Jamin Crossdocken ingevoerd bij Gall Gall Een kwestie van hart en verstand HOOGSTE PUNT: HOOGTEPUNT. De bouw van het nieuwe Etos distributiecentrum en hoofdkantoor in Beverwijk ligt op schema. Op vrijdag 18 februari werd het bereiken van het hoogste punt gevierd. Traditioneel ging de vlag uit, werd op de bouw haring uitgedeeld en werd er pannenbier gedronken. 'Ondanks het feit dat er geen dakpan aan te pas komt', zegt projectleider Martin Smit: 'We hebben geluk dat er nog geen echte vorst is geweest. Het gaat voorspoedig. Volgens planning wordt alles op 15 mei opgeleverd en gaan we verhuizen op 19 en 20 mei.' Sjef Smulders, Richard de Jonge, Morteza Charmsaz, Myra Eversdijk, Gabriëlle Verhoef, Onderhoud 0Ahold Flitsen februari 2000 gaat voorspoedig. Volgens planning wordt alles 01 Een succesvolle oude zakenman zei mij eens: "Wanneer je op jonge leeftijd geen idealist bent, dan heb je geen hart. Maar ben je op oudere leef tijd nog steeds idealist, dan heb je geen ver stand". Kortom, is de zorg voor het milieu alleen weggelegd voor jonge idealisten? Is het een kwestie van het hart of het verstand...of allebei? Kijkend naar de initiatieven van Albert Heijn en verschillende andere Ahold-bedrijven wereldwijd, denk ik dat de theorie van de oude man niet lan ger op gaat. Neem bijvoorbeeld 'Aarde Waar de', het programma van Albert Heijn dat zowel rekening houdt met het milieu, als met de belan gen van mens en dier. Het bestaat al 10 jaar en is uitgebreid van groenten en fruit naar vlees, vis, gevogelte en koffie. Of Albert Heijn Biolo gisch: in de afgelopen twee jaar zijn meer dan 200 biologische huismerk-producten met succes geïntroduceerd. Ook achter de schermen zijn re sultaten geboekt: Albert Heijn ontwikkelt nieuwe minder ozonschadelijke koelsystemen, reststoffen worden gerecycled, verpakkingen worden geredu ceerd en distributie verbeterd. Deze reeks van initiatieven versterkt de merknaam Albert Heijn en drukt kosten naar benenden. Deze activiteiten vinden niet alleen bij Albert Heijn plaats. Ook bij andere Ahold-bedrijven we reldwijd worden goede milieuresultaten geboekt. Daar zijn we natuurlijk trots op. Daarom heeft Ahold voor de tweede keer een rapport samenge steld over 'Ahold and the environment'. Daarin worden inspirerende voorbeelden beschreven van initiatieven die stuk voor stuk bijgedragen aan betere bedrijfsresultaten, gewoon door goed milieumanagement. Dus is zorg voor het milieu nou een kwestie van het hart of het verstand? De resultaten bewijzen: allebei. David Rosenberg Director Environmental Affairs Ahold speciaal naar hun Jamin-win- kel komen om glutenvrij of lactosevrij snoep te kopen. Dat halen we dan spedaal uit een ongeopende zak uit het magazijn. Ja. dat kost even tijd, maar je houdt er wel een klant voor het leven aan over.' Met ingang van week negen wordt bij het Gall Gall-distributie- centrum in Pijnacker een nieuw distributieconcept ingevoerd. Dit concept, oftewel 'crossdocking', houdt in dat goederen die van productleverancier Deleave komen niet het centrum binnen gaan, maar direct op een van de laadplekken worden samenge voegd met Gall Galls eigen wijn- en gedistilleerd-stroom. Annemarieke Koster, service manager: 'Momenteel worden alle bijzondere en langzaamlopende gedistil leerd- artikelen, die niet in ons eigen DC liggen door Deleave georderpickt en uit geleverd. Winkels bestellen rechtstreeks bij Deleave via de telefoon of fax en moeten altijd minimaal 240 flessen bestellen. Dit betekent in de praktijk dat winkels, naast die speciale producten, ook een aantal vulartikelen be stellen om aan dat grote aan tal flessen te komen. Sommige winkels doen geza menlijk een bestelling, maar er zijn ook winkeliers die niets bestellen vanwege de besteldrempel. Ons DC gaat daar verandering in brengen. Vervolg van pagina 1 supermarktmanager AH 1095 Tilburg 'Ik vind de prijsverlaging een goed initiatief en ben blij dat Albert Heijn hierdoor de concurrentie met andere supermarkten is aangegaan. Wat mij betreft hadden we al veel eerder onze prijzen laten zakken We hebben vooral oudere mensen als klant maar sinds de babyvoeding en de luiers in prijs zijn verlaagd, krijgen we ook veel jonge ouders in de winkel.' verkoopspecialist AH 1537 Zuidiaren 'We krijgen veel goede reacties van klanten op de prijsverlaging. Ik heb het idee dat noordelingen en oosterlingen prijsbewuster zijn dan andere Nederlanders. In onze winkel zijn de klanten er tenminste erg over te spreken.' verkoper zuivel en houdbaar AH 1047 Zandvoort 'Sinds enige weken zijn de straat en de parkeerplaats bij ons filiaal opengebroken en daardoor hebben onze klanten moeite om ons pand te bereiken. Onze omzet is de laatste tijd lager dan normaal. Door de prijs verlaging hebben de mensen het er blijkbaar toch voor over om naar on ze winkel te komen, want de omzet is minder gezakt dan normaal.' supermarktmanager AH 1601 Viissingen 'Vanaf het moment dat we met de prijsverlaging zijn begonnen, krijgen we meer klanten in de winkel. Wat me opvalt is dat klanten die eerder het grootste deel van hun inkopen ergens anders deden, nu vaker bij ons langskomen wegens de ma-woensdag aanbiedingen. Ook ons eigen per soneel haalt sinds twee weken meer boodschappen in deze winkel.' caissière AH 1249 Utrecht 'Wat ik goed vind aan de actie rond de prijsverlaging, is dat het promo tiemateriaal er zo mooi uitziet. Albert Heijn heeft een luxe uitstraling en ik denk niet dat we bang hoeven te zijn dat we door de prijsverandering plotseling een goedkoop imago gaan krijgen. Onze klanten weten dat we kwalitatief goede producten verkopen en dat dat in de toekomst zo zal blijven.' Dat doen we door middel van 'crossdocking'. De voor delen daarvan zijn dat de be steldrempel wegvalt omdat winkeliers precies kunnen bestellen wat ze nodig heb ben. Op die manier hebben ze straks geen vulartikelen meer in het magazijn staan. Bovendien wordt het bestel len een stuk simpeler.' (Vervolg van pagina 1) 'Of oranje voetballen tijdens het EK bij oranje snoep.' Daarnaast gaat Jamin het zelfschepsnoep, er zijn meer dan 200 soorten in een ge middelde Jamin-winkel, ver nieuwen. 'Snoep is trendy. Wat nu heel erg in is, is ex treem zuur. Trend uit Ameri ka', zegt Lucienne. 'En suiker vrij, dat blijft groeien.' Dit jaar zullen vijftig nieuwe snoepsoorten worden geïn troduceerd. Deze weken heb ben de eerste soorten de bak ken bereikt. In week 20 volgt een nieuwe ronde. 'Alle filia len hebben vanaf februari ook een snoeppot op de toon bank om alle nieuwe soorten Dezer dagen trekt Lucienne Koolman door het land om tijdens clustervergaderingen de winkels te vertellen wat de juiste nieuwe aanpak is. 'Ik vertel de achtergronden van het beleid. We doen het hart stikke goed met zelfschep- pen, maar het is een onder houdsgevoelig assortiment. Je moet vaak vegen, de bakken moeten regelmatig leeg en helemaal worden schoonge maakt. Maar hygiëne is een sterk punt van onze winkels. Net als service. Weetje dat we vaste klanten hebben die een bepaald dieet volgen en te laten proeven. Ook dat is een stukje fun.'

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 3