'Dürfen wir mal in Ihr ïasche 8 NIEUWS FLITSEN Pindakaas-fabriek is o.k. Schitterend kristal Grrrriezelen Dinsdag 25 juli 11.50 uur Albert Heijn 8592 in Callantsoog Belgische keuken - Ahold Flitsen augustus 2000 De pindakaasfabriek van Marvelo, waar de AH-pindakaas gemaakt wordt, heeft van het Britse auditeringsbureau Efsis het hoogst haalbare certificaat gekregen. Dat is slechts weggelegd voor 15% van alle be drijven die de audit laten doen. Dus is men er terecht trots op. Productiemanager Lies Goezinne: 'Efsis gaat verder dan HACCP, dat veel mensen kennen. Het bu reau beoordeelt of wij voldoen aan alle ei sen op het gebied van kwaliteit, productie methodes en 'tracebility'. We willen ook aan Engeland leveren, vandaar dat dit cer tificaat zo belangrijk is. Maar oolc Albert Heijn wil strengere normen voor leveran ciers. Waarschijnlijk wordt de Efsis-norm ook de Europese standaard.' In de toe komst wil Marvelo met alle afdelingen door deze audit komen. 'Kristalkronen' heet het nieuwe spaarpro gramma waarmee klanten van Gall Gall vanaf week 35 kunnen sparen voor hoog waardige kristallen producten. Het kristal is afkomstig van één van 's werelds toppro- ducenten uit Italië en is zeer gevarieerd. Al het kristal heeft een directe relatie met de producten die Gall Gall verkoopt. Naast cognac-, port-, borrel-, wijn- en whis kyglazen, is er een uitgebreide serie kris tallen decanteer-karaffen. Ook kan ge spaard worden voor een fraai wijnrek en een handige champagne en winesaver. Bij besteding van f 10,- ontvangen klanten één kristalkroon. Die geeft recht op aan zienlijke korting op de spaarproducten. Neem de whiskykaraf. Die kost normaal fl. 69,99. Wie voor fl. 100,-besteedt, heeft 'm voor fl. 39, 99 op de salontafel staan. Boeh! Tijdens de 'Funweken' bij Jamin kun je maar beter niet al te bang zijn uit gevallen. In de zogenaamde griezel meter, griezelen de engste lekkernij en je tegemoet. 'Griezelen is populair bij de ldeintjes', zegt communicatiemanager Alette Zeijlstra. Draculatanden, rat ten, spinnetjes, ogen en spo ken, je kunt het zo gek niet bedenken of de griezelmeter heeft het in verschillende vormen, maten én smaken. Naast het snoep in de meter hebben ze er bij Jamin alles aan gedaan om lekker bekken de stuipen op het lijf te ja gen. 'We hebben plafondhangers en promotiemateriaal waarbij de rillin gen je over het lijf lopen.' De Funweken duren nog tot 12 september. We wonen in Steukirchen Vluyn, Duits land', vertelt Chris,1 en zijn hier gisteren met de auto naar toe gekomen. Of dit de eerste keer is dat we in Nederland zijn? Nee, inte gendeel. We zijn alledrie al veel va ker in Nederland geweest en tel kens hebben we het weer naar ons zin. We doen graag boodschappen bij Albert Heijn omdat je hier pro ducten kunt kopen die thuis niet te Maandelijks stappen we één van Ahold's winkels binnen. We tikken een willekeurige klant op de schouder, stellen ons voor en vragen: 'Mogen wij éven in uw tas kijken? Deze keer werpen we een blik in de boodschappentas van Chris Oncoh (17), Daniel Kaubich (19) en Jürgen Fritsch (16). krijgen zijn, zoals de dubbelvla en de blanke vla.' 'Deze boodschappen zijn alleen voor vandaag', zegt Daniel. We staan op camping 'Luttickduin' en hebben onze eigen grill meegeno men. Daar komen de braadworsten op te liggen. Veel bier hebben we niet gekocht, want we hebben nog een behoorlijke voorraad bij onze tent. Bij de wor sten eten we van avond witbrood, ketchup en mayonaise. Een uitste kende combinatie.' 'Hoe lang we nog in Callantsoog blijven, weten we niet', vertelt Jür gen, 'ik denk dat we het in ieder ge val nog wel een week volhouden. Als we vrouwelijk gezelschap krij gen misschien zelfs langer.' Opnieuw een AH-landenstreekboek. In de ze kookboeken staan recepten en achter grondinformatie over de culinaire traditie van verschillende streken in Europa. In week 40 verschijnt het vierde en - voor dit jaar - laatste deel. Een boek over de Belgi sche keuken. Naast typerende recepten en interessante info staat bij elke streek (bijv. Vlaanderen of Ardennen) toeristische in formatie. Ook is elk recept voorzien van foto, wijnsuggestie en informatie over de voedingswaarde. Daarnaast is er een woor denlijst met veelgebruikte culinaire ter men. Het 'België-boek' kost f 19,95.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 8