Deli XL: 4 Ahold Flitsen februari 2001 Veel van onze klanten zitten ook in het buitenland, die witten ons daar ook graag zien' 'De nieuwe generatie in de verzorgingstehuizen is gewend aan Italiaans, Chinees, Grieks, Mexicaans' Hij heeft er net een interview opzitten met de Snack Koe rier. Hij sprak met het Financieel Dagblad, De Telegraaf, diverse vakbladen, nu staat Flitsen voor de deur en het eind is nog niet in zicht. Deli XL-directeur Frits Visser is 'hof. Hij moet het verhaal over de nieuwe naam van GVA, Gastronoom en Van der Spek, die vorige maand tijdens de opening van de Horecava bekend werd gemaakt, al tiental len keren hebben verteld. Zorgvuldig, met afgewogen woor den. Met Flitsen gaat het over de toekomst van grootver bruik: de veranderingen in de keuken en de blik over de grens. \Ne leggen vier woorden op tafel. grootverbruik DeliXL 'Ja, dat was gewoon nodig. Door GVA, Gastronoom en Van der Spek onder één naam samen te brengen hebben we nu één loket voor onze klant. Bovendien is dat loket door synergie-voordelen veel sterker dan de afzonderlijke loketten waren. Neem alleen de assortimenten. GVA, veel klanten in bedrijfscatering en instellingen. Gastronoom met de helft van de omzet in de horeca, voeg dat bij elkaar en je hebt een fantastisch totaalassortiment waar alle klanten beter van worden. We hebben de naam een halfjaar stil kunnen houden, er was niet meer bekend dan codenaam 'Diamond', terwijl er toch zo'n 25 mensen aan hebben gewerkt. Uniek hè? De reac ties zijn trouwens unaniem positief. Zowel bij de klant als bij onze mede werkers. Modem, fris. Direct na de presentatie hoorde ik iemand zeg gen: ik ben er nu al trots op.' E-commerce 'Neemt een vlucht, bij ons komt nu al 33 procent van de orders van on ze institutionele klanten (instellin gen e.a./red) op de een of andere ma nier electronisch binnen. E-commerce heeft grote voordelen. Het gaat over efficiency en dat is met de druk op de keukens alleen maar positief. Er zijn minder fout- kansen dan vroeger met al die be stelformulieren, we kunnen gerich- ter besteladviezen geven, we kun nen ons productaanbod per klant af stemmen. Een klant hoeft dan niet ons hele assortiment door van pro ducten die hij toch niet nodig heeft. Afdelingen kunnen apart bestellen en tegelijk en ze kunnen per afde ling geleverd krijgen. Met ons pro gramma kunnen ze zelfs alvast een pro forma factuur maken, die het controleren van de uiteindelijke fac tuur vereenvoudigd. Nee, het is niet visionair, we hebben het wiel niet uitgevonden, maar het is een ont wikkeling waar wij erg in geloven. Kijk ook maar naar onze internet site: www.delixl.nl. Als ik er een ge vaar van moet noemen, dan is het dat we wel spits moeten blijven op het persoonlijk contact met onze klanten. We hebben er 30.000 en we kennen ze allemaal. Door e-commer- ce zou dat contact, waar we zo trots op zijn, kunnen verwateren. Dat mag niet en dat zal dan ook niet ge beuren, daar zullen we voor waken. We hebben niet voor niets een actie ve binnen- en buitendienst.' Grootverbruik 'Waar we naar toe gaan is cuisine d' assemblage: maaltijden samenstel len uit componenten. Watje in ons assortiment zult gaan zien, is een grotere variëteit van één product. Boontjes bijvoorbeeld hebben we ge woon, afgehaald, geknakt, gesne den, voorgekookt. Waar komt dat door? De consument gaat verande ren. In de verzorgingstehuizen bij voorbeeld zal meer en meer een soort a la carte koken ontstaan. Die veel mondiger consument wil niet meer met z'n allen om twaalf uur 's middags eten. En er zal een eind ko men aan alleen maar de dagelijkse Hollandse pot. De nieuwe generatie in de verzorgingstehuizen is ge wend aan buiten de deur eten, aan de Italiaanse keuken, Chinees, Frits Visser (r Grieks, Mexicaans. Daar komt bij dat we ook de effecten van onze multiculturele samenleving moeten meetellen. Nu is het nog zo dat veel buitenlandse families hun ouderen zelf verzorgen, of opnemen in de fa milie. Maar er zullen steeds meer nationaliteiten in de verzorgingste huizen komen. Bovendien worden we steeds ouder en neemt daardoor het aantal demente ouderen toe. Een van de gevolgen van dementie is dat men terugvalt op zijn roots. Dus zal bijvoorbeeld een oude Griek eerder moussaka willen dan boeren kool. Ja, dat betekent een flexibele keuken, waar de chef-kok met com ponenten al die wensen moet kun nen invullen. Voor ons betekent dat fijnmazige distributie. Nu al leveren we, indien gewenst, zes keer per week bij de klant. Het is de kunst van een goede chef-kok dat hij met een breed scala aan ingrediënten, in al of niet bereide vorm, een groot aantal verschillende gerechten kan maken. En wij helpen hem daarbij met een uitgebreid assortiment.' Internationaal 'We krijgen regelmatig vragen om over de grens te gaan. Veel van onze klanten zitten ook in het buiten land, die willen ons daar ook graag zien. Een mooi voorbeeld is Center Pares dat parken heeft in Neder land, België en Duitsland. België dat redden we veelal wel, mits het net over de grens is, maar onze klant zegt terecht: ik werk volgens een be paalde formule, dus wil ik overal hetzelfde. Die vraagt ons om ook naar Duitsland te rijden. Zo zijn er meer. Cateraars die vertakkingen hebben bij grote, internationale be drijven. Ik hoop als Deli XL binnen kort te gaan praten met ICA, de Zweedse partner van Ahold en Jero- nimo Martins in Portugal. Die heb ben ook sterke food service divisies. Daar zitten kansen. Kijk, de buitens- huismarkt is een absolute groei markt. Ahold ziet dat. Ze hebben dat misschien wel het duidelijkst onderstreept door hun missie 'to be come the world's best food retailer (detailhandel/red.)' te veranderen in 'the world's best food provider (aan- bieder/red.).'

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 4