Deli XL Food Facility Fair rondvraag 11 Loop mee over de 'Kookt u, koken wij, of koken we samen?' Wijn en spijs Wandelboulevard Grootse opening De Tuinen Als je iets doet, doe het dan goed, moet het personeel van De Tuinen in Alkmaar hebben gedacht. De opening van hun nieuwe filiaal In het centrum van Alkmaar op 5 augustus trok dan ook erg veel belangstelling. 'We wilden van de opening iets bijzonders maken', vertelt filiaalmanager Susan Billars. 'Er waren twee steltlopers die op de dag van de opening en de twee da gen daarna hef publiek hebben vermaakt. De eerste 500 klanten kregen gratis een terracottapot, met daarin diverse De Tuinen-producten. Die potten vonden gretig aftrek, want binnen een dag waren we door de voorraad heen!' DE TtJINEE Ahold Flitsen september 2000 Met deze slogan gaat Albert Heijn duidelijk maken dat je er niet alleen terecht kunt voor verse ingrediënten om zelf uitgebreid te koken. Ook verse kant-en-klaar producten zijn in de winkel te koop. Wanneer we "samen koken" doet Albert Heijn een deel van het voorwerk. Dus: Kookt u, koken wij, of koken we samen? Ruim vijfduizend klanten van Deli XL liepen van 19 tot 22 september langs de uitstalling van 135 leveranciers tijdens de Deli XL Food Facility Fair. Tien jaar geleden stond de tent nog op het binnenterrein van GVA in Ede, sinds vier jaar wordt de Americahal in Apeldoorn afgehuurd en is de huisbeurs uitgegroeid tot dé Foodservice-beurs van Neder land. Marilène van den Broek, catagorymanager AH-Huis- traiteur: 'De slogan slaat op drie verschillende kookstijlen. Met "kookt u" wordt het traditionele ko ken bedoeld. Een goed voorbeeld hiervan is een maaltijd met aard appels, vlees en groente. Hierbij besteedt de consument veel tijd aan het bereiden van de maaltijd. "Koken wij" staat voor de categorie kant-en-klaar maaltijden. Het ge makkelijke koken met maaltijd componenten, bijvoorbeeld voorge sneden groente, valt onder "Koken we samen". Dit speelt in op de be hoefte om eenvoudig te koken, maar niet eenvoudig te eten. Het mooie van het koken met compo nenten is dat de emotie van het zelf koken behouden blijft. Eigenlijk vormen de kookstijlen een continuüm waarover verschillende consumenten zich bewegen. De ene keer kook je traditioneel en de andere keer kies je voor kant-en klaar. Albert Heijn wil voor iéder moment en voor iedere consument een perfecte maaltijdoplossing bie den.' Froukje de Jong, manager Corpo rate Media: 'Eind vorig jaar heeft het Nipo een groot consumenten onderzoek gedaan naar de eet- en kookgewoontes in Nederland. Hier uit bleek dat mensen steeds min der tijd aan het koken besteden. Maar liefst 55% van de consumen ten staat minder dan 30 minuten per dag in de keuken. Hoe jonger de consument is, hoe minder tijd er genomen wordt voor het koken. Gezond en vers blijft belangrijk. Vandaar dat veel mensen kiezen voor gemaksoplossingen zoals voorgesneden groente en roerbak vlees. In de receptuur van de AllerHande sluiten we aan bij de drie verschil lende manieren van koken. We kie zen nu steeds vaker voor panklare groente en verse kruidenmix. De snelle recepten in de winkel zijn bij uitstek voorbeelden van "samen koken".' Iwar Wenten, verkoopmanager Houdbaar, Albert Heijn 1327 in Nieuwegein: 'In Nieuwegein zijn we gestart met "Visual Merchandising". Dit houdt in dat we artikelen op een nieuwe, levendige wijze presenteren. We la ten mensen bijvoorbeeld kant-en klaar maaltijden proeven. Ook la ten we in de winkel zien hoe consumenten met verse producten aan de slag kunnen gaan. Demon- stratrices staan in de winkel te kok kerellen en laten mensen proeven wat ze gemaakt hebben. We sluiten vooral aan bij de recepten die in de AllerHande of het gerechten- boek staan. Wanneer daar bijvoor beeld Thaise groentemix in voor komt, gebruikt de demonstratrice dit ook. We merken dat deze sfeer volle manier van productpresenta tie de omzet flink verhoogt.' Jolanda van Echieit, bedrijfsleid ster Etos 8383 in Culemborg: 'Ik kook wel samen, maar met mijn man. Wij werken allebei en we koken om de beurt. De meeste producten die we gebruiken zijn vers, maar we doen niet alles hele maal zelf, want dan eet je zo laat. Wanneer je de groente zelf snijdt is het natuurlijk wel goedkoper. Ik vind het op zich wel een goede ser vice dat AH de mogelijkheid aan biedt om "gemakkelijker" te koken. Als ik het koop moet ik wel zeker weten dat het gezond is en dat er genoeg vitaminen in zitten.' Bijna een jaar is John van der Togt, operations manager bij Deli XL, bezig geweest met de invulling van dit evenement. Toen deze Flitsen gedrukt werd, werd de beurs gehou den, maar voorafliepen we aan de hand van Van der Togt virtueel over de beurs. Het enige jammere daarvan: we konden niets proeven. Apeldoorn dus. In de entree van de Americahal een grote 3D-display met het nieuwe huismerk van Deli XL. Meteen na de entree het Wijnplein, waar Le Sommelier, het be kende eigen wijnconcept, zijn complete wijnsassorti ment, inclusief de grand cru's heeft liggen. Er lean ook wor den geproefd van wijn en spijs combinaties. Net als in het Vers-paviljoen, waar het Taste-point de aandacht trekt. Meesterkok Ton Boers staat er te koken. En een reeks van topkoks zal hem volgen. We komen het Vers-paviljoen uit en waaieren uit over de Fair. Het Internet-plaza. De mo's van het grootverbruik bestelsysteem dat half no vember operationeel zal zijn. Klanten kunnen dan on line bestellen. Verrassend is de stand van Bert Muller, een onderdeel van Deli XL dat complete keukens inricht. In dezelfde stand ook een com pleet non food assortiment. Serviezen, glaswerk, bedrijfs kleding, etcetera. We gaan de trap op en belan den in het IT-café, waar onder andere de bestaande Deli XL bestelsystemen GOAL en Ge- bis op PC's draaien. Op de bo venverdieping ook Feestwe- ken en Cursussen. Secundaire diensten, die Deli XL een be langrijke toegevoegde waarde geven. Klanten kunnen hun bedrijfsrestaurant thema tisch laten aankleden en cur sussen volgen. Verder - in de categorie Toegevoegde waar de - het Retailplaza, waar we ook AH-Thuisservice en de AH- Convenience stores te genkomen met het oog op sa menwerking in de toekomst. Retailplaza presenteert de winkelconcepten van Deli XL - de voorloper van de te ont wikkelen Z-store -, die bijvoor beeld in verzorgingstehuizen worden neergezet. Van daar lopen we een kerstpakket bin nen, big business voor Deli XL. Klanten kunnen er com plete pakketten bestellen en samenstellen. Deli Street is een wandelbou levard waar hapjes worden geserveerd en die eindigt op het zwevend terras, waar gra tis Oriëntaalse en Oosterse lunches en diners kunnen worden gebruikt. Aan de an dere kant van de bovenring onder andere de Zoetwaren- stand, waar de bezoeker al in Sinterklaas en Kerstsfeer komt. Even verderop kan de bontjas aan als we twee Iglo's binnengaan waar het diep vries-assortiment wordt ge presenteerd. Hier eindigt de rondleiding. John van der Togt heeft na de beurs een week of twee rust. Daarna begint de brainstorm over de beurs van 2001.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 11