'Een koopman Ahold Flitsen september 2000- Supermarktmanagersdag 2000 De AH-directie: Dit is Albert Heijn Voorproefje Buurman 'Je moet het idee hebben datje die mensen kent' Bijpraten 'Mensen helpen om van het leven te genieten' Een oude fabriekshal op het voormalige terrein van Stork in Amsterdam is tegenwoordig het onderkomen van The Amsterdam Convention Factory. Hier kwamen op dinsdag 5 september categorymanagers, unit managers en vooral supermarktmanagers en franchisenemers van Albert Heijn bij elkaar voor hun jaarlijkse bijeenkomst aan het begin van het nieuwe seizoen, de supermarktmanagersdag. Dit jaar ging veel aandacht uit naar de wisselin gen in de directie. De kersverse directievoorzitter Dick Boer kreeg van tele visiepresentator Jeroen Pauw een aantal lastige keuzes voorgeschoteld: 'het spel of de knikkers?' Voor aanvang van de supermarktmanagersdag zoeken de genodigden een plaats Afscheid nemen van het oude en vooruitblikken naar het nieuwe. Er kon geen beter moment voor gekozen wor den dan het magische jaar 2000. Harry Bruijnilcs verlaat de directie om zich op Euro pees niveau met inkoop bezig te houden. En directievoorzit ter Ronald van Solt vertrekt naar een stra tegische func tie bij Ahold. Hij geeft de hamer door aan Dick Boer. Zijn laatste op treden op de SMM-dag ge bruikte Van Solt om alle aanwezigen gekscherend te bedanken dat ze op "zijn af scheidsfeestje' gekomen wa ren. 'Toch is het natuurlijk niet mijn feest je, maar dat van jullie', sprak hij de bomvolle zaal toe. 'Bo vendien ga ik Albert Heijn niet helemaal verlaten, ik ga naar Ahold. Op dit moment wordt wereldwijd bepaald wie er marktleider is. Als Ahold tot de wereldtop behoort, kan Albert Heijn profiteren van de beste deals, de slimste syste men en kennisuitwisseling op hoog niveau. Ik hoop dat ik mijn steentje daaraan kan bij dragen.' Van achterom kijken houdt Van Solt niet, hij kon het dan ook niet laten om vooruit te blikken. 'In de con currentiestrijd wordt de fac tor 'mens' de komende jaren Dick Boer - directievoorzitter Sjaak Kranendonk - personeel organisatie Ronald van Zetten - sales services Henk Sterk - logistics Tom Heidman - buying merchandising Joost Sliepenbeek - financiën Tom Heidman: 'Er zijn kansen genoeg 0 trekkelijke werkgever te blijven' doorslaggevend', stelde hij. 'Dan heb ik het over de klant, maar vooral ook over onze medewerkers. Uit onderzoek blijkt dat het succes van het personeelsbeleid voor een groot deel afhankelijk is van één factor: aandacht. Aan dacht voor arbeidsomstandig heden en de mens achter de werknemer. Daarom ben ik ook zo blij met de komst van de nieuwe directeur Personeel en Organisatie, Sjaak Kranen donk.' De voltallige nieuwe AH- directie werd aan de aanwezi gen voorgesteld door middel van een videopresentatie. Elk directielid werd door de ca mera gevolgd terwijl hij de dagelijkse boodschappen deed in zijn eigen Albert Heijn. Onder hen ook Tom Heidman, tot voor kort ver antwoordelijk voor de win kels, nu overgestapt naar Buying Merchandising. Terug op het podium stak Heidman in zijn nieuwe rol voortvarend van wal over de toekomst van Albert Heijn. Eerst kwamen de plannen rond de nieuwe winkelformu les nog eens aan bod. 'We wil len "de markt van Nederland" zijn', zei Heidman, doelend op het steeds breder wordend assortiment van food-, non food- en serviceartikelen. Dat non-food toekomst heeft bij AH, bewijzen de spectaculaire omzetcijfers van onder meer de NS-Zomertoer, de CD van Marco Borsato en het Wedg- woodservies. Vanaf volgend jaar biedt AH, in samenwer king met Aegon, ook financië le diensten aan. 'De klant moet bij AH alles vinden wat hij op een goeie marktplaats aantreft en hij moet er voor De snelle AH - Snelheid onderweg, Zoals de convenience-AH op het NS station in Den Bosch. Nu al een succesformule. De buurtwinkel - Je eigen winkel dichtbij. Sinds kort in Den Haag. Een klein oppen/lak voor de boodschappen op loopafstand. AH in de wijk - Vers en voorraad in de wijk. Voor de wekelijkse boodschappen. Volgend jaar zal de eerste haar deuren openen. De Grote AH - Alles voor een lekker leven. Aan het concept wordt hard gewerkt. Begin volgend jaar staat de bouw de eerste Grote AH op het programma. E-commerce - Gemak bij u thuis. Geen zin om naar de winkel te lopen? AH Thuisservice bezorgt de boodschappen stipt op tijd en vers bij je thuis. Jeroen Pauw ondervraagt Dick Boer in 'Een kwestie van kiezen' zijn plezier komen. De super markt als het sociale middel punt.' Dat kan volgens Heid man, omdat het AH-merlc ijzersterk is. 'Ons merk staat gelijk aan de gemiddelde Ne derlander. Iedereen kan bij ons terecht. Wat wij doen, is het dagelijks leven bijzonder Op de supermarktmanagersdag namen de bezoekers alvast een voorproefje op de jaarlijkse wijnmarkt die Albert Heijn de eerste twee weken van oktober organiseert. De zogeheten Folre au Vin! Alle wijnen op deze markt zijn speciaal voor deze weken Ingekocht, dus geldt: op op. Er zijn 57 Franse wijnen te koop, verdeeld over vier prijscategorieën. Van een lekkere tafelwijn tot d grands cru's. maken. Mensen helpen om van het leven te genieten.' Daarnaast, verkondigde Heid man, moet de mens meer cen traal komen te staan. 'Er zijn kansen genoeg om een aan trekkelijke werkgever te blij ven. Bij de buurtwinkel in Den Haag en het nieuwe fili aal aan de Korenbeurs in Gro ningen stonden de sollicitan ten in de rij. Het blijkt dat jongeren dit soort speciale winkels een aantrekkelijke werkplek vinden. Ook naar de klanten toe moeten we altijd geïnteresseerd zijn in de mens. Dat de tandenstokers uit het assortiment verdwij nen omdat de computer dat zegt, mag niet zomaar gebeu ren. We moeten ons altijd af vragen wat de mensen van ons verwachten. Want: een koopman houdt in de eerste plaats van mensen.' Die wijsheid gaat in elk geval op voor de nieuwe directie voorzitter Dick Boer, die van Jeroen Pauw moest kiezen: 'wat is je liever: het spel of de knikkers?' Zoals het een koop man betaamt, koos hij het spel. Alleen de keus tussen carrière of gezin was lastig voor de man die na twee jaar voor Ahold in Tsjechië te heb ben gewerkt, ook vanwege zijn gezin blij is met zijn te rugkeer in Nederland. Op de aanwezige supermarktma nagers maakte Dick Boer een sympathieke indruk. 'Het zou mijn buurman kunnen zijn', zei Kees Groot van AH 1075 in Allernaar. Voor zijn collega uit Alkmaar, Kees de Gruijter van AH 1395, was het de eerste SMM-dag. 'Een indrukwekken de vertoning. De kennisma king met de nieuwe directie was verhelderend. En heel be langrijk bovendien. Je moet toch het idee hebben datje die mensen een beetje kent.' Om een uur of zes was ieder een wel toe aan een hapje en een drankje. Het aanbod was overweldigend. Verschillende koolceilanden waren ingericht volgens het nieuwe AH-princi- pe: Kookt U, Koken Wij of Ko ken We Samen? Zo werd dui delijk wat AH voor de klant wil zijn: de winkel waar je te recht kunt voor alle soorten maaltijden. Snel kant-en klaar, koelvers, helemaal vers of een combinatie van beide. Terwijl Karin Bloemen, Trijn tje Oosterhuis en Mathilde Santing, drie top-zangeressen, zorgden voor amusement van hoog niveau, deden de super marktmanagers datgene wat deze dag ieder jaar weer zo bijzonder voor ze maakt: bij praten met collega's.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 9