Mogen wij éven in Ahold Flitsen februari 2o< NIEUWS FLITSEN E-commerce wereldwijd www.topsmarkets.com Kranten-klanten kiezen kip Donderdag 4 februari 10.00 uur, Bovenkerk Walvis links Ahold gaat z'n huidige e-commerce acti viteiten versneld ontwikkelen. Dat zei Ahold-president Cees van der Hoeven on langs. 'We zien dat consumenten voor thuisservice in food kiezen voor de be trouwbaarheid van onze winkelmerken.' Ahold-winkelketens gebruiken hun merk als basis voor hun snel groeiende inter- net-activiteiten. Albert Heijn en Gall Gall in Nederland, Stop Shop en Giant Carlisle in de VS en Disco in Argentinië bedienen nu al een groot aantal internet klanten. 'Via onze webwinkels komen er veel nieuwe klanten bij, die door tijdge brek of te grote afstand niet naar onze winkels komen.' Het kon niet uitblijven: ook Ahold's su permarktketen Tops Friendly Markets in de Verenigde Staten heeft nu een eigen website. Buiten allerlei informatie over de Tops Bonuscard, kun je er heel veel re cepten en voedingsinformatie vinden. Ook handig: je kunt via de website ook de dichtstbijzijnde Tops Friendly Market lo- caliseren. In de VS waar de afstanden toch wat groter zijn dan in Nederland, voorkomt dat een hoop extra kilometers. Lezers van de nationale dagbladen (op De Telegraaf na) hebben deze advertentie van Albert Heijn verkozen tot beste van het jaar. Het leverde Albert Heijn de jaar lijkse publieksprijs van PCM (de Perscom binatie) op. In 1998 won Albert Heijn al de PCM Retailjaarprijs, toen voor de ad vertenties tijdens de eerste 1,2,3-actiewe- ken. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Concertgebouw in Amsterdam nam manager Corporate Communicatie René Repko ook nog eens de Grand Prix in ontvangst, de PCM-prijs voor het totale oeuvre van AH in de dagbladen. Restaurant De Hoop op d' Swarte Walvis aan de Zaanse Schans kun je digitaal bereiken via www.alliance.nl of www.dinnersite.nl. Daar vind je stan daardinformatie over het restaurant, de menu's en de prijzen. Wil je meer, dan kun je doorklikken naar een pagina over de rijke historie van het pand. Maandelijks stappen we één van Ahold's winkels binnen. We tikken een willekeurige klant op de schouder, stellen ons voor en vragen: 'Mogen we éven in uw tas kijken?'. Deze keer doen we het iets anders. We bellen met de chauffeur van AH Thuisservice aan bij een klant. Aan de voordeur bij de familie Rijna in Bovenkerk vragen we: 'Mogen we even in uw krat kijken?' 'Ik maak al vijf jaar gebruik van AH Thuisservice', zegt Pauline Rij na. 'En ik moet zeggen, vroeger was er wel eens wat op aan te mer ken, maar ze worden steeds beter. Voor mij ideaal, ik kan wel leukere dingen bedenken dan boodschap pen doen. In een supermarkt zul je mij niet snel zien en als... dan ben ik er ook zo weer uit. Ik bestel te genwoordig via internet, vroeger met de fax. Vooral de noodzakelij ke boodschappen laat ik lekker be zorgen. Melk, brood, luiers dat gaat er met twee kleine kinderen mas saal doorheen. Vers koop ik zelfbij de slager en de groentenman. Ik ken de argumen ten wel, maar ik hou nu eenmaal niet van voorver pakt. Maar verder is het hartstikke makkelijk. Ik heb mijn bedrijf ach ter het huis, ik kan gewoon door werken, wordt alleen één keer per week gestoord als de chauffeur voor de deur staat.' Op de foto: chauffeur Carsten Hübner

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 8