Hi Nieuwe winkels? Nieuwe campagne! 7 Bellen of schrijven? amin blijft aan de gang L Retailopleiding Verkopersopleiding Ahold Loopbaandag Ga kijken bij het clusterkantoor Van de Zaak is een lokale wervingscam pagne van Albert Heijn voor nieuwe winkelmedewerkers. Met advertenties, posters en folders worden geïnteres seerden opgeroepen te solliciteren bij de supermarktketen. Als ze aangenomen zijn, en hun twee maanden proeftijd met succes hebben doorlopen, krijgen ze als blijk van waar dering een cadeau tje 'van de zaak'. Dat kan een mobiele telefoon zijn, Air Miles voor een weekendje Londen of een etentje voor twee. Elk filiaal kan zelf bepa len of het meedoet. Ben Duijvelshoff, SMM AH 1587 Amsterdam doet zeker mee aan '...Van de zaak'. 'Ik heb geen flauw idee wat we ervan kunnen verwach ten, maar ik hoop op veel respons. We zit ten hier altijd krap in de medewerkers en dat geeft nogal eens problemen. Op een advertentie reageren normaal gesproken zo'n 70 - 80 mensen. Dat lijkt veel, maar daar blijft niet veel van over. Of omdat de kwaliteit te wensen overlaat, maar bij voorbeeld ook omdat we veel veertien- en vijtienjarigen krijgen op gesprek.' Kennelijk Is het voor sommigen niet makkelijk een sollicitatie brief te schrijven. Eind vorig Jaar reageerden ten minste veel meer mensen dan nor maal op perso neelsadvertenties van Etos waar al leen een telefoon nummer stond vermeld. BIJ Etos stond de telefoon drie dagen rood gloeiend. In cluster Den Haag wordt ook intensief samengewerkt met uit zendbureau Content, dat een campagne is gestart om SMM's en VM's te werven. Het aeit maar goed is.' Ben- is zelf heel actief op al- gebieden, die indirect igen aan een goed perso- yestand. 'We hebben een sopgericht voor een istudenten die na hun nhier fulltime aan de ilden. Je schrikt soms s gebrekkige kennis die «dewerkers van de AH-or- jitie hebben. Dus krijgen ?re dinsdagavond alle Etopleidingen die er en AH, en gaan we op aar een DC. Mensen "n weten wat AH is, wei gelijkheden er zijn en ïpaalde functies inhou- ommige werknemers die heel goed Nederlands fin push ik om een talen- -> te doen en ik maak ze lop het studiefonds van It heel veel opleidingen ld. De meesten weten Kit dat bestaat.' Verder is Benedikt actief betrokken bij de buurt. 'Die heeft een slechte naam en er kan het een en an der verbeterd wor den. Dan kun je als AH niet de hele dag lekker verkopen, 's avonds de rollui ken dichtdoen en zonder zorgen naar huis gaan. Je hebt een functie in zo'n wijk. Dus zit ik in een projectgroep die jongeren hier in de buurt bewust probeert te maken van hun eigen gedrag. In de winkel word ik daar ook op aangesproken en het werkt positief. Je merkt dat er daar door bijvoorbeeld ook meer al lochtonen in de winkel komen en dat is weer goed voor onze portemonnee. Goed perso neelsbeleid kun je dan ook niet los zien van wat er verder in en om je winkel gebeurt.' NLINE SOLLICITEREN Gall Gall heeft net als alle an dere werkmaatschappijen moei te alle vacatures tijdig te vullen. Op allerlei manieren wordt dan ook geprobeerd mogelijke kan- didaten te benaderen. Adverten ties in lokale en regionale bla den en slijtersvakbladen, banenbeurzen, posters in de winkels en de arbeidsbureaus worden ingezet om zo veel mo gelijk mensen te bereiken. Sinds eind vorig jaar is er een nieuwe manier van werven bijgekomen. Op de website van Gall Gall (www.gall.nl) staan alle vacatu res. 'In de eerste drie maanden hebben we op deze manier ruim twintig reacties binnengekre gen. Omdat de site nog relatief nieuw is, zijn we daar best trots op. Voor onze winkels zoeken we mensen die zich herkennen in onze missie 'mensen laten ge nieten van eten en drinken'. Dat idee straalt onze website uit, waardoor we volgens mij de juis te mensen weten te interesseren in werk bij Gall Gall', aldus Tineke Donck hoofd PZ van Gall Gall. arbeidsmarkt moetje constant blijven bewerken, is de mening I Inge Kippers, hoofd P&O van Jamin, De snoepverkopers Harpten hun functle-elsen en functieprofielen aan en gaan te- iwoordig met de slogans: 'We hebben een verrassende baan ir je' en 'Zo krijg Je plezier In Je werk' op zoek naar goede men- 1 voor de korte en de lange termijn'. 'Een advertentie alleen rkt niet. We zetten nu vanuit een duidelijke visie verschillende Idelen In om personeel te werven.' De wervingsposters hangen scholen, bij arbeidsbureaus en banenmarkten. Maar ook per ikel wordt er naar goede medewerkers gezocht. Kanariegele "den hebben In Amsterdam en Utrecht op straat gestaan, En nenkort gaan de filiaalmanagers van Amsterdam zelf de straat op zoek naar personeel. Medewerkers die passen bij het product dat ze verkopen. Volgens beleidsmedewer ker Wendy Huurdeman van Etos is dat naast opleiding en ervaring de belangrijkste eigenschap die toekomstig personeel moet hebben. 'Daarom werven wij veel op plekken waar mensen komen die een binding hebben met onze producten. Bij dro gisterij-examens en op ons eigen Metamorfose festival delen wij dan ook flyers uit. Daar krijgen we altijd aardig wat reacties op. En we zetten natuurlijk ook adverten ties in lokale bladen.' Op dit moment ligt de advertentiecampagne even stil. 'Bin nenkort start een nieuwe campagne die aansluit bij de nieuwe uitstraling van de winkels. Een onderzoek onder onze bedrijfsleiders heeft uitgewezen dat men vooral bij ons werkt vanwege de hechte en gezellige onderlinge samenwerking. In de nieu we campagne leggen we daar ook de nadruk op.' neel kennis kan maken met alle interne opleidingsmogelijkheden die AH te bieden heeft. In het clusterkantoor staan daartoe op- g/% beschikbaar is. Supermarktmanagers, verkoopma Ahold ver goedt allerlei opleidingen, van verkoop cursussen tot universitaire studies. nagers, management-assistenten en verkoopspecia listen weten zo wat er te doen is en kunnen hun colle ga's informeren. In Diemen bestaat aan de hogeschool sinds vorig jaar de opleiding retailmanagement, die vanaf september ook in Heerlen te volgen is. Op initiatief van Vendex, WE en Albert Heijn worden parttimers opgeleid tot ver koopmanager. De vierjarige opleiding combineert theorie en praktijk. Twee da gen naar school en drie dagen aan het werk bij Albert Heijn. Zo houdt de su- permarkt talent binnende muren en is ze straks verzekerd van kwalitatief goed kaderpersoneel. Het is een opleiding op HBO-niveau waarvoor alleen parttimers die minimaal zes maanden in dienst zijn in aanmerking kunnen ko- men. Ook op lbo/mbo-niveau zijn opleidingen. De Regionale Opleidingen Centra verzorgen de beroepsopleiding voor verkopers van Albert Heijn. Vier dagen werken en één dag naar school. Woensdag 19 april vindt in het hoofdkantoor in Zaandam voor de eerste keer de Ahold loopbaandag plaats. Op deze voorlichtingsdag krijgen parttimers en stagiaires op hbo/wo niveau die al werken bij Ahold informatie over loop baanmogelijkheden binnen het bedrijf. Voorbeelden die aan bod komen zijn onder meer het Ahold management traineeprogramma en het AH-winkeitra ject. Ook is er een banenmarkt waar verschillende werkmaatschappijen verte genwoordigd zullen zijn. 'Het komt te vaak voor dat parttimers na hun studie Ahold verlaten voor een andere baan. De ioopbaandag is bedoeld om deze groep te interesseren voor een loopbaan bij Ahold', zegt mede-organisator van de dag Marleen Winkelaar. Het is de bedoeling dat de loopbaandag twee keer per jaar wordt georganiseerd. Meer informatie over de loopbaandag kun je aanvragen via loopbaan@corp.ahold.nl. bureau garandeert er vijfendertig te vinden, precies zo veel als het cluster nodig heeft. Op de eerste wervings bijeenkomst kwamen tachtig kandidaten af! Het cluster Amsterdam biedt ééndaagse workshops aan, waarin kaderperso-

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 7