6 Bediening 'Niet meer achter de toonbank, maar ervoor, samen met de klant 'Watje c klanten van het ons fopt De afgelopen jaren heeft het imago van vlees behoorlijk onder druk gestaan. Incidenten als de 'gekke koeien ziek te' en de Belgische dioxine-affaire hebben het imago geen goed gedaan. Ruim voor deze incidenten plaatsvonden, had Albert Heijn besloten het vleesaanbod goed onder de loep te nemen en de kwaliteit van het vlees nog verder en integraal te verbete ren. De eerste resultaten zijn inmiddels zichtbaar. Het afgelopen jaar heeft in het AH-filiaal in Kerkeiande, Hilversum een proef gedraaid met een nieuwe bedienings module voor de vleesafdeling, de verpak kingen van voorverpakt vlees ondergaan een facelift en het assortiment is duidelijk verdeeld in drie hoofdgroepen. met kinderen, een belangrij klantengroep. Die hebben over het algemeen een beps ter budget, maar zij geven veel geld uit aan vlees en va wachten natuurlijk ook kwi teit. In tegenstelling tot eerdere; luiden, gaat Albert Heijn wé degelijk door met bedienin» op de vlees-afdeling. 'Echtei alleen op locaties waar de klant daarom vraagt', aldus John Valster. 'Daar willen \s meerwaarde creëren ten op zich te van voorverpakt vlee In Kerkeiande experimentc: we daarom met een nieuwe bedieningsmodule. Dat is ei proef om uit te vinden of de klant het werkelijk allemaai zo ervaart als wij hebben be dacht. Op een grote grill-pla bereiden onze eigen medew kers daar bijvoorbeeld een v kenshaasje voor de ogen van de klant, die daardoor zelf ideeën kan opdoen. De medi werkers van de vleesafdelin; worden op deze manier naa slager, ook 'maaltijdadvi seurs'. Ik zie het zo: ze staar Ook het vlees dat onder het ei gen Albert Heijn-merk wordt verkocht is verbeterd. 'Dat is de ruggengraat van ons assor timent, bestemd voor de grootste groep klanten,' aldus John Valster. Ook aan de ver pakkingen is veel verbeterd. Dat is bijvoorbeeld te zien aan het nieuwe, rulle gehakt dat nu al in de schappen ligt. Het gehakt is verpakt met de 'Top- Seal' methode die in stappen wordt ingevoerd, waarmee de houdbaarheid en de lcleur ver beterd worden. In tegenstel ling tot de vorige verpakkin gen lekt de 'Top-Seal' methode niet. 'De nieuwe verpakking ondersteunt de kwaliteit van vlees steeds beter.' Maar de grootste kwaliteitsverbetering zit 'm in het gehakt zelf. 'Voorheen was het rulle ge hakt eigenlijk helemaal niet rul. Het zag eruit als een soort baksteen. Nu krijg je, als je rul gehakt koopt, ook echt rul ge hakt. Het ligt inmiddels in de winkels en de omzet is enorm gestegen.' Met het'EuroShopper-merlc mikt AH vooral op gezinnen wordt het assortiment ver deeld in drie hoofdgroepen. Voor de allergrootste fijnproe vers heeft AH de culinaire lijn geïntroduceerd: artikelen die je in een restaurant op het menu terug zou kunnen vin den. De culinaire lijn is zelf weer verdeeld in twee groe pen: naturel en samengesteld. 'Naturel betekent niets anders dan dat we gewoon een mooi stuk onbewerkt vlees aanbie den', zegt John. 'Een goeie Ar gentijnse biefstuk bijvoor beeld, of een lamsraclc.' De culinaire lijn is herkenbaar aan de zwarte verpakking met een duidelijke productfoto. Kalfspaupiette vitello tonnato of varlcensscaloppine gevuld met champignons zijn onder andere terug te vinden bij de samengestelde artikelen. Met de culinaire lijn wil Albert Heijn klanten die tot nu toe de speciaalzaak verkiezen, winnen voor de supermarkt. ten. Per product halen we de beste leverancier aan boord. Uit onderzoek onder klanten bleken die vooral wensen te hebben over het rund- en lamsvlees van AH. Met die pro ductgroepen zijn we gestart. Op dit moment wordt het nieuwe vleesbeleid bij alle AH- winkels doorgevoerd. Het aan tal klanten dat zijn stukje vlees bij ons koopt moet ver der omhoog en we willen de klantentrouw bevorderen', zegt John. Duidelijk verdeeld in drie groepen Het nieuwe vleesassortiment is zo samengesteld dat de klant een uitgebreide keuze krijgt voorgeschoteld. Om de keuze makkelijk te maken, doet, het gaat de altijd om de kwaliteit stukje vlees dat ze bij uiu Rupcn. Als je die wilt ver beteren, moetje beginnen bij de grondstoffen: het rund en het gras dat het eet', zegt John Valster, verantwoordelijk voor het vleesbeleid bij Albert Heijn. 'Dat hebben we dan ook gedaan. Kijk maar naar de herintroductie van Green fields, het (Noord) Ierse rund vlees dat al een groot succes is. Maar daarnaast hebben we veel meer ge daan. We be trekken ons vlees van specialis-

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 6