4 Ahold Flitsen januari 20 'Op bijna elk potje dat bij ons te koop is, staat iets als: voegt toe of revitaliseert' We willen absoluut niet het imago van te mooie, te dure en te jonge mensen' It' iiss H Dat woord Energie lag eigenlijk voor het oprapt Het Nieuwe John van der Ent is 37 jaar. Hij werkte in Philadelphia, USA, zette tien Makro-vestigingen op in Maleisië, pakte ïn spulten en vertrok voor dat bedrijf naar Spanje. Ondertussen kregen hij en zijn vrouw vier kinde ren. In de zomer van 1998, een paar dagen vooreen vakantie waar het gezin naar uit had gekeken, belde Ahold. Of hij Etos een nieuw gezicht wilde geven. Weer werd alles ingepakt, het gezin Van der Ent woont nu in Overveen. Voorlopig blijven we hier', zegt de nieuwe directeur van Etos. 'Je kunt vier kleine kinderen niet over de wereld blijven slepen.' Etos zag z'n omzet in vier jaar tijd verdubbelen en het aantal winkels toenemen van 250 in 1995 tot 420 nu. Op het 'witte vlekken plan' van Van der Ent staan nog 90 plekken in Nederland waar een Etos het goed zou doen. In 2001 moeten 500 win kels met elkaar voor het eerst een miljard gulden omzet scoren. Klinkt goed. en toch mankeerde er iets aan. Van der Ent: 'De drogisterij markt is nou niet de meest innova tieve en progressieve markt. Er ver anderen al jaren details, maar zich echt onderscheiden doet geen enke le formule. Je ziet nu dat er zo'n be weging op gang komt. Kruidvat bij voorbeeld verandert rigoureus en ook Etos grijpt de nieuwe eeuw aan om haar nieuwe gezicht te tonen. Het moment is mooi, maar niet be wust gekozen. Het was gewoon de hoogste tijd.' Drie bedrijven Van der Ent lijkt Etos' grote vernieu wer. Onder zijn leiding wordt er een langverwacht distributiecentrum en een gezamenlijk hoofdkantoor voor Etos, De Tuinen en Pragmacare ge bouwd in Beverwijk. Officieel varen de drie bedrijven vanaf heden onder de nieuwe naam Etos-groep. Etos zelf krijgt nieuwe bedrijfskleding, een nieuwe warenindeling, een nieuw blad, een nieuw logo, kort om: een nieuwe identiteit. Eén woord: energie Vanuit zijn gedateerde directeurska mer met een weinig florissant uit zicht over het door vrachtwagens scheef gereden terrein aan de Ach- tersluispolder in Zaandam licht John van der Ent het nieuwe Etos toe: 'We weten uit onderzoek dat 95 procent van de Nederlanders Etos kent. Met dat in ons achterhoofd hebben we ons de vraag gesteld: waar staat Etos voor? Daar moest één woord uitkomen, zoals Marlbo ro staat voor avontuur, Volvo voor veiligheid en Douwe Egberts voor gezelligheid. Zo staat Etos voor ener- gie. Positieve energie. Je goed voe len. Je kleurtje haar om je goed te voelen, je neemt vitamines om je goed te voelen. Op bijna elk potje dat bij ons te koop is staat iets als 'voegt toe' of'revitaliseert'. Dat woord energie lag eigenlijk voor het oprapen.' Het oude logo, dat al meer dan 25 jaar dienst deed, ver dwijnt in rap tempo uit de winkels. In de eerste weken van 2000 worden alle winkels omgebouwd. De klant zal weten waar Etos voor staat. 'In het nieuwe logo ligt de nadruk op de E', zegt Van der Ent. 'De E van Etos en Energie. Het merk Etos moet dat gevoel communiceren. We moeten af van het imago drogist. Dat staat nog steeds voor aspirien tjes. Etos staat voor een innovatief bedrijf met een moderne kijk op ge zond leven. De moderne mens neemt het leven in eigen hand. Die gebruikt onze producten preventief, dus om een ziekte of een slecht ge voel vóór te zijn. Vroeger ging je naar de drogist als het al te laat was.' Young at heart Die moderne mens heeft volgens Van der Ent vele gezichten. In het glossy 'vier geuren boekje' dat de hele operatie begeleidt, kom je al die gezichten tegen. Babies, oudere dames, jonge meisjes, zakenman, moeder. 'Pure mensen', zegt Van der Ent. "We willen absoluut niet het imago van te mooie, te dure en te jonge mensen. Leeftijd is geen is sue, young at heart wel. En dat heeft weer alles te maken met ener gie.' Wie het boekje goed leest komt de letter E opvallend vaak tegen. Kennelijk gaat het Etos niet alleen om Energie, maar ook om Echt, Eer lijk, Entertainment en de Elemen ten. Van der Ent: 'De elementen spe len een belangrijke rol. We hebben ons assortiment verdeeld volgens de vier elementen. Lucht is fun en fan tasie, water is baby- en lichaamsver zorging, vuur staat voor schoonheid en aarde voor gezondheid. De ele menten brengen ons bij de bron van ons bestaan. En in die bron vinden we energie, onze brandstof voor een goed leven. Echt en eerlijk zijn waarden die passen bij een bedrijf dat met twee benen in de maat schappij staat. Entertainment is een toegevoegde waarde. Geeft je ook een goed gevoel. Kijk wat we gedaan hebben met de Metamorfose.' Mei Operatie 'Silver Storm', de ombouw van alle Etos-winkels, verloopt voor spoedig. Ondertussen wordt er - weer of geen weer - met man en macht gewerkt aan de bouw van het DC en het hoofdkantoor. 'In mei moet dat gereed zijn', meldt Van der Ent. En da's maar goed ook, want behalve dat het oude kantoor aan alle kanten uit z'n voegen barst, past de 70'er jaren entourage in de verste verte niet bij de energieke plannen van het Nieuwe Etos. Wat er allemaal verandert aan Etos lees je op pagina 6 en 7.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 6