Jamin Veenendaal: de beste! Iets extra's baby's en Reizen boeken en boeken bestellen via www.gall.nl Reizen Over de toekomst Herintroductie Etos' Eigen Merk Herkenbaar Samenwerking met Bruna en Holland International Sinds begin april kun je op de succesvolle website van Gall Gall niet alleen terecht voor een mooie fles wijn of whisky, maar ook voor boeken over wijn, whisky en andere dran ken. Dat is mogelijk geworden door een samenwerkingsver band tussen Gall Gall en boekverkoper Bruna. "We wil len onze klanten nog meer laten genieten, er zijn boeken voor beginners en gevorder den, voor liefhebbers en lek kerbekken" zegt manager E-commerce Frank Teunissen. Thuis via het internet boeken ko pen bij je favoriete slijter? De sa menwerking tussen www.gall.nl en boekverkoper Bruna is een logi sche stap naar nog meer service en genieten voor de klant 'Onze rol houdt niet op bij het verkopen van een fles Bordeaux of whisky al leen', zegt Frank. 'We zijn nu in staat om nog meer en uitgebreider ook het verhaal achter onze pro ducten te vertellen. Met wijnen en ander lekkere dranken is het het zelfde als met kunst hoe meer je er van weet des te meer je geniet.' Het enige datje thuis achter je pc hoeft te doen is je favoriete wijn- of whiskyboek bestellen en Bruna bezorgt dan gratis thuis. 'We gaan overigens niet zomaar wat titels verkopen. Onze eigen specialisten hebben een kwalitatief hoogstaand assortiment samengesteld". Sinds kort worden er via www.gall.nl ook speciale whisky- en wijnreizen aangeboden. In sa menwerking met Holland Interna tional kan je bijvoorbeeld een rondreis door avontuurlijk Schot land boeken en het Speyside whiskyfestival bezoeken. Of wat dacht je van een weekje druiven plukken in Toscane en 's avonds uitrusten in een middeleeuws landhuis? Kijk voor meer informa tie op www.gall.nl. Ahold Flitsen april 2000 In februari en maart stonden de winkels van Jamin in het teken van de Holland-weken, waarbij vooral het uitgebreide dropassortiment extra aandacht kreeg. Om de winkels te stimu leren vooral veel werk te maken van de aankle ding van de winkel, was de 'Holland Top Tien competitie' in het leven geroepen. De Jamin die het creatiefst invulling gaf aan het thema, de origineelste lokale activiteiten organiseerde én de meeste extra omzet draaide, kon een week end naar EuroDisney verdienen. Eind maart werd de winnaar bekend: Jamin Veenendaal. 'In de tussenstand stonden we eerst op zes, toen op vier, maar uiteindelijk hebben we ver rassend gewonnen', zegt winnend filiaalma nager Angelique Haring. 'Waar we de winst aan te danken hebben? Aan de saamhorigheid van de zes medewerkers. En we hebben de gekste dingen verzonnen. We hadden een molen in de winkel, liepen op klompen. Op verzoek van klanten hebben we zelfs buiten een klompen dans opgevoerd!' Inmiddels is Angelique ver huisd naar de Jamin-winkel in Almere. 'De vol gende keer zal ik alles op alles zetten om met Almere te winnen. Maar ik ga zeker nog met de collega's uit Veenendaal mee naar Euro Dis ney.' Naast de landelijke winnaar zijn er ook nog vier regiowinnaars. Zij mogen met hun team een dagje naar De Efteling. De 4 winnaars met driekleur, tuipen en klompen: v.l.n.r. Lyda van Dijk, Betsy Thijs, Manneke Heijns en filiaalmanager Angelique Haring (eigen foto). Ons jaarverslag is uit. Elk jaar weer een hoogtepunt. Zeker als je zulke goede cijfers kunt laten zien als wij. De omzet en het resultaat zijn spectaculair toegenomen, het aantal winkels en activiteiten eveneens. Nu kan ik me voorstellen dat veel medewerkers denken: ik geloof al die cijfers wel. Ik heb wel wat anders te doen. Maar in ons jaarverslag staan niet alleen cijfers. Zoals elk jaar heeft het verslag een thema. Dit jaar, aan het begin van de nieuwe eeuw, blikken we vooruit met een boeiend ver haal over de toekomst van ons vak. Hoe zien de winkels eruit in 2010? En wat wil de klant tegen die tijd? Bestellen we dan aan de balie, via de WAP-telefoon of via onze interactieve beeldbuis? Futurologie uit eigen huis. En wat we dit jaar kunnen verwachten? Ook dat vindt je in ons jaarverslag. Per continent geeft de Raad van Bestuur in het verslag aan hoeveel winkels we zullen openen en verbouwen, met welk percentage omzet en winst naar verwachting zullen groeien en wat er in onze markten staat te gebeuren. Die 'markt' is trouwens gewoon de wijk waarin ook jouw winkel staat. De mensen, die daar wonen en de kinderen, die er naar school gaan. Want hoe groot we ook worden, we blijven door onze business altijd dicht bij de klant. Ook dat zie je in ons jaarverslag. De klant staat er prominent in. Met pakkende foto's. Want ook al hebben we wereldwijd wekelijks ruim 30 miljoen klanten, we bedienen ze een voor een. Genoeg te beleven dus aan ons jaarverslag, niet alleen voor onze aandeelhouders, maar eigenlijk voor iedereen die iets met retail te maken heeft. Jan Andreae, Lid Raad van Bestuur Het zal weinigen ontgaan zijn: Etos heeft een ware metamorfose ondergaan. Een nieuw logo, de nieuwe slogan 'Waar haal je de energie vandaan' en een re organisatie van het assortiment zijn hiervan de eerste uitvloeiselen. Na de winkels is het de beurt aan Etos' Eigen Merk-producten. Het aantal Eigen Merk-pro ducten wordt uitgebreid van 800 naar ongeveer 1200 en el ke twee maanden worden de klanten getrakteerd op een nieuwe lijn. 'Mijn Baby' en •Voor Mama', de complete verzorgingslijnen voor baby's en (zwangere) moeders, zijn de eerste in de lange reeks herintroducties. De 'E' in het nieuwe logo van Etos staat voor 'energie'. 'Dat komt te rug in onze Eigen Merk-pro ducten', zegt private label manager Cees van de Water. 'Dat zijn kwalitatief goede producten waar de klant een goed gevoel van krijgt. De Ba by oliegel van Etos is bijvoor beeld een primeur voor de Nederlandse markt. De ver zorgende olie is door de gel beter te doseren en dat levert minder geknoei op. Zo kun je talloze andere zaken beden ken die het gebruik verbete ren en waarmee je dus nét iets extra's doet als merk. En dat gaan we vanaf dit jaar met al onze Eigen Merk-pro ducten doen.' Er zijn ongeveer 40 baby- en mamma-producten, elk met een opvallende verpakking. Als enige drogist in Neder land verkoopt Etos ook een volledige Eigen Merk verzor gingslijn voor (zwangere) moeders: "Voor Mama'. Cate gory manager Marleen Jan sen: 'Elke productgroep is makkelijk te herkennen aan de illustratie op de verpak king. En op praktisch alle ver pakkingen staat een foto, waarop je meteen ziet voor wie het product bedoeld is. Bovendien is de uitleg over het product duidelijk en ei gentijds, zonder dikdoenerij.' Een week voor de introductie ontvingen alle Etos-winkels een 'geboortedoos' met daar in allerlei baby-spulletjes, be schuit-met-muisjes en voor beelden van de nieuwe Eigen Merk productlijnen. 'Heel at tent', zegt eerste verkoopster Sabine Hagen, Etos 7339 Zwolle. 'We verwachten er veel van. De verpakkingen zijn mooi, vooral de kleuren. En door de prijsstelling zul je zien datje de klant toch eerst het Eigen Merk-product zult adviseren.'

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 3