Groen G rondvraag Zuid-Europese wijnen proeven Science fiction of de gewoonste zaak? De intelligente koelkast Opvolger van Koken Stomen DC Zaandam brandveilig Paul Klijsen, general manager AH Thuisservice: Toekomstmuziek? Volgens mij is deze 'slimme' koelkast al ontwikkeld en is het slechts een kwestie van tijd voordat-ie in onze keuken staat. Met de nieuwe technieken wordt het binnenkort ook mogelijk om via je mobiele telefoon op weg naar huis alvast je koffiezetapparaat of magnetron te activeren of een 'ready-to-eat-meal' klaarte maken. Ik zie dan ook alleen maar voordelen. Ook voor AH. We zullen onze producten nóg meer klantgericht en just-in-time kunnen aanleveren via de Thuisservice. De processen aan zowel de vraag- als de aanbodzijde kunnen efficiënter worden ingericht. We moeten niet schrikken maar juist profiteren van het feit dat onze wereld er de komende jaren een stukje eenvoudiger en logischer op wordt.' Mevrouw van Unen, klant van Albert Heijn 1220 Zwolle: 'Een koelkast die zelf in de gaten houdt wanneer er nieuwe producten moeten komen? Dat lijkt me niet handig, want de ene keer heb je zin in I pindakaas, terwijl je een maand later liever salami op je brood wilt hebben. Ik denk dus niet dat de wereld op zo'n koelkast zit te wachten. Bovendien: ik heb helemaal geen hekel aan boodschappen doen. Dat breekt vaak de dag en is hartstikke gezellig. Als ze nou een machine zouden uitvinden die het strijken van me over kan nemen. Ja, daar zou ik eerder gelukkig van worden.' Kiki Stiemer: catalist bij Ahold Networking: 'Een inspirerend apparaat Maar ik denk niet dat deze koelkast ervoor zorgt dat we helemaal niet meer in de winkel te vinden zijn. Ik wil toch mijn biefstukje zien voordat ik het koop en voelen of de kiwi's rijp zijn. De leuke en lekkere dingen van het winkelen moeten dan ook blijven. Logistiek gezien is zo'n koelkast - en alles wat daarachter aan processen en systemen zit - reuze interessant. Want hoe weet dat ding nu of een pak melk echt leeg is of slechts een tijdje op de keukentafel staat? In de winkel raadplegen we ook niet het schap maar de kassa als instrument om te checken wat er verkocht is. Misschien moeten we dus wel naar de intelligente prullenbak om daarachter te komen. Ik wacht het rustig af.' Wies Hendriks, supermarkt manager AH 1133 in Zaandam: 'Wat gisteren nog science fiction leek is vandaag de gewoonste zaak van de wereld. Ik ben persoonlijk zeer verbaasd over waar de techniek allemaal toe in staat is. Een kabeltje, een chipje en hups, alles werkt zonder problemen. Onze mobiele telefoons zullen ook een steeds belangrijkere rol gaan spelen bij het activeren van apparaten of besturen op afstand van zaken die ons leven makkelijker maken. Ik ben trouwens erg benieuwd hoe al die digitaal bestelde boodschap-pen tegen een scherpe prijs en precies op tijd bij mij thuis in Tuitjenhorn komen.' Alle wijnen van Gall Gall worden, voordat ze in de win kel lcomen, uitgebreid ge proefd en beoordeeld door de eigen wijnkopers. Veel leuker is het om dit zelf te doen. Dat kan weer op de wijnproeverij en die Gall Gall organiseert op verschillende data tussen 15 en 31 mei. Een avond lang leer je daar hoe je het best een wijn kunt proeven. Ston den vorig jaar wijnen uit nieuwe wijnlanden als Chili en Australië centraal, dit jaar gaat de aandacht uit naar de Zuid-Europese wijnlanden Frankrijk, Italië, Spanje en Portugal. Wil je ook wel eens meer dan 25 wijnen vergelijken? Bij Gall Gall kunnen ze precies vertellen waar en wanneer er bij jou in de buurt een proe- verij plaatsvindt. Deze infor matie is ook te vinden op de website: www.gall.nl. Entree bewijzen kosten fl. 10,- per stuk, maar bestel je de kaart via de website, of ben je wijn kaarthouder, dan betaal je slechts fl. 7,50. Ahold Flitsen april 2000 Waarom geven klanten de voorkeur aan de ene supermarkt en niet aan de andere? Antwoord: omdat de ene er gewoon lekker der uitziet dan de andere. Visual merchandising (VIM) is de laatste jaren een veelbesproken onderwerp. In twee jaar tijd bezoeken een aantal VIM-teams ongeveer tweehonderd AH-fi- lialen. Samen met de SMM en de medewerkers wordt de winkel onder handen genomen, een ware metamorfose. Alles wat niet goed staat, wordt op z'n plek gezet. En twee weken later weet je niet wat je ziet... Volgende maand uitgebreid aandacht voor visual merchanidising. Foto gemaakt bij AH in Soest. In het jaarverslag van Ahold wordt vooruit geblikt naar het jaar 2010. We beschikken dan over een 'intelligente koelkast' die onze voorraad beheert en onze boodschappen bestelt. Snel, lekker en gezond. Dat is hoe steeds meer Nederlanders wil len eten. Vorig jaar introduceerde Albert Heijn de revolutionaire Koken Stomen-producten voor de magnetron. Vanaf 1 mei komt daar de productlijn Groen Garneren bij. Net als bij Koken Stomen bestaat ook deze lijn uit ver schillende componenten, waarmee in dit geval een complete maaltijdsalade kan worden bereid. Groen Gar neren is een serie salade mixen, rauwkostsalades en gameermixen. Elke salade mix (onder andere paprilca/bieslook en kidney- bonen/mais) of rauwkost- salade bevat de benodig de dagelijkse hoeveelheid vitamines voor twee personen. Je mengt ze met gewone sla. Bijzonder zijn de gar- neermixen -feta/olijven, spelcjes/kaas en tonijn/pijn boompitten- die na het los trekken van de folie zo op de sla kunnen worden gekeerd. Combineer het met een verse dressing uit de AH-Huistrai- teur-serie en de maaltijdsala de is klaar. De Stichting Kwaliteit Borgingpreventie heeft het Distributiecentrum Zaandam het certificaat brandpreventie verleend. Daarmee verklaart de Stichting dat het DC doet wat er verwacht kan worden op het gebied van brandbeveiliging. Om het Certificaat te bemachtigen heeft het DC Zaan dam wel een aantal aanpassingen moeten doen. In het Retourencen trum, in de fustopslag, is bijvoorbeeld een blussysteem aangebracht dat sneller reageert bij een uitslaande brand. De twee sorteermachines slaan automatisch af als dit systeem in werking gaat om te voorkomen dat een brandend fust in een machine verdwijnt. De eigen technische dienst test de systemen wekelijks. Twee keer per jaar controleren een eigen inspec teur van Albert Heijn en de verzekering of alles nog volgens afspraak ver loopt. Rond Pasen dit jaar moet ook de nieuwe sprinklerinstallatie voor de stellingen voor oliën en vetten in de Verscentrale in gebruik genomen zijn. Dan kan in principe ook een speciaal certificaat van de eigen ver zekeringsmaatschappij worden aangevraagd.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 11