alleen nog koffie Deli XL de grens over 'We zijn hartstikke blij met onze nieuwe collega's' Deze maand ■Hl V' C-store in ziekenhuis, pag-2 Accounting Plaza verhuisd, pag.3 Simone Hertzberger over voedselveiligheid, pag.4 Spetterende party van Jarain, pag.9 Vier vragen aan de miinster van Verkeer en Waterstaat, pag. 9 OR en vakbonden begeleiden verkoop Marvelo-onderdelen, pag. 10 Kunstwerk van Rob Scholte voor een schijntje, pag. 11 De topproducten van december, pag. 11 Win je eigen kerst recept in restaurant 'De Walvis', pag. 12 Hitsen Landelijk november 2000 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV bedrijf uit Wijhe weer verkocht. Belgische marktleider overgenomen Met de overname van het Belgische Mea - De Wilde - De Loore heeft Deli XL de eer ste stap naar internationale groei gezet. Directeur Frits Visser van Deli XL zegt dat 'de overname voor Deli XL aantrek kelijke groeimogelijkheden in België opent en prima aansluit op vragen van internationale klanten om ook in het buitenland zaken te kunnen doen met DeliXL' Mea - De Wilde - De Loore is gevestigd in Charleroi, in het Franstalige deel van België. Er werken tweehonderd mensen. Het bedrijf is marktleider in foodservice en levert meer dan 6.000 producten aan meer dan 4.000 klanten in België. Per 1 januari wordt de naam veranderd in Deli XL. Thierry van Heyste, algemeen directeur van Mea-De Wil- de-De Loore, reageert eveneens zeer positief op de aansluiting bij Deli XL. 'Ik vind het een belangrijke stap voorwaarts in de ont wikkeling van ons bedrijf. In Deli XL hebben we een partner gevonden met dezelfde doel stellingen, visie en activiteiten.' Zie ook pagina 5 Boots sinds 6 november officieel bij Etos Voor de medewerkers van drogiste rijketen Boots zijn het roerige tijden. Twee maanden geleden werden de Nederlandse vestigingen van het Britse bedrijf door Etos overgeno men. Tot 30 december staat er nog Boots op de gevel, maar direct na de drukke feestdagen gaan de ze ventien winkels dicht. Zeker tien van de Boots-filialen worden omge bouwd tot Etos-winkels en gaan in januari weer open. 'Wij zijn hartstikke blij met onze 340 nieuwe collega's', zegt directeur John van de Ent. 'Goed gekwalifi ceerd personeel is schaars in deze krappe arbeidsmarkt. Ze zijn ge woon keihard nodig. Daarom heb ben we ze op 6 november van harte welkom geheten en hebben we ook duidelijk laten weten dat we alle contracten overnemen.' De mede werkers van Boots-winkels die niet worden omgebouwd zullen volgens Van de Ent een plek vinden bij Etos of De Tuinen. Vier werelden Etos bouwt de Boots-winkels om naar haar succesvolle 'vier werelden formule'. 'Dat worden stuk voor stuk prachtige winkels', aldus Van de Ent. Vorige maand maakte Marvelo bekend dat het alle pro ductgroepen - op de koffie na - in de verkoop wil doen. Dat betekent dat voor thee, wijn, pindakaas, hagelslag, noten en tortilla chips vanaf heden kopers worden gezocht. Eer der dit jaar werd ai de chocoladepastafabriek overgedra gen aan All Crump in België. De voorgenomen verkoop past in de gedachte van Ahold dat de productie van voeding niet tot de kernacti viteiten van het bedrijf be hoort. Ahold wil zich alleen nog richten op het wereld wijd aanbieden van voeding en daaraan gerelateerde pro ducten via winkels, foodservi ce (grootverbruik) en e-com- merce. Daarom werden de af gelopen jaren ook bedrijven als Albro (brood). Meester (vleeswaren) en de Vers Vlees Groep verkocht. Koffie Wat blijft is de productie van onder andere Perla-koffie. Sterker nog, de productie zal worden uitgebreid omdat vanaf voorjaar 2001 de eigen merk koffie van Ahold's Scan dinavische partner ICA ook door Marvelo zal gebeuren. Directeur Teun Winkel noemt een aantal redenen waarom Marvelo zich gaat concentreren op koffie. 'Er is in alle landen een grote marlet voor huismerkkoffie. Het geeft Ahold goede moge lijkheden voor wereldwijde inkoop en volume-mogelijk heden in afzet. Marvelo heeft de kennis van het eindpro duct. Verder hebben we een unieke voorsprong als het gaat om de wereldwijde in koop van groene koffie. Dat gaat dus veel verder dan: we betalen een eerlijke prijs aan de koffieboer. Dat gaat ook over gebruik van bestrijdings middelen, over kinderarbeid, over medische begeleiding op de plantages. Tenslotte, de marge op koffie is gewoon heel goed.' Sociaal plan Winkel denkt dat de uitbrei ding van de koffie-activiteiten tien extra werkplekken ople vert. Zo'n 140 mensen moe ten worden herplaatst binnen of buiten Ahold. 'Er is een so ciaal plan in voorbereiding. Marvelo kan geen 100% her plaatsinggaranties geven, maar wel een keiharde in spanningsverplichting. Het bedrijf zal er alles aan doen om mensen van werk naar werk te brengen. Wij geven hulp en scholingsmogelijkhe den voor herplaatsing en heb ben specifiek aandacht voor ouderen.' Beste franchiser komt voor derde maal uit Den Dotder Winkels zijn in de geschiedenis van Albert Heijn en Ahold de rode draad. Eigen productie heeft - op koffie na - altijd een wisselende prioriteit gehad. Vaak was de on afhankelijkheid van andere leve ranciers een argument voor het opzetten of kopen van eigen fabrieken. Een kleine greep. 1923: AH begint een cacao- en chocoladefabriek. In 1981 wordt de productie van Delicata-repen overgedragen aan Verkade. 1940: AH gaat met Sterovita in melkproductieln 1987 wordt het laatste onderdeel verkocht aan Melkunie. 1947: AH neemt ijsfabriek Vami over. In 1962 wordt de fabriek weer verkocht. 1966: AH koopt vleeswarenfa- briek Meester. In 1999 werd het Verhuren In 1991 werd de historische plek aan de Zaan, waar sinds het begin van de vorige eeuw de productie plaatsvond, ver ruild voor een hypermodern fabriekspand aan industrie terrein Westerspoor in Zaan dam. De fabriek komt, vol gens Winkel, niet leeg te staan. 'We onderzoeken mo gelijkheden om een deel te verhuren. De fabriek is inder tijd heel flexibel opgezet, met makkelijk te verplaatsen mu ren.' Zie ook pagina 30. Vervolg op pagina 3

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 1