Albert Heijn en Gall Gall in monumentaal pand Groningen Oude Etos-Medmg en babyartikelen naar Oost-Europa rondvraag 11 Vakantiekrachten Marktplein Toplocatie Voor het goede doel Trend? Ahold Flitsen augustus 2000 Ze nemen in de zomermaanden in winkels en DC's onnoemelijk veel werk uit handen: vakantiekrachten. Sparend voor het nieuwste mobieltje of een razendsnelle scooter, haasten ze zich voor dag en dauw richting werk. Maar moeten die scholieren niet gewoon lol maken met vriendjes en vriendinnetjes en vooral uitrusten van een zwaar schooljaar? Maurice Altena, docent Geschiedenis/Maatschappijleer: Een schooljaar vergt geestelijk en li chamelijk nogal wat inspanningen. Die zomervakantie is er dus niet voor niets. Daarin moeten scholie ren vooral plezier hebben en met hun gedachten ver van de boeken zijn. Maar ja, ze willen allemaal een mooie mountainbike, snelle scooter of nieuwe videogame. Daar moet dus voor gewerkt worden. Vakantie werk is een voor proefje op het se- leeftijd veel ervaring op. Ik pleit voor maximaal drie weken vakantiewerk. De rest van de tijd moet op het strand worden doorgebracht. Lekker lol trappen. Je bent tenslotte maar één keer jong en in september moe ten ze bij mij weer scherp zijn. Nancy Morsink, Intercedente bij uitzendbureau Tempo-Team in Harlingen: Je mag al vanaf je der tiende vakantiewerk doen. Maar er zijn veel restricties waaraan het werk moet voldoen. In Harlingen zijn momenteel 22 van de 51 men sen die ik heb uitgezonden vakan tiekrachten. Vooral de horeca en de supermarkten staan te springen om mensen. Ik kreeg net nog een aan vraag voor een ervaren patatbakker binnen. Probeer die maar eens te vinden. Toch merk je dat de meeste jongeren hier di rect naar de werk gever lopen en zich aanbieden. Als het bevalt komen ze daar vol gend jaar terug. Of ik het goedkeur dat jongeren vakantiewerk doen? Tuurlijk! Geld verdienen en ervaring opdoen, daar is niks mis mee. Lia Zijp, postkamer van Albert Heijn in Zaandam: We hebben er nu eentje van 13 jaar rondlopen. Ja, het lijkt wel of ze steeds jonger worden. Toch moet het niet gekker worden. Fysiek en geestelijk wor den die jongelin gen aardig op de proef gesteld. Wel is het be langrijk dat ze snel ingewerkt worden en hun draai vinden. Ze zijn namelijk ook zo weer weg. Al heeft onze dertienjarige Mark aangege ven dat ie in december graag te rugkomt. Prima, het enthousiasme straalt er vanaf. Hij heeft z'n eigen postronde en leert in kort tijd veel over Albert Heijn, de verschillende afdelingen en activiteiten. Op die leeftijd lijkt me dat ook machtig mooi. Wilma de Vries, moeder van vakantiekracht Mark de Vries (13): Mark is iemand die geen mo ment kan stilzitten en in alles een uitdaging ziet. Het werk op de post kamer bij Albert Heijn ziet hij dan ook als een va kantie. 's Avonds komt ie met veel verhalen thuis. Wat ie met het verdiende geld gaat doen? Misschien aande len kopen of sparen voor een ticket naar New York. Ja dan gaat mam ma wel mee en dat vindt ze hele maal niet erg. Ik vind drie weken werken wel het maximum. Mark kan zijn hele leven nog werken. Maar hij heeft negen weken vakan tie dit jaar. Met de ontspanning komt het deze zomer dus wel goed. Nou het weer nog. (Vervolg van pagina 1) 'De Korenbeurs is een prach tig gebouw', vertelt super marktmanager Carien Roede. 'Het staat op de monumen tenlijst en dat houdt in dat we daar met de inrichting van de winkel ernstig reke ning mee moesten houden. Uiteraard mag er niets aan het pand gesloopt of ver bouwd worden. Maar ook de ldeur van de muren en de manier van verwarmen is aan regels gebonden. Daarnaast moet de buitengevel blijven zoals hij is. We mochten geen Albert Heijn-logo's aan de muur schroeven. In plaats daarvan hangen er twee re clamebanieren bij de ingang. Daardoor is gelukkig nog steeds goed te zien dat er hier een Albert Heijn is.' Ook Gall Gall paste haar inrichting aan het gebouw aan. Ver hoogde plafonds, klassieke verlichting en aluminium- grijs in plaats van het beken de donkerrood, zijn slechts enkele voorbeelden. als een marktplein. Dit plein is weer opgedeeld in vier ver schillende afdelingen. We hebben een plein voor de maaltijden, een plein voor de borrel en snack, een plein voor het ontbijt en een plein voor de koffie en thee. Daar naast is er een aparte trai teurafdeling, aan het begin van de winkel.' Recht voor de Korenbeurs wordt vier dagen per week een markt georganiseerd. 'We wilden de omgeving terug la ten lcomen in het interieur van de winkel', vervolgt Ca rien. 'Dat hebben we gedaan door het pand in te richten De Korenbeurs staat in het centrum van Groningen, dicht bij de Martinitoren en de Grote Markt. 'We krijgen veel toeristen en passanten binnen', zegt Carien. 'Maar ook mensen die in de buurt wonen en hun dagelijkse Een nieuwe kledinglijn of de introductie van een nieuw as sortiment babyartikelen? Het zijn vaak hoogtepunten die met veel tam-tam worden aangekondigd. Maar wat gebeurt er met de producten en de kleding die de winkel verlaten? Bij Etos werd het ingezameld en opgestuurd naar Oost-Eu ropa. Flitsen vroeg het hoe en waarom aan Marion Burry en Helewise Rog die de inzamelingen bij Etos coördineerden. 'Het is belangrijk dat bedrijfs kleding vanuit de winkels re tour komt naar ons DC', be gint Marion Burry. 'We willen niet dat we straks op straat mensen tegenkomen met ou de Etos-kleding. Bovendien is het nog prima kleding die nog een flinke tijd gedragen kan worden. Onze ldedingle- verancier bracht ons op het idee om mensen in Oost-Euro pa te helpen met onze oude kleding. We sturen de kle ding overigens niet zelf. Dat doet de Stichting Europa Oost. Zij brengen de kleding naar landen als Roemenië, Polen en Bulgarije.' Niet alleen de bedrijfskleding van Etos vindt een goed doel. In maart van dit jaar lanceer de de drogisterij een gloed nieuwe lijn eigenmerk baby artikelen. 'Het oude assortiment verdween uit de winkels', zegt Helewise Rog, verantwoordelijk voor de lo gistieke gang van zaken bij Etos. 'Je kunt een deel van de producten bijvoorbeeld door verkopen aan een kinderdag verblijf. Via het DC in Pijnac- lcer kwamen we erachter dat er momenteel in Albanië ge bouwd wordt aan een nieuw ziekenhuis waarbij ook men sen van Albert Heijn betrok ken zijn. Een hartstikke goed initiatief waar onze badcrè- mes, babypoeders, billendoek- jes en babylotions helemaal op hun plek zijn. Of deze goe de doelen een trend worden? Geen idee, wij doen het op de ze manier en hebben daar een goed gevoel bij. Je doet die mensen een gigantisch plezier en voor ons is het een kleine moeite.' boodschappen nu bij ons ko men doen. We hebben geen parkeerplaatsen, maar dat is ook niet nodig. De centrum bewoners zijn gewend om lo pend of op de fiets hun bood schappen te doen. Tot nu toe hebben we over het aantal klanten niets te klagen. Voor een supermarkt is dit echt een toplocatie!'

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 11