Nieuwe mogelijkheden de VS Wilson Farms 30 j'aar! (j£Ln Bevlekte Bro/zlU& Bompreco Carnaval I Heel Amerika Ready to (h)eat Record Ahold Flitsen maart 2000 (Vervolg van pagina 1) En, niet onbelangrijk, de bui- tenshuismarkt groeit op dit moment twee keer zo hard als de supermarktbusiness. Bob Tobin, lid van de Raad van Bestuur: 'We worden een multi-channel food provider in plaats van uitsluitend een supermarktondememing. Deze acquisitie betekent een nieuw groeipad voor Ahold in de VS. De buitenshuismarkt groeit snel. Ik ben verheugd dat we nu een nationale spe ler worden.' Maar er liggen meer voorde len in het verschiet. Tobin verwacht ook talrijke synergievoordelen op het ge bied van logistiek, waarvan zowel U.S. Foodservice als de AROUND THE WORLD Q Northwest Superior North Central-MN Sotlco Hartford Hat ladetohia /Washington Sierra Denver 0 Las Vegas a ^West Virgin Q @Southern California San Diego CJ Oklahoma ;Knoxvllle Q Okla Systems Lubbock Dallas Atlanta Southeast g Southwest Austin U.S. Foodservice heeft met 40 distributiecentra 'coast to coast' dekkingln de Verer!lg(l&-§taten 1 Jan Lit is 51 jaar en werkt nu al 10 jaar voor Ahold. Hij heeft in verschillende landen gewoond en gewerkt en zijn huidige standplaats is Recife. Daar woont met zijn vrouw Jitka en jongste dochter Mirka en werkt hij als directeur logistiek en distributie voor Amerikaanse Ahold- supermarktketens zullen profiteren. 'En', zegt hij, 'het is natuurlijk niet denk beeldig dat ook Deli XL en U.S. Food service van eikaars kennis en ervaring gaan profiteren.' Het werkgebied van U.S. Foodservice strekt zich uit van de Atlanti sche kust naar Texas en via alle tussenlig gende gebieden tot in Califor- nië aan de westkust van de VS. Met 40 distributiecentra en marketing- en verkoopkan toren wordt de hele VS be diend. Ongeveer 85% van de Amerikaanse bevolking woont en werkt in het werk gebied van U.S. Foodservice. Het bedrijf bedient zo'n 140.000 institutionele klan ten. Bij U.S Food service wer ken 13.250 mensen en de om zet van het bedrijf is op jaarbasis circa f 16 miljard gulden. Ongeveer f 220 miljoen van die omzet Bob Tobin: 'Ik ben verheugd dat we nu een nationale speler worden.' wordt behaald via het inter net. Met de speciale website www.nextdaygourmet.com kunnen klanten on line be stellen en van alles te weten komen over gezondheid, dië ten en de keuze van ingre diënten. Mensen die het we ten kunnen, beschouwen de website van U.S. Foodservice als de beste voedingsservice- activiteit op het internet. De uitgebreide kennis op e-com- merce gebied wil Ahold inzet ten om ook de 'normale' klanten zo goed mogelijk te bedienen door belevering aan huis in de VS flink te vergroten. In het enorme assorti ment van U.S. Foodser vice spingt een aantal producten in het oog. Want er wordt niet al leen voeding verkocht. Restaurants en derge lijke kunnen hun hele keuken bestellen bij U.S. Foodservice. Waar de onderneming wer- Ahold-partner Bompre^o. Bij degene die mijn eerste co- trouwens drie weken en je hoeft kelijk in uitblinkt is de markt voor direct-klaarmaaltijden. Bovendien weten zij die zo te leveren, dat ook in ziekenhui zen rekening wordt gehou den met mensen die een spe ciaal diëet volgen. De markt voor deze zogenaamde ready to (h)eat-maaltijden groeit. lumn in januari hebben gelezen, zou de indruk kunnen ontstaan dat we hier in Brazilië alleen maar feestvieren. We runnen hier natuurlijk ook een hele goe de retallbuslness. Maar als de Brazilianen een feestje vieren dan is het groot, luidruchtig en héél uitbundig. En de belangrijk ste is het carnaval. Vergeet Rio en kom naar Recife. Daar geeft Bomprego, Ahold's Braziliaanse partner ieder jaar een carnavalsfeestje en ieder een is uitgenodigd. En dan kun nen de leveranciers van Bomp- rego natuurlijk niet thuisblijven en zij zetten ook hun beste beentje voor. Carnaval duurt hier ook niet bang te zijn voor het weer: 35 tot 40 °C. Het grootste feest is eind febru ari als een vierbaans weg wordt afgezet en een miljoen mensen deelnemen aan de Bomprego Parcerla (partnership). Inder daad, een optocht van een mil joen mensen. Stel je voor: Am sterdam met alle voorsteden samengepakt op drie kilometer straat, dansend tot in de kleine uurtjes. Wie weet komen we er mee in het Guinness Book of Re cords. De populaire buurtwinkels van Wilson Farms behoren sinds de overname door Ahold van Tops Friendly Mar kets in 1991 tot het concern. Wilson Farms viert dit jaar zijn dertgste verjaardag. De winkels liggen allemaal in het werkgebied van Tops in de staten New York en Ohio. Inmiddels zijn er 117 Wilson Farm Neighbourhood Stores en die zijn erg populair. Wilson Farms is een van de snelst groeiende en meest vooruitstrevende gemakswin kelketens van de Verenigde Staten. Veel Wilson Farms- winkels hebben een benzine station en de mogelijkheid om er even een snelle hap naar binnen te werken. De dertigste verjaardag viert Wilson Farms natuurlijk sa men met de klanten. Bijvoor beeld met speciale promotie acties en een wedstrijd met $30.000,- aan prijzengeld. Vijfduizend in cash en vijfen twintigduizend in waarde bonnen voor verschillende winkels en warenhuizen. Er is nog een reden voor een feestje: de website van Wilson Farms, www.wilsonfarms.com, is door een vakjuiy uitgeroepen tot de beste gemakswinkel- website van de maand maart.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 5