Etos wint trofee 2000 Dam-tot- Gall Gall-winkels als bron van inspiratie Snoep trekt franchisers Bovengemiddeld Fingerspitzengefühl 9 Veranderend winkelbeeld: Wijnkoeler Wijnmomenten gewoon Ahold Flitsen juni/juli 2000 Drogisterijketen Etos heeft op 29 mei 2000 de NFV Fran chise Trofee 2000 in ontvangst genomen. Etos-directeur John van der Ent kreeg de prestigieuze prijs uit handen van dr. B. Vos, voorzitter van de Nederlandse Franchise Vereni ging (NFV) en de heer J. Bezemer van de ING Bank, hoofd sponsor van de trofee. De prijsuitreiking vond plaats in de RAI tijdens de Formule Franchise Beurs Amsterdam 2000. 'Ik - en met mij héél Etos - ben echt heel trots op deze toekenning', zei John van dei- Ent in zijn dankwoord. 'De prijs is een bevestiging dat de Etos-formule zakelijk zeer succesvol is. Ook onze ener- giefïlosofie slaat goed aan. Dit bleek ook uit de resulta ten van een onafhankelijk kwaliteitsonderzoek van GFK Nederland. Etos steeg dit jaar in de drogisterijmarkt van de vijfde naar de tweede positie. Een topprestatie van onze winkels.' In het juiyrapport wordt Etos onder meer geroemd vanwe ge de zeer professionele bege leiding van franchisenemers op bedrijfseconomisch ge bied: 'Deze steekt uit boven het gemiddelde van vergelijk bare franchise-organisaties. Daarnaast heeft Etos een on gekende groei doorgemaakt van het aantal ffanchisewin- kels; een verdubbeling in vier jaar tijd.' Op dit moment telt Etos 237 franchisewinkels en 176 eigen winkels. Volgens Van der Ent is het succes van de franchise-formule met name te danken aan de onderne mers zelf: 'Etos kiest franchi sers die een goed gevoel voor ondernemerschap hebben, vakmensen met een uitzon derlijk 'fingerspitzengefühl'.' Zondag 17 september is het weer zo ver. Dan kan ook jij weer meedoen aan de jaarlijkse Dam-tot-Damloop. Dit jaar is er naast de gebruikelijke 16,1 kilometerloop voor het eerst ook een kleine loop voor de minder geoe fende loper. Dezelfde sfeer langs maar 7 kilometer parcours. Er kunnen maximaal 2.500 Ahold-lopers mee doen, dus wees er snel bij. De inschrijving sluit op 1 augustus aanstaande. Vul daarom gauw de bon in uit de vorige Flitsen en stuur hem in. Flitsen kwijt? Geen nood. Via pers@corp.ah.nl heb je zo een nieuw inschrijfformulier in huis. Je kunt individueel meelopen, of per team van maximaal tien personen. Dus wil je met z'n twaalven deelnemen, dan schrijf je je in als twee teams van zes. Deelname is geheel op eigen risico. Een lekkere, vrolijke, frisse uitstraling. Met een enorme bak snoep trok Jamin twee dagen lang (29 en 30 mei) op de Franchisebeurs de aan dacht van kandidaat-franchisers én collega-standhouders. Ondanks de vrij matige bezoekersaantallen, kwam Jamin op de door de Nederland se Franchisers Vereniging georganiseerde dagen in contact met onge veer twintig serieus geïnteresseerde kandidaten. 'We zijn een paar jaar afwezig geweest op de beurs en onze terugkeer werd positief ontvan gen', zegt Sjaak Kranendonk, directeur Jamin. 'Ongeveer 45% van de Jamin-winkels wordt door een franchiser gerund. We breiden het aantal winkels momenteel uit en daarbij willen we relatief meer franchisers aantrekken. Vooral in kleinere plaatsen, waar voor Jamin nog veel kan sen liggen, hebben onze winkels meer succes als er een franchiser aan het roer staat' tie staat nu helder en over zichtelijk bij elkaar.' Een andere aanpassing is dat de cognacs en whisky's bij el kaar staan en omgeven wor den door een koperen achter wand. 'Koper wordt gebruikt bij het distilleren van deze dranken en versterkt dus de relatie tussen het product en de wereld waar het vandaan komt', zegt Johan, die nóg een originele verandering toont bij de deur naar het magazijn. 'Hier hangt nu een levensgrote sfeerplaat van een wijnkelder. We hebben ook nieuwe services toege voegd, zoals een snelkoeler waarmee klanten gratis hun gekochte flessen wijn in en kele minuten kunnen laten koelen. En voor het zwaarde re draagwerk is er een handig karretje dat mee naar de auto kan. Met ons nieuwe en sfeer volle jasje zijn onze winkels nóg meer een bron voor inspi ratie.' Wie dezer dagen het Amsterdamse Gall Gall-filiaal op het Gelderlandplein binnenloopt, valt één ding op: de win kel lijkt nog maar een beetje op de andere vestigingen. 'In onze nieuwe winkelformule nemen emotie en genieten een steeds prominentere plek in', aldus Johan Westerbeek van Gall Gall. Voor het eind van dit jaar moeten alle 500 win kels voldoen aan het nieuwe winkelbeeld, dat beter aan sluit bij het merk Gall Gall. In de pilot-winlcel zijn de beelden boven de stellingen vervangen door sfeerbeelden die bij het Gall Gall-merk passen. Daarnaast speelt wijn een dominante rol. 'Die staat nu gesorteerd op land in plaats van kleur. Verder heb ben we een aantal speciale 'wijnmomenten' om bepaal- 'Vorig jaar hebben we het merk opnieuw commercieel vormgegeven', zegt manager Johan Westerbeek. 'Dat moet de komende tijd ook bij de klant tussen de oren en op het netvlies komen. In het verleden waren de communi catie-uitingen en het winkel beeld niet altijd uniform. Dat gaat nu veranderen. We voe ren de komende maanden aanpassingen door die beter passen bij de sfeer die Gall Gall moet oproepen. Het ge nieten moet beginnen bij de drempel van onze winkels.' de wijnen extra onder de aan dacht te brengen. Bij het mid deneiland staan wijnkisten die het rijke wijngevoel creë ren. Ook de productinforma- In de pilot-winkel hangen sfeerbeelden boven de stellingen die bij het Gall Gall-merk passen

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 9