Nico Faase over TOPS' Health Beauty-zone Kermis IJzersterk De Nederlanders zijn terug Zuchten Droomreis naar droomstad Ahold doetje een aantrekkelijk reis- voorstel. Een unie ke kans om een kijkje te nemen bij je Tsjechische colle ga's in onze win kels in de prachti ge, oude hoofdstad Praag. Ahold Flitsen juni/juli 2000 Jan Lit is 51 jaar en werkt nu al 10 jaar voor Ahold. Hij heeft in verschillende landen gewoond en gewerkt en zijn huidige standplaats is Recife in Brazilië. Daar woont hij met zijn vrouw Jitka en jongste dochter Mirka en werkt als directeur logistiek en distributie voor Ahold-partner Bomprego. Het zijn namelijk best ijdel tuiten. Eén van de dingen die we hebben ingevoerd is een tafel in de winkel, waar je al lemaal huidverzorgingspro ducten kunt uitproberen. Laat ze maar smeren. Je moet er een beetje kermis van ma ken: de klant wil vermaak. Dus zijn er iedere week wel een paar productdemonstra ties. En we hebben een batte rij TV's opgehangen, die con stant productinformatie en advertenties laten zien. Mocht je daar nog niet ge noeg aan hebben, dan kun je Nico Faase is een van de drijvende krachten achter de drogis terij-afdelingen van Ahold's Thaise TOPS-winkeis. Opmerkelijke afdelingen, want ze nemen bijna een vijfde van de totale vloer oppervlakte van de winkel in. Een gesprek met Nico Faase over deze ontwikkeling bij TOPS. Over kabaal en kleuren. 'Luisteren!' Faase is resoluut: 'Luisteren naar je klant, naar je Thaise collega's. Echt hoor, daar komt het gewoon op neer. Niet denken datje het wel even gaat maken als Ne derlander in Thailand. Je hebt namelijk geen zier verstand van die markt daar. Heel an ders.' Alhoewel al weer een tijdje terug in Nederland, ver telt Faase vol vuur over zijn drie maanden Thailand vorig jaar. 'Mooie job. In drie maan den tijd een formule neerzet ten voor de Health Beauty zones in de TOPS-winkels. Dat assortiment is relatief veel be langrijker dan in Nederland. De Thaise klant is ontzettend met haar uiterlijk bezig. Daar moetje op inspelen.' 'De Thaise klant wil kabaal en kleuren', zegt Faase. 'Veel producten laten zien. Zeker in de Health Beautycare. altijd nog de beauty consul tant aanschieten of één van de andere medewerkers in de Health Beauty-zone. Ver geet niet: het is een belang rijk assortiment in Thailand!' 'In 10 weken was de nieuwe formule af. We hadden dan ook een ijzersterk team. Heel veel veldwerk is er verricht door marketing. En dat geldt ook voor de andere afdelin gen binnen de TOPS-organisa- tie. Hard werken, maar vooral samenwerken.' Dat stond met grote letters op de voorpagina van de kranten in Recife. De overname van de resterende 50% van de Bomprego-aandelen door Ahold liet de plaatselijke bevolking niet koud en werd dan ook met veel enthousiasme begroet. De Nederlanders hebben hier lang geleden al een zeer goede reputatie opgebouwd. Voordat ik in Recife kwam, heeft hier al een uitstekende Nederlandse manager gewerkt, een knaap met visie, moed, overwicht en een goed team. Deze expatriate collega werkte voor de West- Indische Compagnie, zijn naam was Maurits van Nassau. Gedu rende zijn verblijf, halverwege de 17e eeuw, heeft hij in principe de grondslag gelegd voor de stad Recife, in die tijd genaamd Maurits Stad. Maurits plande de hele stads- structuur, bouwde bruggen (Recife is gebouwd op diverse eilanden) en grachten (wat zou een Hollander anders doen?), ook stimuleerde hij de lokale economie en was, alles opgeteld, dus zeer succesvol. Vandaag de dag kun je nog steeds de Brazilianen horen zuchten en zeggen: 'Och, waren de Neder landers nog maar hier, dan was het allemaal veel beter.' Of dat helemaal waar is weet ik niet, want de Brazilianen weten zelf ook bijzonder goed zaken te doen. 0 Ik maak gebruik van de vliegreis naar Praag 0 Ik maak gebruik van de busreis naar Praag 0 Toeslag eenpersoonskamer (busreis f 150,-, vliegreis f 335,-) Je ontvangt een bevestiging, tevens de factuur voor de aanbetaling van f 200,- per persoon plus de kosten voor de reis- en annuleringskostenverzekering. Het restant van de reissom dient uiterlijk zes weken voor vertrek voldaan te zijn. Deze bon samen met een kopie van je paspoort (nog minstens drie maanden geldig op datum reis) en een kopie van het paspoort van je eventuele reisgenoot uiterlijk voor - 14 juli in een gesloten en gefrankeerde envelop zenden aan: Carlson WagonlitTravel Business Events, Postbus 3832,1001 AP Amsterdam, tel: (020) 680 53 05: fax: (020) 680 53 19 Factuuradres:_ Postcode: Woonplaats:_ Telefoon overdag:Telefoon privé: Ahold-personeelsnummer: Vergezeld door (naam):Voorletter(s):M/V Datum: Handtekening (voor minderjarigen is een handtekening vereist van de ouder/voogd) Ahold heeft sinds 1991 win kels in Tsjechië: Hypernova, Prima en de splinternieuwe Albert-formule. Behalve win kelbezoeken heb je natuur lijk ruim de mogelijkheid om de vele bezienswaardigheden van Praag met eigen ogen te zien of om te flaneren langs de rivier de Moldau, met zijn vele bruggen. In de reizen zijn onder meer inbegrepen: een stadstour en een bezichtiging van een kas teel, plus ontbijt en alle diners, waarvan één in een Praags toprestaurant. Wie met het vliegtuig reist, vertrekt op donderdag 19 ok tober. Deze reis duurt vier dagen en kost f 999,- p.p. Busreizigers gaan weg op woensdag 4 oktober. De bus reis kost f 699,- p.p. en duurt vijf dagen. Wil je meer weten over de rei zen? Bel of fax naar Carlson Aanvragen worden op volgorde van binnenkomst behandeld. Voorletter(s):M/V Wagonlit Travel Business Events voor alle informatie of blader nog even in de mei editie van Flitsen. Heb je zin om een kijkje te nemen bij je Tsjechische collega's? Wees dan snel, want vol is vol! Naam: Je kunt alleen inschrijven op de reis via onderstaande bon. Je reist in eigen tijd, op eigen kosten en op eigen risico. Iedere Ahold'er mag 1 reisge noot uitnodigen voor de reis. Je paspoort dient tijdens de reis tenminste nog drie maanden geldig te zijn. De Ahold reis- en annulerings kostenverzekering is ver plicht.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 5