Etos Groep gaat strategische alliantie aan met Britse Boots in Nederland «MVA 2e Kwartaal: Ahold deed het prima! (MM; tot MMloOp Deze maand Unieke combinatie Nieuwe wervingscampagne Albert Heijn van start Nel Dekker, management assistente bij 57e jaargang nummer 8 september 2000 Oktober wijnmaand: Grieks, Marokkaans en biologisch, pag.3 Interview: Marcel Kokkeel over het snijvlak van vastgoed en retail, pag.4 Ahold op Gran Canaria, pag.5 Het vlees van Albert Heijn. Van slager naar maaltijdadviseur, pag. 6 en 7 Boodschappen doen in de Z-store, pag. 8 Nieuwe AH-directie op de supermarkt managersdag, pag. 9 Aanschuiven bij de OR, pag. 10 Een virtuele rondleiding over de Food Facility Fair, pag. 11 Zi#^1 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Op 17 augustus heeft de Etos Groep een principe overeenkomst getekend om te gaan samenwerken met Boots Stores Nederland BV. In de overeenkomst, die op 6 november aanstaande in gaat, staat dat de Ahold-dochter exclusief een aantal eigen merk-produc- ten van Boots in de Etos-winkels gaat verkopen, zoals o.a. No.7,Tricology, Botanies en 17. Daarnaast neemt Etos de 17 Nederlandse drogisterij- en parfumerie winkels van de Britse keten over. Boots heeft in Neder land een jaaromzet van circa 12 miljoen Euro. [ohn van der Ent, directeur fan de Etos Groep (Etos en de ruinen), reageert enthousiast op de overeenkomst. 'Met de ze samenwerking halen we veel nieuwe kennis binnen, vooral op het gebied van dro gisterij-artikelen', zegt hij. 'Boots is in Engeland bekend vanwege haar goede winkels en de kwalitatief hoogwaardi ge eigen merk-producten, die 40% van de Britse omzet ge nereren. De producten passen perfect in ons assortiment en bij onze energie-filosofie, die wij begin dit jaar introdu ceerden. Door deze samen werking zal Etos zich nog meer onderscheiden op de Nederlandse health- en beau- tymarkt.' Drie jaar geleden werden de eerste Boots Stores in Neder land geopend. Dat de winkels nu al uit de Nederlandse markt zullen verdwijnen, is opmerkelijk. Volgens Jos Jongstra, direc teur van de Tuinen en eind verantwoordelijk voor de sa menwerking, is er een duide lijke reden waarom de drogis terijketen in de huidige opzet geen succes is. 'Het is voor buitenstaanders lastig de in gewikkelde Nederlandse dro gisterijmarkt binnen te ko men', zegt hij. 'Juist daarom ben ik ervan overtuigd dat de samenwerking uitstekend gaat werken. Etos heeft de kennis van de Nederlandse markt namelijk wel. Tel daar de productkennis van Boots bij op en je hebt de perfecte combinatie!' Vanaf 6 november zijn de ruim 400 personeelsleden van Boots officieel in dienst van de Etos Groep. Begin vol gend jaar zullen alle Boots Stores uit het Nederlandse straatbeeld zijn verdwenen. AH 1442 in Den Haag, vertelt een voorbijganger over werken bij Albert Heijn. Onder het motto: 'Mensen maken ons merk' ging op maandag 28 augustus de nieu we grootscheepse wervingscampagne van start. Het speerpunt van de campagne wordt gevormd door de lancering van de nieuwe website www.ahcarriere.nl. Op de site kunnen AH-winkels hun vacatures plaatsen en zoeken naar personeel dat zich via de site aanbiedt. Niet alleen de winkels, maar ook het hoofdkantoor, distri butiecentra en AH-Thuisservice kampen met een gebrek aan personeel. Met folders, advertenties en winkelmateriaal worden mensen gestimuleerd de website te bezoeken. Bijzonder is dat eigen medewerkers in de campagne de hoofdrol spelen. Daarmee krijgt het publiek een reëel beeld van het werk bij Albert Heijn. Het was 7 september een drukte van belang op het hoofdkantoor van Ahold te Zaandam. Op die dag maakte de onder neming de resultaten over het tweede kwartaal en het eerste half jaar bekend aan de verzamelde pers.Ahold-president Cees van der Hoeven kon de media goed nieuws brengen: Ahold deed het naar verwachting erg goed in het tweede kwartaal.' Een greep uit de cijfers over het tweede kwartaal: - Er is een belangrijke groei gerealiseerd van bestaande winkelketens én door nieuwe joint ventures en acquisities - De nettowinst steeg met 48,2% naar 256,2 miljoen - De omzet groeide met 57,7% naar 12,4 miljard - De winst per aandeel steeg met 31,8% naar €0,35 Een mooi rijtje en daarom bevestigde de Raad van Bestuur meteen de verwachting voor het hele jaar dat de nettowinst fors hoger zal zijn. Er werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om de overname van de Spaanse keten Superdiplo aan te kondigen. Meer over deze overname op pagina 5.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 1