Taste nu Big in Deli XL Nederlandse Ahold'ers op reis naar Tsjechië Tsjechische werkmaatschappijen aan de slag met verpakkingen evickteti Sauerkraut en potpourri Ahold Flitsen november 2000 5 Eerste stap over de grens gezet Charleroi Versterkt AROUND THE WORLD Even kijken hoe de Tsjechi sche Albert en Hypernova-col lega's retailen. Een aantal Flitsenlezers hadden ingete kend op het reisje naar Praag om dat eens met eigen ogen te bekijken. De reis voerde onder andere langs de Hyper nova in Praag, waar de groep ontvangen werd door de Tsjechische communicatie collega's en Hypernova-ma nager Geert-Jan ten Hoonte. Het merendeel van de groep had nog nooit een Ahold- hypermarkt gezien, dus werd de Hypernova aan een grondi ge inspectie onderworpen. Bij uitzondering mochten er fo to's gemaakt worden en dus werd de winkel van alle kan ten vereeuwigd om ook het thuisfront te laten zien hoe Ahold het 'doet' in Tsjechië. De reis naar Praag liet ook ruim de mogelijkheid om de oude stad van Praag te ver kennen. Hugo Munneke (28), heeft als management trainee 2 jaar lang winkelervaring opgedaan bij Albert Heijn. Hij is super marktmanager geweest van filiaal 1328 in Amsterdam. Nu heeft hij de Nederlandse retail voor drie maanden achter zich gelaten, om bij Ahold-supermarktketen Tops in Buffa lo, VS te gaan werken in het category management. Drie maanden werken bij Tops in de VS. Het is echt aan alle kan ten verschillend van Nederland. En het eerste dat ik hier opstak was dat Amerikanen dus echt niet alleen hamburgers en piz za's eten. Er wonen hier in het noordoosten van de VS heel veel mensen van verschillende kom af. Het is echt een potpourri van culturen en dat is best heel leuk. Om die mensen zoveel mo gelijk van dienst te zijn doet Tops heel veel aan specialty foods. Zeg maar alle voeding die niet uit de VS zelf komt. Dat kan dus van alles zijn. Van Duitse sauerkraut tot echt Italiaans eten en alles er tussenin. Zelfs een typisch Nederlands product als chocopasta kom je hier te gen. Als het maar niet uit de VS komt. En de vraag ernaar is groot, vooral rond traditionele feestdagen. Being local voor de locals, ook al komen de produc ten soms van heel de wereld. En daarmee scoort Tops hartstikke goed. Dutch guy En scoren willen ze hier. Je hoort iedere dag: 'Make the numbers'. Oftewel: zorg dat je je target haalt. De Amerikanen zijn meer prestatiegericht dan wij in Neder land. Het is natuurlijk ook heel anders dan bij ons, maar deze Dutch guy kreeg een warm wel kom van de Amerikaanse colle ga's en ze doen erg hun best om je op je gemak te laten voelen. Deze job is maar voor drie maan den. Eind november ga ik weer terug naar Nederland. Een prach tige leerervaring. Als je wel eens gegeten hebt in een restaurant in België is de kans groot dat dat erg lek ker was. De kans is ook aan wezig dat de ingrediënten van je maaltijd zijn geleverd door Mea-DeWilde-DeLoore, want Mea is marktleider in de Belgische foodservice- markt. Mea zal per januari 2001 verder gaan onder de naam Deli XL, omdat de naam zowel in het Neder lands als in het Frans veel be ter aangeeft in welke branche het bedrijf de klanten van dienst is. In de naam Deli XL kun je per slot van rekening Delicatesse, Delicious of Deli cieus lezen. XL staat voor Groot in lekker. De Belgische Deli XL heeft zich gespecialiseerd in de be- levering van hotelketens, va kantieparken, ziekenhuizen en ook een aantal ministeries behoort tot de grootafne mers. Alles bij elkaar zo'n 4.000 klanten, die allemaal beleverd worden vanuit het distributiecentrum in Junet bij Charleroi, in het zuidoos ten van België. Zoals het hoort in deze bran che leveren de Belgische col lega's niet alleen voeding, maar ook aanverwante artike len zoals bekers, bestek, tafel lakens en noem maar op. Een totaalpakket, waardoor het de klanten erg makkelijk wordt gemaakt. De Belgische Deli XL heeft een omzet van Euro 100 miljoen. Daarmee komt de omzet van heel Deli XL op zo'n Euro 900 miljoen. Het versterkt de positie van Ahold in de foodservice weer verder, want ook in de Ver enigde Staten wordt met U.S. Foodservice, dat onlangs branchegenoot PYA/Monarch overnam stevig aan de weg getimmerd. Verderop in Euro pa, bij partner ICA, kunnen institutionele klanten ook re kenen op Ahold. Toch nog even gevraagd wat de Belgen het liefst eten. On ze nieuwe Belgische woord voerder Jéróme Losfeld, daar over: 'Biefstuk, gegratineerde aardappeltjes en een goede salade. Ja, dat gaat er bij ons altijd wel in.' Een Nederlandse Ahold- werkmaatschappij op de buitenlandpagina. Nu Deli XL de grens met België is overgestapt is dat niet meer dan logisch. On langs heeft Deli XL haar Belgisch branchegenoot Mea-DeWilde-DeLoore ge kocht. Een goede move, want niet alleen biedt de Belgische foodservice- markt goede groeimoge lijkheden, onze Zuiderbu ren weten natuurlijk zelf ook het één en ander van erg lekker eten. tober is een groepje deskundigen uit Nederland afgereisd naar Tsjechië om samen met de Tsjechische colle ga's in kaart te brengen waar er ver beteringen behaald kunnen worden. Dat is niet alleen vanuit kostenover wegingen interessant, ook het milieu vaart er wel bij. Dat is minstens zo belangrijk, want ook de Tsjechische consument wordt steeds milieube wuster. Een verpakkingsbeleid til je niet één-twee-drie van de grond en daarom zal ook in de nabije toe komst nog veel samengewerkt wor den met de Nederlandse collega's. De verpakkingsrichtlijnen van AH worden als uitgangspunt gebruikt bij het formuleren van richtlijnen voor Tsjechië. Wel eens stil gestaan bij verpakkin gen om producten? De Tsjechische Ahold-ketens Hypernova, Prima en Albert doen dat nu. Ze putten uit de enorme ervaring die met verpakkin gen is opgedaan in Nederland. Het gaat daarbij vooral om het terugdrin gen van verpakkingsmateriaal. In ok- Verpakkingsdeskundigen bij elkaar: v.f.n.r. Anna Rumaniova, Caroline André de la Porte, Ivan Koprive, Piet Noom en achter de camera David Rosenberg Nederlandse Ahold-medewerkers bezoeken een winkel van Albert

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 5