topdrukte, ongeveer twee we ken voor kerst, wordt er ook 's avonds en op zaterdag ge werkt. Ik denk overigens niet dat we het de laatste jaren drukker hebben gekregen. Ondanks dat de economie op volle toeren draait, zijn de budgetten voor kerstgeschen ken hetzelfde gebleven', al dus Marius. Opvallend is dat de kerstge schenken de laatste jaren stijlvol worden verpakt. 'Zwart gecombineerd met goud en ook bordeauxrood is Ahold heeft een zeer goed derde kwartaal achter de rug. Dat bleek toen Ahold eind november de cijfers bekend maakte. Zo steeg de nettowinst dus als alle belastingen betaald zijn, met maar liefst 55,5% naar Euro 259,6 miljoen en de omzet nog meer met 76,5% naar Euro 13,8 miljard. Prachtige cijfers. De omzet- en winstcijfers zijn zo snel gestegen, omdat deze keer ook de resultaten van Ahold's Zweedse part ner ICA meetelden en dat geldt ook voor de Ameri kaanse Deli XL, U.S. Foodser vice. Maar ook als je die niet meetelt, is er flinke groei geboekt en dat is minstens zo belangrijk. De Ahold- Raad van Bestuur verwacht dan ook dat de nettowinst over het hele jaar 2000 fors hoger zal zijn dan die van vorig jaar. al een tijdje populair', vertelt Marius. 'Dit jaar lopen vooral de zilveren verpakkingen als een trein.' Naast het aanbieden van een traditioneel kerstpakket kun nen bedrijven hun medewer kers ook zelf een non-foodar- tilcel laten kiezen uit de brochure. Werknemers krij gen dan een cheque waarvoor zij bijvoorbeeld een koffiezet apparaat of een workmate kunnen uitzoeken. Oud en Nieuw staat voor de deur. De jaarwisseling is traditio neel het moment om elkaar een goede gezondheid en voor spoed toe te wensen. Maar wat hopen we zelf dat 2001 ons brengt, zakelijk en privé? Ilonka de Kroon, verkoopmede werkster AH, filiaal 1581 in Uden: 'Ik hoop dat ons filiaal vol gend jaar op een gunstigere locatie wordt gehuisvest, zodat we onze klanten nóg beter van dienst kun nen zijn. De huidige locatie is niet slecht, maar een groter pand en wat meer gratis parkeergelegenheid in de buurt zou prettig zijn. Dan winnen we het komend jaar mis schien de Beste Winkel Wedstrijd, wat dit jaar net niet is gelukt. Ver der wens ik weer een lekker rustig jaar waarin ik samen met mijn vriend Wilfred kan genieten van on ze dochter Quinty.' Alexandra Martens, eerste ver koopster Etos, filiaalnummer 7331 in Heerlen: 'Net als iedereen die bij Ahold werkt, hoop ik dat ons filiaal ook in het nieuwe jaar de ge plande omzet haalt. Elk jaar wan neer dit ons is gelukt, kopen we cadeautjes voor elkaar om het te vieren. Ook wil ik graag dat ons team, dat bestaat uit acht mede werkers, netzo collegiaal blijft als dit jaar. Als het nodig is, vallen we voor elkaar in en we zien elkaar ook buiten de winkel. Persoonlijk wens ik dat mijn huis eind 2001 helemaal af is. Er moet nog een schuifpui en een nieuwe keuken worden geplaatst.' Marion Burry, assistente winkel bedrijf Etos op het hoofdkantoor in Beverwijk: 'De missie van Etos is: 'Etos heeft en geeft energie'. Ik wens dat deze missie slaagt en dat het publiek het nieuwe logo van Etos associeert met energie. Dan verwacht ik namelijk dat er veel klanten over de vloer komen die het eigen merk kopen. Wat ik privé voor 2001 wens, sluit aan bij de missie van Etos. Ik wil van het vol gend jaar weer een actief jaar ma ken waarin ik veel ga sporten en reizen. Oftewel, ik wens een ener gierijk en gelukkig 2001.' Jeannette Koek, filiaalmanager Jamin, filiaal 3760 in Etten-Leur: 'Ik hoop dat 2001 een lekker druk jaar wordt. Ik kick erop dat er enor me hoeveelheden producten bin nenkomen die vervolgens de deur uitvliegen. De feestdagen zijn voor mij dan ook een geweldige perio de. Verder hoop ik dat mijn team er het volgend jaar net zoveel zin in heeft als dit jaar. Voor mijn familie en mezelf wens ik een rustig jaar, want we hebben de afgelopen tijd nogal wat tegenslag gehad. Ook zou ik in 2001 graag wat meer tijd willen hebben om het water op te gaan met mijn zeilboot.' Dit jaar werd Albert Heijn door het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) gevraagd de Nationale Food dag te organiseren. Op 7 december jl. ontving AH in het Zaantheater in Zaandam 170 Food-ambassadeurs. Dat zijn decanen van de Regionale Opleidings Centra, die de leer lingen van deze centra enthousiast zullen maken om school te combineren met werk bij bijvoorbeeld Albert Heijn. Opleidingen die aansluiten bij de praktijk zijn heel be langrijk voor Albert Heijn. 'Vandaar dat we tijdens de Nationale Fooddag de deca nen informeerden over de ac tiviteiten van Ahold en Albert Heijn in het bijzonder. Daar naast vertelden we ook over de eisen die we aan onze me dewerkers stellen', vertelt Casper Assinck, projectma nager arbeidsmarkt bij Albert Heijn. 'Verder gaven we die dag infor matie over de super marktbranche die de decanen kunnen ge bruiken voor hun les sen. Zo kwam de toe komst van de retail tijdens het ochtend programma aan de orde. De workshops 's middags stonden in het teken van ca tegory-manage ment, klanteninfor matiesystemen en Tijdens de lunch proefden de decanen letterlijk van Albert Heijn. In het Zaantheater ge noten zij van verschillende innovatieve producten die 's lands grootste kruidenier op de schappen heeft. Er waren verse sappen, biologische yog hurt, vleeswaren en buiten landse kazen van onze eigen leveranciers en enkele pro ducten van AH Koken en Sto men. Verder stond er een ech te bake off-afdeling in de foyer. Zowel de decanen als de me dewerkers van Albert Heijn waren laaiend enthousiast over de Nationale Fooddag. 'Het bedrijfsleven en de oplei dingen komen zo dichter bij elkaar. En dat is heel belang rijk, want de stagiaires van nu zijn de verkoopmanagers en supermarktmanagers van morgen', aldus Casper.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 11