En het woord is... 26 et I 'Eeti cirkel staat Etos' eigen metamorfose De nieuwe warenindeling: De nieui Teun Anders van reclamebureau VBAT: yyOy •AvvfpftiC' voegd. De meeste Etos-winkels verkopen voor taan ook aromatherapie, fami ly planning, slank, misproduc ten, optiek, pluche beesten en verschillende sportbenodigd- heden. Verder worden ook de eigen merken in een nieuwe Etos-jas gestoken. 420 winkels werden in drie weken tijd om gebouwd. Oude logo van de gevel, nieuwe erop. Deze foto is gemaakt in Maarssen. c De medewerkers blijven, de winkels blijven en er worden nog steeds gezondheids-, verzorgingsproducten en cosmetica verkocht, maar verder verandert ongeveer alles aan Etos. De drogist, die vorig jaar november voor haar klanten het Metamorfose-festival organiseerde, meet zichzelf vanaf heden ook een nieuw uiterlijk aan. En eerlijk is eerlijk, de energie spat eraf. Het oude, trouwe logo: finito. De bedrijfskleding: weg ermee. De warenindeling: de bezem erdoor. Het oude magazine: vlug vergeten. Alles aan Etos wordt anders. Meer dan een jaar is er gewerkt aan de nieuwe iden titeit. Nu worden in sneltreinvaart de winkels omgebouwd. Toverwoord: energie. Klanten komen bij Etos om zich lekker te voelen. Nieuwe kleur haar, mooie lippen, lekker luchtje, maar ook: geen hoofdpijn meer, geen spierpijn, maar juist extra vitamine, extra kracht. Op deze pagina's een overzicht van de grootste veranderingen en Interviews met de bedenkers. Klanten komen Etos tegi* krant, in de winkel en in v venbus. Ronald Schouten >p deling Communicatie: 'Elketi rolt in Nederland onze foldeE bus bij 3,6 miljoen huishouoi Daarin communiceren we tei energiethema en twintig prde biedingen. Van die energieCk hebben we er 26. In de winic den coupons uitgedeeld, wia extra aantrekkelijke actie vah week na de folder wordt geer. ceerd, plus nog een produdi met de coupon korting op kei Het oude Etos verdeelde z'n as sortiment evenredig over haar winkels. Daar is rigoureus de bezem doorgehaald. Hoofd Formule management Johan de Visser licht toe: 'We hebben al onze 420 winkels bekeken. Stuk voor stuk. We hebben ge zegd: waar staat die winkel, in wat voor buurt, wat voor func tie heeft de winkel en wie ko men er over de vloer? Dat heeft ons gebracht tot een in deling in zes formats. We heb ben de Etos Run op stations, de Etos in een jonge buurt, de Etos in een vergrijsde buurt, de Etos City in stadscentra, de Etos Plus en de Etos Store, ons visitekaartje. Wat we gedaan hebben is al die winkels een eigen accent geven. Bij Run wordt de snelle boodschap be nadrukt. Dus panties, drop, deo. In de jonge buurt ligt het accent op baby, in een oude buurt op gezondheid. In de City ligt de nadruk op beauty. De Plus en de Store zijn ge richt op compleetheid.' Behal ve dat alle producten 'op de goede plek' zijn gezet, zijn op basis van de nieuwe positione ring ook assortimenten toege- presentatiemeubel midden in de win kel. Daarop: het pro duct van het energiei ment. Datzelfde beek in de etalages. En het ook in de folder. Stuk de puzzel die samen 1 we Etos maken. 'Jullieffébben een Radootje in je naam', sprak Teun Anders van recla mebureau VBAT, toen hij moest gaan werken aan een nieuw logo voor een nieuw Etos. 'De E van energie. We hebben laten onderzoeken of het ou de logo paste bij de nieuwe identiteit. Zelf vonden we van niet, maar we wil den het van de klant horen. Uitkomst: het oude logo werd lelijk gevonden en stond voor goedkoop.' Het nieuwe logo moest vooral kwaliteit uitstralen. Teun Anders schoof de oude kleuren (blauw en roze) ineen en er ontstond een diepe blauwe kleur die staat voor emotie en kwaliteit. Hij maakte een rond logo waar de letter E een eigen, in het oog springende plek heeft. 'Ronde vormen staan in bijna alle culturen voor de bron van het leven, perfectie, oneindigheid, de navel, energie. Een cirkel heeft geen begin en geen eind. Denk ook aan de zeven energiepunten op je lichaam volgens de oosterse cultuur. In dit logo is het middelpunt van de E ook nog eens verbonden met een cirkel, de bron van leven, energie.' De E zal in de toekomst ook als los kenmerk worden gebruikt, bijvoorbeeld op lichtbakken of op producten. 'Zoals de Nike-veeg', zegt Teun Anders. 'Je hoeft de naam er niet bij te zien om te weten waar het over gaat.' Wie voortaan een winkel van Etos binnengaat, moet niet om het Focus-punt heen kunnen. Niet voor niets heeft de zuil in de winkel die naam gekregen. Een poster met een ovalen

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 8