Ahold op de Canarische Eilanden Bomprego levert voedsel na overstromingen Ahold's e-taiiing in USA in stroomversnelling BerlcktêM/tiet start, Thuisbezorging van Nu begint het pas.... Ahold Flitsen september 2000- 5 Door aangekondigde overname van Superdiplo: Garnalen via enternet Ervaring opdoen AROUND THE WORLD Overvloedige regenval, modderlawines en enorme overstromingen teisterden begin augustus het noord oosten van Brazilië, het werkgebied van Ahold's super- en hypermarktketen Bomprego. Er vielen 20 doden en 50.000 mensen raakten dakloos. Oolc Bomprego zelf werd ge troffen, al was het maar om dat een heleboel medewer kers niet naar hun werk kon den. De Ahold-keten leverde binnen een week al kleding en negen ton voedsel aan de hulporganisaties. Later kwa men daar nog honderden bedden en matrassen bij. Ook winkelmedewerkers organi seerden allerhande inzame lingsacties. De wateroverlast leek ten einde en men was al weer begonnen met het her stellen van de schade en de wederopbouw. Helaas bereik te ons kort voor het ter perse gaan van dit nummer het trieste bericht dat er opnieuw grote overstromingen zijn in dit gebied. Weer zijn duizen den mensen dakloos gewor den. E-commerce zit in de lift. Peapod, de Amerikaanse internetkruidenier, waarin Ahold een 51%-belang heeft, neemt een aantal activiteiten over van een andere Amerikaanse e-tailer Streamline.com (spreek uit als Streamline-dot-com). Het gaat om Streamline.com's thuisbezorging, het klantenbestand en de distributiecentra in Chicago, Washington DC en Baltimore. En dat is goed nieuws voor de klanten van Ahold's Giant- Landover-supermarkten, want hierdoor kan Giant binnenkort haar klan ten thuisbezorging gaan aanbieden. En dat is sneller dan Giant had ver wacht. Peapod neemt de internet-orders voor haar rekening, die dan zullen worden uitgeleverd via het Streamline.com-DC in Washington. Ahold is een van de initiatiefnemers van de World- Wide Retail Exchange (WWRE), de internet-markt voor detailhandel en leveranciers, waarbij inmiddels meer dan 35 grote internationale retailers zijn aange sloten. Ahold heeft in augustus voor het eerst een veiling uitgeschreven via de WWRE. Het ging om gar nalen, die verkocht worden in Ahold's supermarktke tens in de VS. Vijf garnalenleveranciers hadden zich ingeschreven voor de internetveiling. Via het internet probeerden zij real-time de grote Ahold-order voor eikaars neus weg te slepen. Hierdoor bespaarde de Ahold-supermarktketens ongeveer 6% op hun in- koopkosten voor garnalen. Een succes dat inmiddels herhaald is door veilingen voor andere producten. Erik de Wit (29) heeft als Ahold-management trainee zijn standplaats Zaandam verruild voor Bangkok. Daar is hij hard aan de slag om thuisbezorging voor de TOPS-super- markten van Ahold op te zetten. Het is de laatste keer dat Erik verslag doet aan ons, want zijn project en tijd in Ban- kok zitten, als jij dit leest, erop. ...en dan zit het voor mij erop. Dat is wel een beetje jammer, hoor. Wat niet weg neemt dat ik hier een ontzettend leuke en leerzame tijd heb gehad. En dat pakt niemand je af. Goed, zoals gezegd, mijn project zit erop: we zijn bij TOPS gestart met thuis bezorging in Bangkok. Best spannend, want het Bangkokse verkeer zit het grootste gedeelte van dag muurvast. Daar heb je terdege rekening mee te hou den. De eerste klanten hebben inmiddels gebruik gemaakt van de extra service. Zij stellen de thuisbezorging erg op prijs. We hebben thuisbezorging ge start vanuit de TOPS-marketplace in de Chidlom, gelegen in het centrum van Bangkok. Dat is een van onze grootste en mooiste winkels. Nu doen de klanten nog zelf hun boodschappen die wij dan met twee pick-up trucks bij hen thuisbezorgen. Uiteindelijk willen we de service natuurlijk uitbreiden en daarom willen we nu zoveel mogelijk ervaring op doen. Dat komt wel goed want de klanten reageren positief. Als je dit leest, zit mijn tijd in Thailand erop en ben ik een paar weken op vakantie. Daarna weer aan de slag in Nederland met een mooie ervaring rijker. Op vakantie naar de Canarische Eilanden en bood schappen doen bij een Ahold-winkel. Dat kan na af ronding van de overname van de Spaanse keten Su perdiplo. En niet alleen op de Canarische Eilanden, want Superdiplo heeft ook vestigingen op het Spaan se vaste land. Vooral in Zuid-Spanje. In totaal zo'n 300 winkels met een gezamenlijke omzet van 1,5 miljard. Van de 300 winkels zijn er 32 Hiperdino's, vooraanstaande hypermarlcten, die je vooral kunt vinden op de Canarische Eilanden, waar ze populair zijn bij vakantiegangers. Dat geldt ook voor de 210 Super sol-supermarkten. Echt hele maal toegesneden op de zon- aanbieders zijn de 18 Netto supermarkten. In Madrid kun je terecht bij de Ecore-winkels en heb je plannen om een ho- reca-gelegenheid in Spanje te beginnen, weet dan datje te recht kunt bij Cash Diplo, een cash carry-formule. Forse toeaiame Superdiplo sluit perfect aan op de andere Spaanse Ahold- ketens en je mag er dan oolc vanuit gaan dat al snel allerlei synergieën zullen worden be haald. Door de fors toegeno men schaalgrootte, maar ook door het uitwisselen van ken nis en ervaring. Jan Andreae, lid Raad van Bestuur, zei het zo: 'Door de overname van Su perdiplo wordt Ahold één van de grotere supermarktbedrij ven in Spanje. En alleen al dit jaar zal Superdiplo 52 nieuwe winkels openen en dat zal ook de komende jaren zo zijn.' De Ahold-groei is er voorlopig nog niet uit in Spanje. Na af ronding van de overname heeft Ahold ruim 530 winkels met een jaaromzet van onge veer €2 miljard.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 5