Wijnkaarthouders eigen piek op website Gall Gall Retail Award Karianne wint Royal Ahold AH-modellen 3 Van gunst naar recht Grands Crus Reizen en recepten www.ahearriere.nl Meesterwerk Beloning Dc Gail Gall Wijnkaart Eerder kon je in Flitsen al lezen over de website van Gall Gall (www.gall.nl) die sinds november vorig jaar op het net te bezoeken is. Sinds kort is deze site uitgebreid met een deel dat alleen toe gankelijk is voor Gall Gall Wijnkaarthouders. Wat is daar precies te doen? Welk voordeel kunnen vas te klanten er halen? 'Wijnkaarthouders die geregis treerd staan kunnen inloggen door op de Wijnkaartbutton te klikken', vertelt Udo Göebel, content web master bij Gall Gall. 'Ze komen dan op een speciaal deel van de site terecht waar ze onder andere wijn met een korting van tien pro cent kunnen bestellen. Daarnaast bieden we een exclusief assorti ment wijnen aan, dat in de gewo ne Gall Gall-filialen niette koop is. Vooral de serie topwijnen van het Chileense wijnhuis Valdivieso worden goed verkocht. Bestelde producten worden thuisbezorgd of kunnen bij een Gall Gall-filiaal worden opgehaald.' 'Op dit moment hebben we van al le Grands Crus uit de Bordeaux meerdere jaartallen in het assorti ment", vervolgt Udo. 'Dat is bijzon der, want het is erg moeilijk om die serie van eenenzestig Grands Crus compleet te krijgen. Waar schijnlijk zijn we de enigen in de wereld die dit hebben. Nog leuker is het dat onze prijzen vrijwel altijd lager zijn dan die van andere han delaren, terwijl zij veel minder Grands Crus aanbieden.' Momenteel zijn er rond de hon derdduizend Gall Gall wijnkaart houders en dat aantal groeit ge staag. 'Klanten reageren heel enthousiast op dit onderdeel van de site', gaat Udo Göebel verder. 'Dat is ook logisch, want behalve dat ze bijzondere producten met korting kunnen aanschaffen, kun nen ze er unieke wijn- en whisky- reizen boeken. Daarnaast staat er eens in de twee weken een nieuw, eigentijds recept - uiteraard met wijnadvies - op de site. Dit doen we in samenwerking met Les Jeu- nes Restaurateurs d'Europe, een groep van zevenentwintig jonge en ambitieuze restaurateurs.' Staten maken. 'Daar ga ik een kijkje in de Ahold-keuken ne men en verschillende super markten bezoeken. Er is me al vaak gevraagd of ik in de toekomst bij Ahold ga wer ken. Sinds twee maanden werk ik als coördinator op de taxatie-afdeling van veiling huis Christie's in Amsterdam en dat bevalt me goed. Ik weet dat er goede mogelijkhe den zijn om bij Ahold aan de slag te gaan. Wie weet doe ik daar in de toekomst iets mee. De retail is een dynamische bedrijfstak waar veel te bele ven valt.' 'De klant is koningzeggen we in onze business. Maar een andere bekende zegswijze is dat de medewerkers het kapitaal van de onderneming zijn. En zo is het ook. Uiteindelijk wordt de klant bediend door onze mede werkers. Zij zorgen ervoor dat de klant met een tevre den gevoel naar huis gaat en de volgende dag weer te rugkomt. je moet dus zuinig zijn op goed personeel. Ik denk dat dat ook de gedachte van mijn opa was toen hij in 1925 een pensioenregeling voor de medewerkers van Albert Heijn trof. De uitkering was een tien tje in de week. Toenter tijd een heel behoorlijk bedrag. De situatie in de Zaanstreek was niet rooskleurig, er was veel armoede. Hij was een so ciaal mens, het was voor hem volkomen logisch datje goed voor je per soneel zorgde. Dat bleek ook uit het Ontspan ningsgebouw dat hij het personeel schonk bij het 50-ja- rig bestaan. Het werd niet alleen de bedrijfskantine, maar ook het thuishonk van de toneelvereniging, de kaartclub en de muziekafdelingen die hoorden bij de Vereeniging voor Personeelsbelangen Albert Heijn'. Wat begon als een gunst is inmiddels een verworven recht. Het stapeltje geld in een laatje is nu een aande lenpakket en een begroting van enkele miljarden. Maar de basisgedachte van collectiviteit en solidariteit is er nog altijd. Ook nu de pensioenregeling gaat verande ren en mensen meer keuzemogelijkheden krijgen. Het past in deze tijd om de pensioenen flexibeler te maken. Mensen willen meer vrijheid, meer keus. Je ziet dat ook bij onze klanten. Die willen ruimere openingstijden, een breder assortiment, meer gemak. Die klant binden we aan ons door goed naar ze te luis teren en ze in de watten te leggen. In feite doen we hetzelfde met onze medewerker. Onder andere met een eigen pensioen fonds en een gedegen en moderne pensioenregeling. Ik feliciteer het Pensioenfonds Ahold en wens hen ook de komende 75 jaar veel goede tijden. Albert Heijn oud-president van Koninklijke Ahold Ahold Flitsen augustus 2000 (Vervolg van pagina 1) Bovendien is het een goede zaak dat er voor de campagne allerlei verschillende types, oud en jong, mannen en vrou wen van verschillende niveaus uit de winkel geselecteerd zijn. Dat is een goede afspiege ling van onze medewerkers.' De wervingscampagne wordt zowel lokaal als landelijk aan gepakt. Projectmanager Ar beidsmarktcommunicatie Ria Ong zegt: We hebben gekozen voor de verhalen en foto's van onze eigen medewerkers om de campagne zo dicht moge lijk op de realiteit van de win kels te laten aansluiten. Wat onze 'modellen' te vertellen hebben, is zo sterk, dat kan een reclamebureau niet ver zinnen.' Naast het materiaal dat naar de winkels gaat, be staat de nieuwe campagne ook uit acties op cluster- en lande lijk niveau. 'Er gaat een radio commercial van start en voor de clusters hebben we materi aal beschikbaar voor speciale acties. Een stand, spandoeken of banners', zegt Ria. 'Verder wordt er op scholen het een en ander verspreid.' De campagne moet vooral de aandacht vesti gen op de website www.ahcar- riere.nl waarop vanaf week 35 alles is te vinden over werken bij AH. Ook kan er gelijk op vacatures gesolliciteerd wor den. De Ahold Scriptieprijs werd dit jaar voor de vijf de keer uitgereikt. Dit maal werden voor het eerst ook Amerikaanse studenten uit de werkge bieden van Altold's win kelketens in de VS uitge daagd om mee te dingen. Daarom is ook de naam veranderd in Royal Ahold Retail Award. Dat de Award in trek is, be wijst de hoeveelheid briljante scripties uit binnen- en bui tenland van pas-afgestudeer den aan het hoger beroeps- en wetenschappelijk onder wijs. Met de onderscheiding probeert Ahold onderwijs in en onderzoek naar de detail handel te stimuleren. Uiteindelijk stak de Neder landse Karianne van Rongen iedereen de loef af. Karianne is afgestudeerd aan de Univer siteit van Groningen, faculteit Bedrijfskunde. Haar winnen de meesterwerk beschrijft de gevolgen van het uitbesteden van de administratieve orga nisatie in de food retail. 'Su permarktondernemingen zul len hun financiële adminis tratie uitbesteden, omdat deze werkzaamheden geen strategisch belang vertegen woordigen en geen concur rentievoordeel opleveren', schrijft ze in haar scriptie. En Karianne kan het weten. Ze liep zes maanden stage op het hoofdkantoor van Albert Heijn. Een deel van haar werk werd als leidraad gebruikt voor het bedrijfsplan van het pas opgerichte Accounting Plaza. Als winnares ontvangt Karian ne f 10.000,- én mag ze een studiereis naar de Verenigde

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 3