Europese organisatie kri° In zomer duidelijkheid afdelingen Facility Management 10 adviesaan- AH-Support verdwijnt De bestuurder van Ahold verraste de COR en de OR-Sup- port eind vorig jaar met vergaande plan nen voor de Support organisatie van Albert Heijn. Inmid dels is de vraag goedgekeurd; Support is vorige week opgeheven. Sommige afdelingen gaan deel uitmaken van een nieuwe European Competen ce Management organisatie. Andere worden ingelijfd bij Albert Heijn. Ook uitbesteding aan derden is aan de or de. Loyaliteit Taken worden afgestoten Alerter NIEUWS Aiiold Flitsen maart 2000 Hoofd Facility Management AH Hans Bloemen: Als je 't Hans Bloemen, hoofd Facility Management AH vraagt, reageren zijn medewerkers ogen schijnlijk rustig op de recente be richten over mogelijke uitbesteding van hun werk. "Dergelijke overwe gingen zijn er al eerder geweest," zegt Hans begrijpend. "Alleen; nu ligt het anders. Al ruim een jaar werken we aan de toekomstvisie voor Facility Management (FM). FM beschikt over enkele operatio nele onderdelen zoals de telefoon centrale, de postafdeling, schoon maak, beveiliging, restaurants en het Documentatie Productie en Distributiecenter. Uitbesteden kan een goede mogelijkheid zijn. Voor onze nieuwe klanten is dat trou wens al volledig het geval. We pra ten dan over het nieuwe Etos-kan- toor in Beverwijk (vanaf mei) en het nieuwe financiële Service Cen ter in Wormer (vanaf november). In de komende maanden wordt concreet hoe we uitvoerende dien sten zullen organiseren bij de kan toren van Albert Heijn en Ahold. Alleen bewaking en gebouwen onderhoud is daar nu uitbesteed. Andere diensten zullen deels of helemaal volgen." Wat er precies gaat gebeuren met v/èlke afdeling kan Hans Bloemen nog niet zeggen. "We bekijken dat heel zorgvuldig. Deze zomer heb ben we volledige duidelijkheid." Tot dat moment staat de toekomst van alle genoemde afdelingen ter discussie. De OR is op de hoogte van alle ontwikkelingen. "De OR is en blijft nauw bij het proces be trokken en zal de belangen van de medewerkers veilig stellen." Dat betekent geenszins dat Bloemen zelf geen oog voor die belangen heeft "Als je puur kijkt naar de or ganisatie, dan zeg ik: het is een gewenste beweging. We hebben bij Facility Management gekozen voor een regisserende rol. Maar als ik naar de medewerkers kijk, dan zie ik dat ze jarenlang met veel toewijding grote kwaliteit heb ben neergezet voor hun bedrijf. Die loyaliteit schept verplichtingen aan onze kant. Dat betekent onder meer openheid en eerlijkheid naar alle betrokken medewerkers." In de zomer kunnen de in totaal ±130 medewerkers rekenen op duidelijkheid over hun toekomst Eén ding is volgens Hans Bloemen echter zeker: "Facility Manage ment zal er op 1 januari 2001 wezenlijk anders uitzien." De Support-groep, met ongeveer 1000 medewerkers, bestond uit alle afdelingen die niet direct met de winkels te maken hebben. Ze werk ten in principe voor meerdere Ahold-werkmaatschappijen in Ne derland. Sommigen waren boven dien actief voor werkmaatschappij en in andere Europese landen. De Raad van Bestuur (RvB) van Ahold heeft besloten die twee typen afde lingen opnieuw te groeperen en een deel daarvan te verzelfstandigen. Door afdelingen internationaal in te zetten, biedt Ahold de internationale concurrentie beter het hoofd, vindt RvB-lid Jan Andreae. Alhoewel ont stemd over het gebrek aan strate gisch overleg, kunnen de COR en betrokken OR'en (OR-Winkelbedrijf en OR-Support) zich vinden in het waarom van de plannen. In januari en februari bogen zij zich over de adviesaanvraag. "We hebben de consequenties van de reorganisatie per afdeling onder de loep genomen," zegt COR-voor- zitter Ruud Beumer. "De consequen ties voor afdelingen die op termijn met outsourcing te maken krijgen, zijn het grootst. Het houdt in dat (sub)afdelingen weggaan bij Albert Heijn of Ahold. Bij sommige afdelin gen is outsourcing direct aan de or de. Zo ligt er voor automatisering (IS&T) al een adviesaanvraag voor het uitbesteden van 'redesign desk top'. Bij facility management staan met name catering en de perso- neelsrestaurants op de nominatie." De European Competence Manage ment groep, die deze zomer van start gaat, heeft nog geen OR. De COR-voorzitter verwacht dat er in het najaar één gekozen kan worden. Erg passend bij de rol van strategi sche ondernemingsraad vindt COR- voorzitter Ruud Beumer de plotselin ge confrontatie met het plan voor de European Competence Manage ment organisatie niet. "Al waren er wel signalen dat de RvB hiermee bezig was," erkent hij. "In de toe komst zullen we daar alerter op zijn." ONDER VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE CENTRALE ONDERNEMINGSRAAD AHOLD

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 10