■■■■■HEEEIDEaBIMMM w—mmmmmmmwm 'lï< ISüük V-i r 11 li r De Tuinen weer op Libelle Zomerweek Ahold Flitsen april 2000 Nieuwe chef-kok bij De Walvis li Sinds 1 maart jl. zwaait Jan-Willem Teunis de scepter in de keuken van De Hoop Op D'Swarte Walvis, Ahold's restaurant aan de Zaanse Schans. Met zijn 29 jaar is hij een 'broekie' in het vak, maar een beginneling is hij zeker niet. Waar heb je gewerkt voor je bij de Walvis begon? 'Tweeëneenhalf jaar heb ik de leiding gehad in de keuken van restaurant De Lokeend in Vinkeveen. Toen de kans zich aandiende om naar De Walvis te gaan, heb ik die met beide handen aangegrepen. Waar om? Dit is een unieke plek. Alles straalt hier klasse uit.' Is De Walvis 'af', of wil je dingen veranderen? 'Op culinair gebied valt er meer van te maken. Ik heb mijn eigen manier van wer ken die ik hier graag wil doorvoeren. Dat gaat niet een-twee-drie, dat is een pro ces van maanden voor alle neuzen dezelfde kant op staan. Maar de menukaart is inmiddels vrijwel helemaal veranderd. Mijn specialitei ten? Die moetje eigenlijk ko men proeven, dat is makkelij ker dan erover te praten. In het algemeen kun je stellen dat ik houd van eenvoudig koken. Over eten moetje niet te veel nadenken en filosofe ren. Koken is voor mij, net als eten, pure emotie. Ik kook vanuit mijn tenen, bij wijze van spreken. De creativiteit moet de vrije loop hebben.' Hoop je op een Michelin ster? 'Dat is geen obsessie. Een ster is natuurlijk de kroon op je werk, dus met z'n allen wer ken we daar wel hard voor. Maar op de eerste plaats kook ik voor mijn gasten. Kwaliteit staat daarbij altijd voorop.' Hoe is de liefde voor koken ooit begonnen? 'Die zat er al jong in. Rond mijn twaalfde ben ik me er echt in gaan verdiepen. Fami lie van me had een horeca zaak waar ik vaak te vinden was om de kunst af te kijken. Sindsdien is de hobby alleen maar groter geworden. Nu eet ik regelmatig in andere restaurants om te zien hoe collega's het aanpakken en ik lees veel kookboeken. Het rei len en zeilen in De Walvis is me bijgebracht door mijn twee sous-chefs. Daar heb ik veel steun aan.' Hoe bevalt het om voor Ahold te werken? 'Heerlijk! Ahold is een prima werkgever met uitstekende arbeidsvoorwaarden. In de re guliere horeca is dat toch al lemaal net wat minder goed geregeld. Bovendien weten ze bij Albert Heijn ook wat lek ker eten is. Thuis eet ik nu en dan kant-en-klaar maaltijden van AH. Lekker, makkelijk en ideaal als je weinig tijd hebt.' Van 23 tot en met 28 mei organiseert het maandblad Libelle op het Almeerderstrand bij Almere de jaarlijkse Libelle Zomerweek. Tijdens de week kunnen de naar schatting 80.000 bezoekers in levende lijve beleven waarover ze in Libelle regelmatig lezen. Net als vorig jaar is De Tuinen ook nu weer groots aanwezig. In het paviljoen van De Tuinen, met een oppervlakte van maar liefst 300m2 twee keer zo groot als vorig jaar én twee keer zo groot als de gemiddelde winkel, kun nen de bezoekers al hun zintui gen laten prikkelen. Medewerkers van De Tuinen staan klaar om advies te geven en vragen te be antwoorden over onderwerpen als aromatherapie of voedings supplementen. Er worden voetre flexmassages gegeven en er is een prachtige theetuin. 'De Zo merweek biedt ons de mogelijk heid om een grote doelgroep te laten zien wat De Tuinen te bie den heeft en hoeveel deskundig heid we in huis hebben', aldus Maaike van Wijk van De Tuinen. De Libelle Zomerweek is voor ie dereen dagelijks toegankelijk van 10.00 tot 18.00 uur. Toegangs kaarten zijn ter plekke voor f 25,- verkrijgbaar. Product Snoopy Anteruon, Peanut Butter Waar te koop Albert Heijn Wanneer te koop vanaf week 18 Prijs f3,99 (naturel) en f 4,29 (stukjes noot) Bijzonderheden Snoopy Peanut Butter is de eerste pindakaas met een speciale kids-uitstraling. Het super smeuïge feest op je brood is verkrijgbaar in twee varianten: naturel (blauwe deksel) en met stukjes noot (rode deksel). De Snoopy Peanut Butter is iets lichter van kleur en door een extra maling nog zachter dan de Hollandse Pindakaas. Kinderen kunnen via de stickers op het deksel van de Peanut Butter pot alle Amerikaanse vriendjes van Snoopy sparen. Jan-Willem Teunis met één van zijn culinaire hoogstandjes: de Salade Riche. Product Waar te koop Wanneer te koop Prijs Bijzonderheden tfevoM& CuticloPeeluy Etos vanaf 1 mei Een 8 ml verpakking voor f 17,95 Nagelverzorging houdt niet op bij een nagellak of-remover. De peeling gel met scrubkorrels van dit nieuwe nagelproduct verwijdert op milde wijze vastzittende nagelriemen. In tegenstelling tot de meeste andere nagelriemverwijderaars is dit product niet alkalisch. De toegevoegde amandelolie en allantoïne verzorgen door de masserende beweging van het scrubben de nagels zelf ook meteen. Product Waar te koop Wanneer te koop Prijs Bijzonderheden Bioto$Mck£/ Bonbons: De Tuinen vanaf week 16 f 12,98 (170 gram) I f 6,98 (85 gram) f6,98 (85 gram, suikervrij) De chocolatiers van Bonbon Jeannette werken nog op traditionele, ambachtelijke wijze. Ze gebruiken alleen de beste biologische ingrediënten (o.a. pure chocolade met 70% cacaobestanddelen). Alle producten zitten in fraaie en opvallende verpakkingen, waardoor ze heel geschikt zijn om cadeau te doen.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 9