U.S. Foodservice neemt GFG over Edwards-winkels worden Stop Shops Ahold naar Slowakije I Beridvtew Oranje Ahold Flitsen augustus 2000 5 %-M'Sdü: Ahold breidt uit in Amerikaanse B-to-B-markt: Wat is Ahold's European Competence Center? GFG Nieuwsgierigheid AROUND THE WORLD GF6 Is in grootverbruik marktleider In Noord en Zuid-Dakota en Minnesota. Het bedrijf werd overgenomen door US Foodservice Je kunt er niet even langsgaan. Een echte plek heeft het Ahold's European Competence Center (ECC) alleen in een organisatieschema. Je zult het nergens op een gebouw tegenkomen en toch bestaat het al meer dan een jaar en zit het in Zaandam. Je hoort er ook steeds vaker over: maar wat is het European Competence Center? Eigenlijk niet meer dan een groep managers Is dat alles? Niet heSensaaï, deze groep managers draagt gezamenlijk de verantwoordelijkheid voor de ontwikkeling van Ahold's Europese winkelketens. Kunnen die winkelketens dan niet hun eigen broek ophouden? Dat kunnen ze prima, maar het is natuurlijk wel strategisch dat je zoveel mogelijk je kennis en ervaring deelt, zodat je collega's bij een Ahold-keten elders in Europa niet hetzelfde wiel hoeven uit te vinden, dat jij al rollend hebt. Dus houden we via het ECC aansluiting bij elkaar. En juist op dit viaik geeft het ECC ieiüïng aan diverse grote projecten. Zo zit dat met het ECC. De Amerikaanse super marktketen Edwards, met winkels in de staten New Jer sey en New York, hoort al sinds 1988 bij Ahold. Toen bestonden ze nog onder de naam Finast, de afkorting voor First National Super markets. In 1993 werden de Finast-winlcels Edwards. Weer later werden de Edwards-win kels onderdeel van Giant-Car- lisle. En nu gaan ze verder als Stop Shop. Nog voor het eind van het jaar zullen de 70 Edwards-supermarkten wor den omgebouwd en zal de naam Stop Shops op de ge vel staan. Waarom? Omdat de Stop Shop-formule in dat gedeelte van de VS het meest succesvol is. Oolc het manage ment van Ahold's Amerikaan se organisatie is flink aange past om beter op de toekomst te zijn voorbereid. De belang rijkste veranderingen: lid van de Raad van Bestuur Bob To- bin wordt voorzitter van Ahold USA. Bill Grize, de di recteur van Stop Shop, wordt ook directeur van Ahold USA. n Trr 1 n i Ahold verkoopt zijn pro ducten niet alleen aan consumenten, maar ook aan bedrijven, waaronder ziekenhuizen, hotels, res taurants en universitei ten. Ahold's Amerikaanse activitei ten in deze zogenaamde busi- ness-to-businessmarkt hebben een flinke duw in de rug ge kregen. Eind juli nam Ahold's dochter U.S. Foodservice, de Amerikaanse tegenhanger van Deli XL, branchegenoot GFG over. GFG is marktleider in de staten Noord- en Zuid- Dakota en Minnesota, alle maal in het noorden van de VS. Daar heeft GFG drie grote gespecialiseerde distributie centra, waarvandaan de ruim 4.000 klanten worden bele- verd. U.S. Foodservice behoort sinds maart dit jaar tot Ahold. De overname van GFG verste vigt de marktpositie van U.S. Foodservice, de nummer twee in de Amerikaanse business- to-businessmarkt. Erik de Wit (29) heeft als Ahold-management trainee zijn standplaats Zaandam verruild voor Bangkok. Daar is hij hard aan de slag om thuisbezorging voor de TOPS- supermarkten van Ahold op te zetten. In de komende tijd zal hij het thuisfront laten weten hoe het hem bij TOPS in Bangkok vergaat. Ik ben al weer zo'n 3 maanden hier en heb me inmiddels redelijk gesetteld. Ik begin zelfs een beetje te wennen aan het klimaat. Dat is maar goed ook, want zeker tijdens het EK 2000 steeg de temperatuur. Vooral van de Nederlandse collega's in Thailand. Dus TV-schotels in de aanslag en zorgen dat je vooral geen minuut mist van het Nederlands elftal. We verzamelden midden in de nacht bij country-manager Tom den Hertog om bij hem voetbal te kijken. De Thaise collega's hebben waarschijnlijk een vreemd beeld gekregen van die nuchtere Nederlanders, die zich ineens enorm opwonden over een spelletje voetbal. Zeker de halve finaleLaat ik er maar geen woorden meer aan vuil maken. Maar het is grappig om te zien dat als je in het buitenland zit, dit soort dingen heel erg belangrijk worden. Begin augustus heeft TOPS weer een nieuwe winkel geopend. Niet mijn project, maar uit pure nieuwsgierigheid ga je er toch heen. Al was het maar om te zien waar de collega's zo hard mee aan de slag zijn geweest. Mijn thuisbezorgingsproject gaat nu een cruciale fase in. Spannend, dus. Binnenkort hoop ik jullie weer bij te praten over TOPS in Thailand. Tsjec/ Y" Bratislava 0 j Nog dit najaar zal Ahold winkels gaan openen in de Slowaakse hoofdstad Brati slava. Slowakije grenst aan het Zuid-Oosten van Tsjechië en het zal dus niet verbazen dat er veel gebruik zal wor den gemaakt van de ruime ervaring die Ahold heeft op gedaan in Tsjechië. De Tsje chische Ahold-winkelformu- les met hypermarkten, mini-hypers en supermark ten zullen binnenkort dus ook in Slowakije te vinden zijn. Op dit moment wordt nog maar 10% van alle levensmid delen in Slowakije in super markten verkocht. Vergelijk dat met Nederland, waar meer dan 80% van alle levens middelen via de supermarkt zijn weg naar de klant vindt en de conclusie is dat er in Slowakije nog een hoop groei te verwachten valt. iets groter dan Nederland 5,4 miljoen inwoners, waaron der enkele minderheden (ca. 600.000 Hongaren) tot 1993 de helft van Tsjecho- Slowakije hoofdstad Bratislava, tweede stad Kosice landbouw in het zuiden chemische industrie rond Bratislava toerisme in het Tatrage- gebergte, aan de grens met Polen 110 Slowaakse Kronen ca. 5 gulden republiek met parlementaire democratie BATH TISSUE j Is Belter Because Of «ikBoslo,

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 5