Cadeauweke Inpakken Omzet eerste kwartaal stijgt 18,1% miiiiiiiiii Deze maand jgEjisa Aandelenemissie Latijns-Amerika Verwachting SAH002000658 Flitsen Landelijk mei 2000 57e jaargang nummer 5 mei 2000 AH Beste Winkel Wedstrijd, pag.3 10Jaar Klantenservice, pag.4 Mana Sesam Albert, pag.5 Bezoekje collega's in Praag, pag.5 Onze 11 van Oranje, de opstelling, pag.9 Harmonisatie, OR-pag 10 Inschrijven voor de 16"c Dam tot Damloop, pag. 11 Joop naar Albanië adopteert vrouwen kliniek, pag. 12 5 lift Wil I NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLUKE AHOLD NV Ook AH Thuisservice presenteerde zich tijdens de aandeelhouders vergadering op 16 mei in het Circustheater te Scheveningen In het aprilnummer van Flitsen werd melding gemaakt van de nieuw uit te geven aandelen Ahold. Het geld van de emissie is bestemd voor de afronding van het partnership met het Scandinavische ICA en de net afgeronde overname van U.S. Foodservice in de VS. In onze berichtgeving is helaas een fout bedrag genoemd. De emissie moet geen 300 miljard opbrengen, maar 3 miljard. De inschrijvingstermijn voor de nieuwe aandelen is inmiddels verstreken. Linda van Huizen. Esther de Reus en Diana van den Heuvel van het com mercieel secretariaat van Etos zijn de bureaus aan het leegmaken en de boel aan het inpakken. Dp zaterdag EO mei verhuisden de medewerkers van het hoofdkantoor van het pand aan de Achtersluispolder in Zaandam naar het nieuwe onderkomen in Beverwijk. Later deze maand voegen de colle ga's van De Tuinen en Pragmacare zich bij hen. 'Het waren hectische we ken'. vernamen we. 'Het werk moest doorgaan, maar ondertussen moetje ook je spullen pakken.' Lees aak de column van directeur John van der Ent op pagina 3. Van 15 mei tot 27 juni staan de winkels van Jamin in het teken van cadeautjes. De omzet (excl. BTW) van Koninklijke Ahold is in het eerste kwartaal van 2000 (16 weken, t/m 22 april) gestegen met 18,1% tot 11 miljard. Dat werd be kendgemaakt op 16 mei, de dag van de aandeel houdersvergadering. In Latijns-Amerika groeide de om zet met 44,9% naar 1,1 mil jard; mede door het voor het eerst meerekenen van La Fragua in Guatemala. Ook Bompre$o in Brazilië, Disco in Argentinië en Santa Isabel in Chili behaalden hogere omzetten. In Azië bedroeg de omzet 103,3 miljoen. Door de verkoop - eind 1999 - van de activiteiten in "We werken het hele jaar door met thema's,' zegt Thema Communicatiemanager Alette Zeijlstra. 'Denk maar aan Sinterklaas, Pasen en Kerst. Omdat we willen benadrukken dat onze pro ducten erg geschikt zijn om cadeau te krijgen en te doen, hebben we de cadeauweken ingesteld. Dat is dit jaar voor het eerst. We richten ons ge durende deze weken, naast de reguliere cadeaus, op vader dag, de avondvierdaagse, sla gen voor je examen en de af scheidscadeautjes die kinde ren vaak vlak voor de zomer vakantie aan de juf of meester geven. Tijdens de cadeauwe ken zijn onze winkels speciaal ingericht. Er hangen plafond hangers in de winkel die de vorm hebben van een cadeau. Bovendien pakken we alles op een bijzondere manier in.' Stefanie Lap is Junior Product Group Manager bij Jamin en ze vertelt dat er voorafgaand aan de cadeauweken van ieder filiaal twee medewerkers op inpakcursus zijn geweest. Stefanie: 'Een cadeau leuk in pakken is natuurlijk meer dan alleen een papiertje om een product heen vouwen. De cur sisten hebben geleerd hoe ze snel en zo efficiënt mogelijk iets op een onderscheidende manier in kunnen pakken. De medewerkers reageerden heel enthousiast op de cursus.' In Europa steeg de omzet met 11% tot 3,2 miljard. In Neder land ging de omzet omhoog met 8,2%. Ook Portugal, Spanje, Tsjechië en Polen hebben belang rijk bijgedragen aan de stijging van de omzet De omzet van de Zweedse ICA Groep wordt pas met ingang van het tweede kwartaal meegerekend. In de Verenigde Staten steeg de omzet met 5% tot 6,4 miljard. Met name Stop Shop en Giant Landover deden het goed. Hier wordt de omzet van grootver- bruikbedrijf U.S. Foodservice met ingang van het tweede kwartaal meegeteld. China en Singapore was de omzet in Azië lager dan vorig jaar. Omzet en bedrijfsresultaat zullen naar verwachting in het jaar 2000 in alle werkgebieden van Ahold toenemen, zowel doorgezonde autonome groei als door acquisi ties. Het nettoresultaat zal sterk hoger zijn. Inclusief de acquisitie van U.S. Foodservice en exclusief valuta-invloeden zal de winst per aandeel in het 2000 toenemen met 17 tot 20%.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 1