wil isis een weg! Zien, voelen, ruiken, proeven Z - 9 AH 1539 Noordwijk in ban van Beste WinketWedstrijd Zomerse winkelwedstrijd bij De Tuinen 'Bij een goede demonstratie worden verschillende zintuigen geprikkeld' Goed verhaal Flippers 2,onn£ Hoeve Samen sterk Jamin en Ben&Jerry's steunen jeugdproject Verkoop Wedgwood groot succes In 1999 zaten ze er maar een haar naast En ook dit jaar draaien ze weer boven in mee. AH 1539 is op zoek naar het goud en de eerste pleit in AH's Beste Win- kelWedstrijd. In het eigen deelduster staat 1539 momenteel aan de leiding. Ma nagement- assistente Esther Guijt: 'Onze kracht is teamspirit. Full-timer, part-timer of vakantiekracht? Iedereen doet hier graag een stapje extra.' Ahold Flitsen augustus 2000 Het kwik bereikt zomerse waarden, Nederland zoekt ver koeling aan de waterkant of is op vakantie in het buiten land. De winkelstraten maken een verlaten indruk. Hoe haal je toch de gewenste omzetten en zorg je ervoor dat de klant niet in het water, maar aan je counter staat? Bij De Tuinen kennen ze het geheim: demonstraties! Iedere twee weken wordt een product op originele wijze ge demonstreerd. De winkel in Amstelveen is kampioen de monstreren en verkocht in korte tijd dik 2.000 produc ten. Daar verdiende het team een aardig zakcentje mee én de eerste plek in de bijbeho rende winkelwedstrijd.'Voor ieder demo-product dat we verkopen krijgen we een kwartje', zegt filiaalmanager, Lucien Iüeikers. 'Al die kwart jes samen is best een aardig bedrag. Zeker als je weet dat we tot week 30 al meer dan 2000 producten hebben ver kocht. Bij een goede demon stratie worden verschillende zintuigen van een klant ge prikkeld. Zien, proeven, rui ken én voelen, we hebben al les uit de kast gehaald om de klant over de streep te trek ken.' 'Succesvol? Het Britta-water liep heel goed. Dat hadden we mooi centraal en gekoeld opgesteld. Vaak zie je dat wanneer je bij het proeven een goed verhaal hebt de klant maar moeilijk nee kan zeggen.' Naast het populaire water waren ook de gezonde afslankrepen en scrubcrèmes populair. 'De repen hadden we in stukje gesneden, de crè mes konden op de huid ge probeerd worden.' Assistent-filiaalmanager Mar tin Dijkman is een ware "demo-freak" en mede verant woordelijk voor de eerste plek in de winkelwedstrijd. 'Ik werkte hiervoor in De Tui nen van Almere. Daar heb ik voor de presentatie van de bruisballen al eens in badjas compleet met flippers en duikbril buiten gestaan. Je leunt met een presentatie net iets verder gaan dan in je nor male winkelpresentatie. We hebben nu al dik fl.700,- ver diend met de verkoop in de demo-actie. Daar komen vast nog wat kwartjes bij.' Demo-freak Martin Dijk man boeit zijn klanten 'Vorig jaar zijn we net geen eerste geworden in ons clus ter', zegt Esther. 'Dat heeft voor een flinke kater en een nieuwe belofte voor dit jaar gezorgd. Dit jaar willen we gewoon winnen.' En waar een wil is, is een weg. Na twee ronden WinkelWedstrijd Naast het maken van topkwa liteit roomijs speelt de zorg voor de omgeving een grote rol bij Ben&Jeriy's', zegt Lies- beth van den Berkmortel. 'Daarom wordt het wereldbe roemde ijs ook wel "het warm ste ijs ter wereld" genoemd.' Op dit moment wordt er in Zeewolde een ruim woonhuis gebouwd waar in totaal zo'n acht kinderen kunnen wonen. 'De Zonnezorghoeve biedt ruimte aan jongeren waarvan de thuissituatie niet ideaal is. Naast veel ruimte en groen, staat AH 1539 stijf bovenaan in het eigen deelduster. 'Daarin strijden we samen met nóg zes filialen om de hoofdprijs. In het totale clus ter delen we die eerste plek met nog twee filialen. In de tweede ronde hadden onze bonuskaarthouders de taak zijn er paarden, koeien, var kens, maar ook een bakkerij en een maalderij. Het is een heerlijke plek om je zorgeloos voor te bereiden op een zonni ge toekomst.' De Zonnezorghoeve is een kostbaar project waarvoor om onze winkel op verschil lende punten te beoordelen. Uitstraling, hygiëne, de ver schillende afdelingen en de service, alles kwam aan bod.' De uitslag van die tweede ronde, plus de eerste plek uit de eerste ronde, zorgden er voor dat de Noordwijkers op dit moment aan de leiding gaan in het deelduster. 'En dat terwijl we de laatste maanden veel personele pro blemen hebben gekend en met relatief veel nieuwe me dewerkers de klus klaren.' Esther vindt het moeilijk om het geheim achter het succes van haar winkel in één woord samen te vatten. 'We hebben een hechte groep, die niet al leen houdt van een mooie winkel met de juiste service. Ze willen ook winnen. Na tuurlijk gaat er wel eens wat mis. Maar juist op die mo menten coachen we elkaar en doen we dat ene stapje extra. Ja, ook de vakantiekrachten en part-timers zijn gebrand op een mooie uitslag hier. Bij het ingaan van de eerste ron de hadden we een informatie avondje georganiseerd. Dan zit de kantine vol en is ieder een benieuwd naar de aan dachtspunten. Of we de koffers stiekem al gepakt heb ben? Zover is het nog lang niet. Eerst hard werken, dan de zoete beloning.' Ben&Jerry's en Jamin de laat ste maanden hard hebben ge spaard. 'Daarom hebben we de actie "een traktatie voor een donatie" bedacht. Ieder een die de Zonnezorghoeve een warm hart toedraagt, kan een donatie doen in één van Jamin's-scoopshops én wordt daarvoor smaakvol beloond. Bij een donatie van fl.50,- trakteren wij de gever op een heerlijk roomijsje van Ben&Jerry's.' Dat geldt ook voor donaties van boven fl.100,- 'Die kunnen naast een heerlijk ijsje ook nog eens op een lekkere zak snoep reke nen. Je kunt je donatie recht streeks bij de scoopshop in een speciaal daarvoor bestem de spaarpot doen.' De Zonne zorghoeve zal haar deuren in oktober feestelijk openen. Jamin en roomijsleverancier Ben&Jeny's gaan een uniek samenwerkingsverband aan. 'We zorgen sa men voor de ondersteuning en inrichting van De Zonnezorghoeve. Dat is een plek waar kinderen van 0 tot 18 waarvan de thuissituatie niet ideaal is, kun nen opgroeien in alle rust en ruimte', aldus Iies- beth van den Berkmortel van Jamin. Dat Albert Heijn niet alleen dagelijkse boodschappen verkoopt, is be kend. Ook voor bijzondere non-foodproducten ben je er aan het goede adres. Van 29 mei 2000 tot en met 20 september 2001 kun je er te recht voor exclusief Wedgwood-servies. 'We zijn trots dat we Wedgwood- servies verkopen', zegt Categorymanager Henri Tillemans. 'Wedgwood is een bekend merk, dat past bij de sfeer en uitstraling van Albert Heijn. Bij zonder aan deze actie is dat klanten tegen een behoorlijke korting in het bezit van dit servies kunnen komen.' Het Wedgwood-servies, Windsor geheten, is speciaal voor Albert Heijn ontworpen. 'We hebben vooraf met de ontwerpers aan tafel gezeten', ver telt Tillemans. 'We wilden een servies dat bij een zo breed mogelijk pu bliek aan zou slaan. Dat is uitstekend gelukt, want de verkoop gaat erg hard. Op dit moment zijn we zelfs bijna door onze voorraad heen. Wedg wood moet alle zeilen bijzetten om aan de vraag te kunnen blijven vol doen.' Tot en met het eind van dit jaar kun je je Bonuspunten gebruiken om het servies extra voordelig in je bezit te krijgen. Citfiielê)'

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 9