ACCOUNTING PLAZA 4 Administraties samen verder ais Outsourcen Vrijheid Open sfeer Teamvorming Ontwerper Jan Schoen over de huisstijl Ahold Flitsen juni/juli 2000 De administraties van Albert Heijn, Gall Gall en Etos worden één bedrijf. In Wormer verrijst het nieuwe pand waar straks 275 administrateurs komen te werken. Grootste klanten blijven vooralsnog dezelfde drie moederbedrijven, maar in de toekomst gaat Accounting Plaza groeien. 'We richten ons op de retailmarkt', zegt directeur Gerrit Stoffelsen. 'Onze kracht: we zijn vreselijk goed in het verwerken van massaliteit.' Het pand in Wormer, een deelge meente van Zaanstad, ligt achter het markante gebouw van rijstpro- ducent Lassi. De brug over en je bent er. Op loopafstand van het sta tion. 'Eén voorwaarde aan ons pand was dat het in de Zaanstreek zou lig gen, omdat daar nu eenmaal de meeste van onze medewerkers wo nen, de administrateurs die nu bij Albert Heijn en Etos werken.' Ac counting Plaza, de naam werd begin vorige maand onthuld, is op z'n minst een opmerkelijke, zelfs ietwat frivole benaming in een branche waar degelijkheid een deugd is. 'Ja, het heeft ook iets van retail als je denkt aan bijvoorbeeld Magna Plaza of Schiphol Plaza, maar dat was niet de eerste gedachte. Plaza staat voor plek. Dit is onze plek. In oktober verhuizen we, in november gaan we van start.' Een Financial Shared Service Center heet dat bedrijf in haar business plan. 'Een fenomeen dat in Amerika en Engeland al jaren succesvol is', zegt Stoffelsen. 'Grote kantoren die grootschalige administraties aan kunnen. En de Nederlandse markt is daar ook klaar voor. Outsourcen is in. Nederlandse bedrijven richten zich steeds vaker enkel op de kern activiteit. Binnen Aliold is duidelijk uitgesproken dat de focus op de winkels moet zijn. Nevenactivitei ten, zoals administratie, worden uit besteed. Vanuit die gedachte is Accounting Plaza ontstaan.' Veranderen wordt doorgaans eng gevonden. Zeker wanneer die veran dering betekent datje niet meer werkt onder het stevige dak van een multinational als Ahold of sterke merken als AH, Gall Gall en Etos. Stoffelsen ziet echter vele mogelijk heden voor Accounting Plaza. 'Juist omdat we zelfstandig worden, heb ben we de vrijheid om te innoveren en zelf keuzes te maken. Bijvoor beeld over de toepassing van inter net bij de loonadministratie. Is het efficiënter en goedkoper voor de klant als loonstrookjes per mail worden verstuurd? Dat soort ont wikkelingen kunnen we straks in de voorste linie gaan volgen. Nu zijn we altijd afhankelijk van de goed keuring bij ons moederbedrijf. En die zien de afdeling Administratie niet als iets waar je nu zo nodig mee voorop moet lopen.' Door de samenvoeging van de drie afdelingen Administratie en de nog jonge markt in Nederland is Accounting Plaza straks in één keer de grootste aanbieder. Dat betekent ook dat er straks aan account management moet worden gedaan. En dat begrippen als klantvriende lijkheid en flexibiliteit opeens veel belangrijker worden. 'Ja, iedereen zal straks veel meer uitgedaagd gaan worden', denkt Stoffelsen. 'Administrateurs worden onderne mers. Je zit toch in een overzichtelij ke organisatie, vlak bij elkaar. Ieder een kan z'n invloed uitoefenen op de gang van zaken. En zo wil ik het ook. Een open sfeer moet een speer punt zijn van onze bedrijfscultuur.' Die cultuur moet nog ontstaan. Aan teamvorming worden hogere eisen gesteld. Er wordt alles aan gedaan om de verschillende mensen die straks collega's zullen zijn aan el kaar te laten wennen. In mei was er een sportdag, maandelijks zijn er bijeenkomsten waarbij tekst en uit leg wordt gegeven over de voort gang van de verzelfstandiging en dezer dagen verschijnt een eigen personeelsblad. Ook is er al een OR. 'Wat ik al zei: ik streef naar open heid. Iedereen moet meedoen en daarom op de hoogte kunnen zijn en zijn bijdrage kunnen leveren aan wat we willen, wie we zijn en hoe we ons bedrijf gaan runnen', aldus de nieuwe directeur. 'Aanvankelijk dacht ik dat het wel erg voor de hand lag om - naast het logo - de symbolen -x en te gebruiken in de huisstijl. Maar ik ben gaan zoeken in de branche en nergens heb ik de tekens in een huisstijl ontdekt. Daarnaast wilde ik ook balans in het logo verwerken. De 'balans opmaken' en 'in balans zijn' waren twee associaties die ik had. Onder Accoun ting heb ik een optel/aftrekstreep getrokken en daaronder een ronde vorm gemaakt. De elementaire kleuren blauw en rood zijn beide in een verzadigde tint toegepast, passend bij de zorgvul dige aard van het werk.' Directeur Gerrit Stoffelsen voor het in aanbouw zijnde pand van Accounting Plaza ACCOUNTING

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 4