Persconferentie Ahold druk bezocht Gall Gall: de eerste van de eeuw Arbeidsmarkt benadering Omzet en winst in 1999 Interviewen vorm van advertenties 14.30 uur Ahold-president Cees 3Ahold Flitsen maart 2000 Het staat dagelijks in de krant, de arbeidsmarkt is krap en goed personeel is moeilijk te vinden. Ook Albert Heijn heeft last van deze ontwikkelin gen. Binnen de directie van Albert Heijn heeft de werving van perso neel de komende tijd absolute prioriteit. Dat komt o.a. tot uiting in de aanstelling van een projectmanager ar beidsmarkt. Maar wer ving van personeel is niet een zaak van het hoofdkantoor alleen. De medewerkers in de win kels en DC's kunnen zelf actief meewerken aan de werving en behoud van personeel. VS: Nederland: Overig Europa: omzet bedrijfsresultaat +26% +40% 5% +11% +36% +25% Latijns-Amerika: +65% +54% +16% minder negatief 'Dinsdag 7 maart. Zaal De Zoeker in het Ahold-hoofd- kantoor, genoemd naar een van de vele molens die ooit in de Zaanstreek stonden, is tot de laatste stoel gevuld. De na tionale en internationale pers is massaal afgekomen op de bekendmaking van Ahold's cijfers over 1999. Stipt om half drie grissen de journalis ten de persmappen uit de handen van de Ahold-mede- werkers. Vooral voor de grote, internationale financiële nieuwsdiensten Reuters, Bloomberg en AP Dow Jones is het een race tegen de klok om de Ahold-resultaten zo snel mogelijk de wereld in te sturen. De mobiele telefoons bewijzen hun waarde. Het is een kakafonie van stemge luid. Dat de cijfers goed zouden zijn, was geen verrassmg voor de media, wel dat Ahold me teen van de gelegenheid ge bruik maakte om een nieuwe, grote aankoop in de VS aan te kondigen: U.S. Foodservice, de Deli XL van Amerika. Aan het einde van de perscon ferentie kon men de leden van de Raad van Bestuur persoon lijk interviewen. Daar werd gretig gebruik van gemaakt. Camera's werden op schou ders gelegd, microfoons aan hengels zwenkten door de hal van het hoofdkantoor. Drukke tijden ook voor de woordvoer ders. Vragen over de cijfers, de nieuwe aankoop U.S. Food service en wat Ahold verwacht in 2000. Meest gehoorde ant woord: 'Belangrijk hogere om zetten en resultaten.' Journalisten bellen de resultaten door aan hun redacties Op donderdag 24 februari ging de eerste splinternieuwe Gall Gall van deze eeuw open, nummer 484 op de lijst met winkels. In Beuningen, bij Nijmegen, aan een winkelplein in aanbouw, staat het paradepaardje van de slijterijketen. Schuin er tegenover trekt een Albert Heijn-filiaal veel klanten, pal ernaast wordt een Etos gebouwd. Filiaalmanager Erwin van der Velden ontvangt er z'n eerste klanten. 'Het is nu nog wat rommelig voor de deur, maar als alles straks klaar is, zitten we hier fantastisch. Beunin gen groeit, er worden de ko mende jaren nog heel wat huizen gebouwd.' Op straat trekt een Prins Carnaval met wat dansmariekes voorbij. Het is de vooravond van het jaarlijkse drink- en dansfeest. 'Ik zal er weinig van merken', zegt Van der Velden. "Veel winkels zijn morgen geslo ten. Ik ben gewoon open. Extra omzet? Nee, de mensen vieren carnaval in de kroeg, niet met een kratje thuis op de bank.' De filiaalmanager en zijn twee parttimers Herriëtte van der Waal en Marianne Vos-Lamers maken zich ondertussen op voor een gooi naar de Gall Gall Tro fee. Deze week start de eerste landelijke wankelwedstrijd, waarbij onder andere winkel beeld, actieaanpak en het ge bruik van e-commerce cen traal staan. van der Hoeven werd na afloop door bin nen- en buitenlandse media geïnterviewd Goede wijn behoeft geen krans en zo is het ook bij arbeid. Hoe beter het werken bij Albert Heijn staat aangeschreven bij de buitenwereld, des te eerder willen mensen bij ons werken. Als mede werkers van Albert Heijn kunnen wij met z 'n al len wat doen. Immers, wij zijn ambassadeurs van het bedrijf. Een goede werksfeer, aandacht voor nieuwko mers, duidelijke uitleg van de werktaken, voort gangsgesprekken, regelmatige beoordelingen. Maar ook informeren over het dagelijkse werk, opleidingen, arbeidsvoor-waarden, zegelsparen en kortingen op verzekeringen dragen bij aan het verbeteren van het imago van Albert Heijn als werkgever. Zaken die voor de huidige medewer kers zo vanzelfsprekend zijn dat we ze vaak niet noemen, maar juist deze elementen zorgen ervoor dat Albert Heijn zich onderscheidt van andere werkgevers, en ons een betere positie geeft op de arbeidsmarkt. Casper Assinck Projectmanager Arbeidsmarkt Albert Heijn De hoofdkantoren kunnen bij het werven van per soneel nog enige ondersteuning bieden in de redamecampagnes. Maar het beeld rondom werken bij Albert Heijn in onze winkels en DC's wordt bepaald door de werknemers in de winkels en DC's zelf. Mensen maken immers het merk. En het merk dat zijn wij, j'j en

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 3