Etos Groep settelt zich in Beverwijk AH palet personeels tekort DCs aan gglJg Samen één De Tuinen trekt aandacht tijdens Libelle Zomerweek 3a r 1®" c Ahold Flitsen juni/juli 2000 Schotten lil i bureaus door' Improviseren 'Bouwvakkers liepen Pakt Per30 tussen de HK'ers steken DC-collega's hart onder de riem 'Het doel is en volle schappen delijkedoel, Spreiden Spontane actie Etos, De Tuinen en Pragmacare delen vanaf deze maand dezelfde voordeur en docks. In Beverwijk ver rezen een nieuw hoofdkantoor en DC die de ambitieu ze plannen van de Etos Groep helpen te realiseren. Geheel volgens plan verliep de bouw van het nieuwe on derkomen niet. De zachte winter belette de aannemers nauwelijks in hun werk, maar regen en storm zorgden wel voor enige vertraging. Dit had onder meer tot gevolg dat de verhuizing gefaseerd plaatsvond. Zo verhuisden op 19 mei de medewerkers van Etos als eersten van hun oude plek in Zaandam naar het nieuwe adres: Rijnland 4 in Beverwijk. Op 13 juni voeg den de medewerkers van De Tuinen zich bij het Etos per soneel en vanaf 15 juni werd ook Pragmacare, leverancier van OTC-geneesmiddelen, hier operationeel. 'Het was nog even behelpen', vertelt locatiemanager Maai ke van Kempen. 'Omdat het kantoor nog niet volledig op geleverd was, waren er tijde lijke werkplekken gecreëerd. We moesten namelijk vanwe- Ruim 80.000 voornamelijk vrou welijke bezoekers togen van 23 tot en met 28 mei naar de Libelle Zo merweek op het Almeerderstrand. Trekpleister was het paviljoen van De Tuinen, waar winkel- én hoofd kantoormedewerkers hun klanten gebroederlijk uitleg gaven over bij voorbeeld aromatherapie en voe dingssupplementen. Daarnaast ondergingen vele Libelle-lezeres- sen er een voetreflexmassage, werd de theetuin druk bezocht en vlogen geurkaarsen en andere producten over de toonbank. Toch was volgens communicatie manager Maaike van Wijk verkoop niet het belangrijkste doel. 'Naamsbekendheid vergroten en mensen trekken naar onze winkels bij hen in de buurt stonden voor op. We zijn daar prima in ge slaagd, onze doelgroep liep hier zes dagen rond.' Met de komst van zware storm en regen kwam op zondag 28 mei abrupt een ein de aan de Libelle Zomerweek. On der leiding van politie en brand weer konden de aanwezige bedrijven en bezoekers het terrein tijdig verlaten. "Tr Hl -appf- - -s. I§^5plll| ge de winkelautomatisering wél in het weekend van 19 mei over.' Dat betekende dat de commerciële mensen met z'n vijftigen bij el kaar kwamen te zitten. Met schotten en kasten werd een soort kantoortuin gemaakt. Maaike: 'De bouwvakkers lie pen tussen de bureaus door en waren overal aan het bo ren en timmeren. Het was im proviseren, maar dat heeft ook wel iets leuks.' Er werden veel afspraken buiten de deur gepland. Thuiswerken was die weken ook populair. En slechts het allernoodzakelijk ste werd uitge- juni-staat op de planning - is de receptie ook klaar voor ge bruik. Als laat ste zal het hoofdtrappenhuis worden opgeleverd, dat zal op maandag 10 juli zijn. Die trap is heel bijzonder, een echte 'eyecatcher'. Deze wordt ter plekke in de ontvangsthal op maat gemaakt en in elkaar ge zet.' Maaike, een paar weken voor het ter perse gaan van deze Flitsen: 'Ja, als jullie klaar zijn met Flitsen, zijn wij ook bijna klaar.' Een Libelle-Iezeres ondergaat een voeirefiexmassage in het paviljoen van De Tuinen Eerlijk is eerlijk, in de schap pen van AH-supermarkten val len de laatste tijd gaten. Klan ten grijpen met name in het weekend vaker mis. Eén van de oorzaken: een personeels tekort in de DC's. Met een veelbelovende wervingscam pagne, hef aantrekken van buitenlandse medewerkers én een betere spreiding van DC- werkzaamheden over de week wil AH het probleem snel én structureel oplossen. 'De medewerkers in onze DC's werken keihard', zegt AH-controller Chris Dik van het MT Logistics. 'Het is met name voor hen enorm frus trerend dat ondanks al die inzet en betrokkenheid de supermarktschappen niet vol liggen. Vanwege de krapte op de arbeidsmarkt hebben ze te weinig collega's om hun werk te kunnen klaren. Hier op het hoofdkantoor zijn diverse mensen 'vrijgemaakt' om dat probleem zo snel mogelijk op te lossen. Er is een opvallende en aantrekkelijke wervings- 'Een halfjaar bestaat onze nieuwe organisatie nu: Deli XL. Velen van jullie kennen de naam inmiddels. Dat is niet zo spectaculair, want we zijn allemaal Ahold'ers. Verrassender is het dat in april, dus drie maanden nadat de nieuwe naam werd geïntroduceerd, meer dan 60% van onze doelgroep en zeker ook al onze eigen medewerkers, al vertrouwd waren met onze nieu we naam. Daar mogen we trots op zijn. Wat misschien bij de Ahold'ers minder bekend is, is wat ons bedrijf nu allemaal precies doet. Elders in deze Flitsen komen die activiteiten uitgebreid aan bod, dus daar zullen we op deze plek niet te veel op in gaan. Hoe ga je met zo'n nieuw bedrijf van start? We zitten nog middenin de fase dat we de drie bedrijven waaruit Deli XL is voorigékomen integreren tot één geheel. Daar hebben we een jaar voor uitgetrokken en we liggen uit stekend op koers. De naam staat, de bedrijven zijn sa mengevoegd tot één nieuwe organisatie, het uit 500 vrachtauto's bestaande wagenpark is inmiddels over gespoten met het nieuwe logo. Verder is overal de nieu we huisstijl ingevoerd, zoab in de corporate magazines waarmee we onze klanten op de hoogte houden van de ontwikkelingen in de markt en binnen Deli XL. Daar naast zullen de verschillende automatiseringssystemen worden vervangen door één nieuw systeem en kijken we naar de optimalisatie van onze distributie-structuur. De plannen hiervoor liggen klaar. Maar het allerbe langrijkste is dat de medewerkers van Deli XL, die het allemaal waarmaken, zich plezierig voelen in de nieu we organisatie, zich ervoor inzetten en er geloof in heb ben. En dat is gelukt. De teamgeest is groot. We probe ren iedereen zo goed mogelijk te informeren over de stappen die genomen worden, zodat we ook in de toe komst onze klanten goed van dienst kunnen zijn en sterker staan om nationaal én internationaal uit te breiden. Via speciale kranten, ons eigen personeelsblad XL Nieuws en allerlei overlegstructuren proberen we iedereen tijdig bij te praten en mee te nemen in onze beslissingen. Het resultaat is er dan ook naar. We zijn in de 'winning mood'. Een compliment voor de mede werkers is op z'n plaats, want de wil om samen te wer ken en de inzet zijn enorm.' Frits Visser Directeur Deli XL campagne ontwikkeld waar mee we nieuwe medewerkers ren dus de logistieke werk zaamheden over de week te gaan werven.' spreiden. Het voordeel is dat je dan meer mensen een fulltime baan voldoende personeel kunt aanbie- den. Het uitein- voldoende per soneel en volle schappen, moet daarmee bereikt kun nen worden.' Tegelijkertijd probeert AH iets te doen aan de bevoor- radingspiek aan het einde van de week. Chris Dik: 'Met name op don derdag, vrijdag en zaterdag, maar ook vlak voor feestda gen, kan men met de huidige bezetting de vraag vanuit de winkels niet aan. We probe- Vrijdag 22 juni, 08.00 uur. Ruim dertig AH-HK-mede- werkers ver trekken per touringcar richting DC Pijnacker kers een hart onder de riem te steken, reisden in week 26 in totaal zo'n zeventig HK- medewerkers voor één dag af naar Pijnacker. Ze hielpen er met orderpicken, het beladen van de wagens en andere da gelijkse DC-werkzaamheden. 'Een spontane oproep hier op het HK leverde veel enthou siaste reacties op. De samen werking liep vlot, de sfeer was geweldig.' Om alle zeilen bij te zetten, maar vooral om DC-medewer-

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 3