Oktober biedt biologische, Griekse en Marokkaanse wijnen Reizende tentoonstelling Marokkaanse wijnen 3 Uitdaging De Tuinen skiet en swingt op personeelsfeest Biologische wijnen Griekse wijnen In september bestaat het Ahold Pensioenfonds 75 jaar. Ter gelegenheid daar van is een expositie georga niseerd. De expositie heeft als thema 100 jaar klanten trouw en is als eerste in het hoofdkantoor van AH en daarna in het hoofdkantoor van Etos, het hoofdkantoor van Koninklijke Ahold en de diverse DC's te zien. Er zijn vele artikelen verza meld die de historische band met de klant in beeld brengen. Zo zijn er unieke reclameposters, serviezen, spaaracties en verschillende Premie van de maand Club (PMC)-objecten als bijvoor beeld een oude föhn te be wonderen. Naast de expositie wordt er een boekje over 100 jaar klantentrouw uitgegeven. Hierin worden mensen aan het woord gelaten die in het AH-verleden een belang rijke rol hebben gespeeld. Daarnaast komen natuur lijk ook de werknemers van nu uitgebreid naar voren. Het boekje is verspreid in een oplage van 20.000 exemplaren onder alle me dewerkers die pensioen op bouwen of ontvangen. Sinds week 36 verkoopt Al- bert Heijn voor het eerst ook Marokkaanse wijn. Marokko is in Nederland als wijnpro- ducerend land niet erg be kend. Dat komt omdat ze tot nu toe voornamelijk wijn aan Frankrijk leverden. Ook werd een deel van de Marokkaanse wijn naar Frankrijk geëxpor teerd om daar gemengd te worden met Franse tafelwijn. Vervolgens gingen die flessen dan het land uit als Franse wijn. Marokko heeft echter Ahold Flitsen september 2000 een uitstekend klimaat en een perfecte bodem om, met name, rode wijn te maken. Het is dus logisch dat ze nu meer aan de weg timmeren en ook zelf aan landen buiten Frankrijk leveren. Marok kaanse wijn heeft een verras send goede kwaliteit en is in verhouding niet duur. Op dit moment voert Albert Heijn vier Marokkaanse wijnen: de Merlot, de Syrah en de Cabernet Sauvignon van Atlas Vinyards (elk f 6,99) en de Merlot/Syrah van Domaine Larroque (f 7,99). De supermarktmanagersdag was voor mij een eerste uitgebreide kennismaking met de mensen uit de winkels en de Albert Heijn- organisatie. Er komt op zo'n dag heel wat op je af. Ik werd er voorgesteld als de opvolger van Ronald van Solt, dus wilden na afloop veel mensen even met me praten. Mijn eerste in druk van het bedrijf: een open cultuur met doelgerichte mensen. Dat spreekt mij aan. Ik zal ervoor waken dat we verzanden in struc turen, we moeten een transparante organisa tie blijven, hoe groot we ook zijn. Wat mij ook opviel tijdens die dag is hoeveel kennis en power er aanwezig is. Dat is een geweldige basis om de plannen die er liggen de komende jaren uit te bouwen. De verbreding van het assortiment, dus naast food ook meer non food. Formuledifferentiatie, verschillende winkels op verschillende plekken. Daar zit voor mij persoonlijk een enorme uitdaging. Ik hoef er geen doekjes om te winden: ik was vereerd toen ik werd gevraagd voor deze functie bij de topsu- permarkt van Nederland. Het is nu verschrikke lijk druk. Ik ontmoet zoveel mogelijk mensen, door de hele organisatie heen. Dat zal ik ook blij ven doen. Veel naar de winkels. Daar gebeurt het. Dick Boer Directievoorzitter Albert Heijn Medewerkers van De Tuinen kijken aandachtig naar de instructies van de skilerares. Ruim 150 medewerkers waren op zondag 17 september aanwe zig op het jaarlijkse personeelsfeest van De Tuinen. De dag begon met een rondleiding op het hoofdkantoor in Beverwijk, waarna het hele gezelschap afreisde naar Snowplanet in Spaarnwoude. Daar kon iedereen zich uitleven op de kunstskibaan, in de après-ski bar of op de dansvloer, waar de sam baklanken een aanstekelijke uitwerking hadden. Er werd volop gedanst tot in de late uurtjes. Brigitta Lamers, assistent filiaalmanager van De Tuinen 7616 in Eindhoven genoot met haar collega's met volle teugen: 'Een gewel dige dag, het beste personeelsfeest tot nu toe. Het is zo leuk om met al je collega's uit het hele land te praten, te skiën en te dansen! We hebben er een Brabantse nacht van gemaakt.' Oktober is traditioneel de wijnmaand. De zomer is achter de rug, de nieuwe oogst is binnen en de donkere, koude maanden staan voor de deur. Als okto ber nadert, is het moment daar om het assortiment uit te breiden met nieuwe wijnen. Dit jaar hebben Albert Heijn en Gall Gall wel een paar heel bijzondere flessen in het schap. Deze maand brengt Albert Heijn voor het eerst twee bio logische wijnen onder haar eigen AH-biologische label op de markt. De druiven van de ze wijnen worden biologisch geteeld. Omdat er bij de teelt geen kunstmest en chemi sche bestrijdingsmiddelen worden gebruikt, wordt het milieu gespaard. Met name voor mensen die milieube wust zijn, kan dat een argu ment zijn om deze wijnen aan te schaffen. De wijnen doen in kwaliteit niet onder voor niet-biologische wijnen. De druiven, pinotage (rood) en chardonnay (wit), worden geteeld in Zuid-Afrika. De bio logische wijn kost f7,99. opgenomen. nen van kwalitatieve beteke nis werden gemaakt', zeggen wijnbouwkundigen Leon Ka- ratsalos en Yannis Paraske- vopoulos, eigenaren van het wijnhuis Gaia. 'De tijden zijn echter veranderd. Door toe passing van moderne technie ken en dankzij onze inheem se druivenrassen, de uitstekende bodemsamenstel lingen en prima klimatologi sche omstandigheden kun nen er kleine wonderen worden verricht.' Hans Boots- ma, productgroup manager bij Gall Gall, bevestigt dat. 'We zijn dit jaar zelf een aan tal keer naar Griekenland geweest om wijnen te selecte ren. Gaia wordt in Grieken land gezien als de absolute top en we zijn dan ook bij zonder trots dat wij hun wij nen exclusief in Nederland mogen voeren.' Naast de vier Gaiawijnen pre senteert G&G nog 19 andere Griekse wijnen. Een groot deel daarvan zal permanent in het assortiment worden Lange tijd stond Griekenland als wijnproducent niet hoog aangeschreven. Daar lijkt ech ter verandering in gekomen, want met de komst van een nieuwe generatie internatio naal - in Frankrijk, Californië en Australië - geschoolde wijnmakers is het tij gekeerd. De wijnen van deze jonge wijnmakers ontvangen goede kritieken in de internationale pers. 'Nog niet zo lang gele den heerste algemeen de op vatting dat er in de zuidelijke Mediterrane streken geen wij-

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 3