lil I Internationaal De maatschappij Thuisbezorgen Door de samenwerking met succesvolle lokale winkel ketens in Europa, de Verenigde Staten, Latijns-Amerika en Azië weet Ahold schaalvoordelen te benutten en flexi bel op de lokale markten in te spelen. Door wereldwijd in te kopen via onder meer internet kan Ahold de beste producten tegen de laagste prijs en een efficiënte distributie naar partners over de hele wereld garanderen. De consument heeft door inter net inzicht in het productieproces en zal op basis van deze informatie een verantwoor de keuze maken. Ahold overweegt daarom het gebruik van microchips om het hele produc tieproces van artikelen optimaal te kunnen volgen, 'van boerderij tot bord'. Maatschappelijke verantwoordelijkheid is een in tegraal onderdeel van de Ahold bedrijfscultuur. Vooral op drie gebieden ondersteunt Ahold diverse instellingen: be strijding van honger, hulp aan kinderen en gezondheidszorg. De onderneming voelt zich ook be trokken bij maatschappelijke onderwerpen die samenhangen met de eigen activiteiten, zoals voedselveilig heid, voedingsadviezen, gelijke kansen in het ar beidsproces, milieuzorg en stadsvernieuwing. 'Het tempo van leven en werken wordt hoger en hoger' Nieuwe I De verkopen via internet verdubbelen elk jaar. De klant bestelt zijn boodschap pen via internet, maar ook telefo nisch, via de fax en straks mis schien met interactieve televisie. Net als honderd jaar geleden, bezorgen we de boodschappen thuis. Onlangs publiceerde Ahold het jaarvn de vorige Flitsen al kon lezen - de jaf jaar was het. Vrijwel alle activiteitenl en -resultaten. Alle reden om de 211 Daarom werd in het jaarverslag volof Hoe ziet de wereld van Ahold er in over tien jaar zelf de baodschappenl Omzet [x 1 miljard) 1995 1996 1997 1998 1999 Europa (in H Verenigde Staten (in Totaal (in Aantal medewerkers 1995 1996 1997 1998 1999 Bij alle Ahold bedrijven werkten eind 1111 3Gfi-7T3 medewerkers! zowel full timers als parttimers- Van hen is meer dan 52'/. van het vrouwelijk ge slacht- Van elke 100 medewerkers hebben er It dagelijks contact met de klant (per ultimo/x 1.000) Verenigde Staten Europa I Azië I Latijns-Amerika Naarmate de welvaart stijgt neemt het aantal eenper soonshuishoudens toe en daalt het geboortecijfer. Nieu we technologieën ontwikkelen zich razendsnel en het tempo van leven en werken wordt hoger en hoger. Begrij pelijk dat consumenten in de toekomst hun gezondheid nauwlettend in de gaten houden. We willen verse, biolo gische voeding, liefst met toevoegingen als extra vitami nen en mineralen. We nemen de tijd voor ontspanning en persoonlijke ontwikkeling, maar dagelijks terugkerende karweitjes als boodschappen doen en koken, worden zorgvuldig gepland. In de toekomst zal de consument zijn boodschappen niet alleen in de supermarkt halen, maar ook bestellen via internet, de mobiele telefoon of interac tieve televisie. Erzufci winkelformules bijkd' niet ver weg hoeft. Sfii huis. Op het werk, ifh Daarom biedt Aholdir teitsproducten aan." wil Ahold ze van eteW daarbij bijvoorbeeld? scholen, sportstadic^ Door dat grote aanbJl huismerken van sup'd de consument. Deafi;

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 6