Mogen wij éven in u NIEUWS FLITSEN Platform Detailhandel.nl Woensdag 14 juni 13.45 uurJamin 1900 in De Passage in Veenendaal Beste AH naar Euro Disney Nieuwe opleiding verkoopspecialisten kassa Ahold Flitsen juni/juli 200c De Nederlandse detailhandel gaat haar krachten bundelen in een nieuw opge richt Platform Detailhandel.nl. In dit plat form zullen de Nationale Winkelraad van MKB-Nederland (NWR) en de Raad Neder landse Detailhandel (RND) intensief gaan samenwerken. 'Albert Heijn is een zeer ac tief lid van de RND', zegt Saslda Aalbers van AH In- en Externe Betrekkingen. 'Voor heen traden de NWR en de RND geschei den op. Door als één partij naar buiten te treden, kan de lobby van de detailhandel in Brussel en Den Haag krachtiger worden gevoerd. Besluitvorming over zaken als de invoering van de Euro, het verlagen van de kosten van het betalingsverkeer en de be strijding van winkelovervallen en winkel diefstallen, hebben directe gevolgen voor de manier waarop onze werkmaatschap pijen werken.' Met een eenduidig stand punt en een soepele samenwerking tussen de beide organisaties hoopt het Platform Detailhandel.nl op synergie en efficiency. 'Jazeker kom ik hier vaker. Op dinsdag en woensdag passen mijn man en ik op ons tot nu toe enige kleinkind Demi omdat onze dochter die dagen werkt. Ik kom hier niet alleen als ik oppas, maar ook voor mezelf of als ik een cadeautje nodig heb, bonbons of koek. Nu zijn we er voor Demi. Als ik oppas, krijgt ze wat lekkers. Mijn Maandelijks stappen we één van Ahold's winkels binnen. We tikken een willekeurige klant op de schouder, stellen ons voor en vragen: 'Mogen wij éven in uw tas kijken?' Deze keer werpen we een blik in de boodschappentas van oma Van de Scheur en kleindochter Demi (3). man heeft altijd hard gewerkt, maar nu hij gestopt is, heeft hij al le tijd van de wereld om haar te verwennen. Rijk zijn we niet, maar we hebben genoeg opzij gelegd om leuke dingen met die kleine te kun nen doen. Morgen moet ik op kraamvisite bij een nichtje. Daar heb ik meteen ook wat snoep voor gekocht. Ach, ik ken Jamin al van toen ik zelf zo klein was als Demi. Toen zaten ze hier ook al in Veenendaal. Je ging er heen voor het ijs, hè. Wat dat betreft is er wel wat veranderd. Als je ziet wat ze nu allemaal hebben. Dit is echt een ge weldige winkel.' Eerste pinksterdag. In alle vroegte vertrek ken drie touringcars vanuit Den Dolder naar Parijs. Aan boord: alle medewerkers van AH-franchisevestiging 8501 Den Dol der en de partners van de full-timers. De bestemming: Euro Disney. Het uitstapje was te danken aan de eerste plaats die de vestiging (voor de tweede achtereenvolgende keer!) afgelopen jaar behaalde in de Beste Winkel Wedstrijd. Bedrijfsleider Gerard Jansen: 'Ik had me voorgenomen nooit meer in een achtbaan plaats te nemen, maar door de geweldige onderlinge sfeer heb ik me over laten ha len. Achteruit, over de kop, heftig hoor.' Maandagavond keerde de groep uitgeput maar voldaan terug in Den Dolder. 'Geluk kig had bijna iedereen de volgende mor gen vrij omdat de afdeling Franchise van het hoofdkantoor samen met medewer kers van de vestigingen in Hilversum en Zevenhuizen de winkel bestierde. Of we volgend jaar weer winnen? Daar mag je niet vanuitgaan.' Begin dit jaar ging in AH-cluster Rotter dam de eerste nieuwe opleiding voor ver koopspecialisten kassa van start. Maandag avond 26 juni ontvingen de eerste 25 cursisten tijdens een feestelijke bijeen komst in Berlcel en Rodenrijs het bijbeho rende certificaat. Ook in andere clusters zijn soortgelijke opleidingen van start ge gaan, om verkoopspecialisten naast hun kennis van de winkel en het kassasysteem vooral op het gebied van gedrags- en com municatieve vaardigheden te trainen. 'De kassa is een heel belangrijk punt in iedere winkel. Daarom is het van groot belang dat er in elk filiaal een of twee mensen rondlopen die de gang van zaken daar be heersbaar houden', zegt Gerrie Overwijk van het clusterkantoor. Brenda Buitenhuis van AH 1147 was één van de cursisten: 'Ik was al verkoopspecialist, maar tijdens de opleiding leer je door rollenspellen en het geven van presentaties goed hoe je met een groep mensen kunt omgaan. Erg leuk en erg leerzaam. Bovendien is het goed om eens met collega's uit andere filialen van gedachten te wisselen.'

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 8