CD-rom 'Oog voor Veiligheid' voor Albert Heijn-filialen Nieuwe aandelen voor nieuwe aankopen! Deze maand 57e jaargang nummer 4 april 2000 Etos' eigen merk voor baby en mama, pagina 3 Boeken: Gall Gall in zee met Bruna en Holland International, pagina 4 Interview: De vijf gezichten van Albert Heijn, pagina 4 Around the world, pagina 5 Nieuwe chef kok bij Ahold-restaurant De Walvis, pagina 9 Rondje medezeg pagina 10 Groen Gameren nu bij Albert Heijn, pagina 11 flitsen@corp.ahold.nl: de mail-pagina 12 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV ShO02000657^ Flitsen Landelijk april 2000 Shirley Uitendaal (r) en Paula van Riemsdijk I) tijdens de grootscheepse introductie van AH's eigen cola en sinas 'Proeven is leuk maar het gaat er natuurlijk om of de frisdrank ook gekocht wordt. Op zaterdag moest ik even die rood zagen van het Giant eigen merk. Marianne Luijten AH 1004 frisdrank Sjaak Stokkel AH 1110 Amsterdam 'Proeven is dé manier om mensen over de streep te trekken. Een mooi voorbeeld was een vader die samen met zijn zoon op weg was naar de Coca-cola. Vader zag onze uitnodigende presentatie en wilde wel een slokje proberen. Zoonlief wilde eerst van geen wijken weten, maar na het proeven was hij om.' Albert Heijn deelde de afgelopen weken 1,5 miljoen blikjes uit van de eigen cola en orange. Op vrijdag 31 maart rolden de eerste flessen van de band bij de producent in Utrecht. 'De introductie was succesvol', is de algemene indruk. Enkele reacties uit de winkels Piet Beckers AH 1512 in Maastricht 'We hadden bijna 25 vierkante meter display tijdens de introductie. Het was dringen. Naast de vooral de orange een succes. Op dit soort dingen komt traditioneel veel schooljeugd af. Maar cola is voor alle leeftijden en werd ook door de senioren met open armen ontvangen.' een paar uurties kassa draaien en op mijn band vol met AH-cola en orange. De jeugd kocht veruit het meest en die heeft de toekomst, toch?' 'De discussie moet op gang komen' Binnenkort krijgen alle AH-fflialen gratis de cd-rom 'Oog voor veiligheid'. De door het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel |CBL| ontwikkelde cd-rom is bedoeld voor su permarktmedewerkers en gaat over winlcelcriminaliteit. 'In de breedste zin, van dief stal tot overval', zegt Ton van der Meij, via de Dienst Beveiliging van Ahold betrokken bij de ontwikkeling van het schijfje. Wie in een supermarkt werkt, kent het probleem: diefstal, vervelende opmerkingen, zelfs overvallen. Hoe kun je dit zo veel mogelijk voorkomen en wat doe je als je er toch mee te maken krijgt? Met de cd- rom hebben supermarktmede werkers een praktisch hulp middel in handen. Ton van de-rMeij: 'Winkelcriminaliteit is een groot probleem. In de eerste plaats voor de mede werkers die ermee te maken krijgen, maar het kost ook veel geld. Met deze cd-rom wil len we de discussie rond dit onderwerp op gang brengen. Medewerkers moeten met el kaar naar oplossingen zoeken. Soms is dat een kwestie van verder kijken dan je neus lang is. Producten die voor winkel dieven interessant zijn, moet je beter in de gaten houden. Onderweg naar magazijn of kantine loopje dan bijvoor beeld door het pad met dief- stalgevoelige artikelen.' Doe-het-zelf Wie de cd-rom afspeelt, wordt stapsgewijs door het programma geleid. 'Het is een doe-het-zelf-pakket met situatieschetsen, vragen en opdrachten, over verschillen de vormen van criminaliteit.' Ton hoopt dat zoveel moge lijk medewerkers de gelegen heid krijgen hem te zien. 'Ik kan me voorstellen dat het wat problemen geeft om tijd vrij te maken. Daarom is de cd-rom zo ontworpen datje na een half uurtje kunt stop pen en de volgende dag kunt verdergaan.' Emissie om ICA en US Foodservice te betalen Op dit moment hangen er in de Albert Heijn-winkels posters met een interessant aanbod van een bekende 'moeder'. De moeder is Ahold en het interessante aanbod zijn de nieuw uit te geven Ahold-aandelen, die medewerkers en klanten via hun bank kunnen kopen. Het geld van de emissie is bestemd voor de afronding van het partner ship met het Scandinavische ICA en de net afgeronde overname van U.S. Foodservice in de VS. Ahold maakte in het verleden ook al gebruik van dergelijke emissies, bijvoorbeeld bij de aankoop van Stop Shop (1996) en de uitbreiding in Latijns-Amerika (begin 1998). Roadshow Ahold richt zich niet alleen op beleggers uit de financiële wereld, maar ook op klanten en medewerkers. Veel trouwe klanten beleggen graag in aandelen Ahold. Daarom wordt de emissie groot onder de aandacht in de winkels en in AllerHande. Ook op de nationale radio, via de banken en via speciale roadshows probeert Ahold de beleggers te interesseren voor de nieuwe aandelen. Het gaat niet alleen om beleggers in Neder land. Ook in de VS worden beleggers benaderd. In totaal moet de emis sie 300 miljard in het laatje brengen. Inschrijving via de bank voor de nieuwe aandelen Ahold loopt van 1 tot en met 15 mei. Bij het nemen van een beslissing, dien je je uitsluitend te baseren op de informatie in het voorlopig prospectus, verkrijgbaar bij je bank.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 1