DeliXL Jtir Miles sparen met I bonuskaart Gall Gall sluit succesvolle actie af Geheim Networking van start Vin du siècie: klanten spaarden massaal 3 Goede voornemens unten kunnen dit jaar nog worden verzilverd Deli XL: feiten en cijfers 'Bonuspunten kunnen het hele jaar nog worden verzilverd' (Vervolg van pagina 1) criteria moest voldoen. Het moest over voeding gaan, over grootverbruik, het moest iets innovatiefs uitstralen en het moest de internationale aspiraties van het bedrijf weerspiegelen. 'Het zit er alle maal in. Deli, dat associeer je direct met Delicatessen of met Delicious of met Deli very. XL spreekt voor zich. We doen in extra large. Die afkor ting is over de hele wereld be kend.' Een halfjaar werd er onder codenaam 'Diamond' door 25 mensen in het geheim ge werkt aan de nieuwe naam, het nieuwe logo en de nieuwe organisatie. De naam werd getest bij klanten, maar er lekte niets uit. Op de vrijdag voorafgaand aan de Horecava- maandag ontvingen alle me dewerkers thuis een minia tuur-vrachtwagen met het nieuwe logo en de nieuwe naam. De echte wagens wer den ondertussen van een nieuw uiterlijk voorzien, de corporate brochure van Deli XL was al klaar en op de Hore- cava-stand werden de eerste visitekaartjes rondgedeeld. De afgelopen maanden hebben een groot aantal werkmaatschappijen, in Nederland, Amerika en Europa de kickoff meegemaakt van Ahold Networking, het wereldwijde, interne kennisuitwisselingsprogramma. Zuid-Amerika en Oost-Europa zullen de komende maand volgen. De directies hebben hun collega's gewezen op het belang van Ahold Networking. In Nederland volgen ruim 600 personen volgende maand het network seminar. j 2(>hold Flitsen januari 2000 De start van het nieuwe millennium betékent voor veel mensen iets speciaals. Ikzelf denk daar vrij nuchter over. Toch héb ook ik mijn goede voornemens. De belangrijkste van allemaal: het komend jaar gaan we bij ons in de super markt de gewone din gen die zo vanzelfspre kend zijn en daardoor zo makkelijk vergeten worden, beter doen. Ik zal het uitleggen. Wij hebben een drukke winkel in Haarlem aan het Soendaplein. Alles draait in ons vak om de klant, die moet zich bij ons lekker voelen. In alle drukte is het élke dag een wedstrijd om de zaak er tiptop uit te laten zien. Er werken bij ons ongeveer 240 mensen die hun uiterste best doen om daar met elkaar voor te zorgen. Toch kan het altijd beter. Ik moet be kennen dat we af en toe, te vaak, langs elkaar heen lopen. Dat we niet eens weten dat een colle ga zijn verjaardag viert, om eens wat te noemen. Het nieuwe jaar hebben we aangegrepen om daar verandering in te brengen. We willen meer saamhorigheid kweken. Dat betékent dat we op een andere manier met elkaar willen omgaan. Dat gebeurt niet van de ene op de andere dag. Zoiets kost tijd. Rond de jaarwisseling hébben we een begin gemaakt. Al onze medewerkers hebben een nieuwjaarskaart gehad met daarop een foto en handtekeningen van het management team. 'Laten we elkaar in 2000 verrassen', was onze nieuwjaarswens. Laten we elkaar dit jaarverras sen door de kleine dingen die zo belangrijk zijn in ieders leven serieus te nemen. Zo wordt 2000 in alle opzichten wellicht een verrassend jaar voor ons allemaal. Wim Nélissen, Supermarktmanager AH 1148 old- Uer 1 februari wordt boodschappen doen bij Albert Heijn oor bonuskaarthouders nog makkelijker. Vanaf die datum Wan men de bonuskaart ook gebruiken om Air Miles te spa- er en. Het aantal handelingen aan de kassa wordt daarmee r eperkt. (an de kassa's van Albert leijn zullen klanten erop at- l ;nt gemaakt worden dat ze oortaan met één pas van alle fr oordelen gebruik kunnen temaken. 'Deze vernieuwing iet ast binnen de verdere ont ij- rikkeling van de bonuskaart e- it jaar,' zegt Erik Visser, ver- ntwoordelijk voor de com- e aunicatie over de AH-bonus- aart. De kaart wordt I- ijvoorbeeld ook steeds meer £t ebruikt als lidmaatschaps- a- aart voor bepaalde klant- 1- roepen. 'Sinds november is fe- r bijvoorbeeld AH-kroost. De imiddels meer dan 4000 le en van deze club van bonus- ^aarthouders met baby's krij- en onder meer vijf procent .orting op luiers,' aldus Erik. ',r is ook een club van fijn- be-Toevers die regelmatig infor- n aatie krijgt over bijzondere )loiulinaire productaanbiedin- idden die alleen gelden voor de eden. 'Op deze manier willen st- re de dienstverlening aan on- - Omzet 1.6 miljard gulden - 2005 medewerkers - Hoofdkantoren in Ede en Almsre - 30.000 klanten, waaronder Hekenhuizen, cateraars, (bedrijfs-)restaurants - 35.000 artikelen - Marktleider met 11% - 500 vrachtwagens ze klanten verbeteren. Het geeft ons de mogelijkheid be ter in te spelen op de indivi duele wensen van de klant.' De Bonuskaart blijft verder gewoon recht geven op aan biedingen. De uitgifte van bo nuspunten stopt daarentegen op 31 januari. 'Die kunnen nog wel het hele jaar verzil verd worden voor het beken de keukengerei en een aantal nieuwe, verrassende artike len,' besluit Erik. Erik Visser: eldj un Vin du Siècle, de Gail Gail spaaractie van de le eeuw, waarmee klanten munten spaarden en konden verzilveren voor luxe geschenkartikelen, eindigt op 31 januari 2000. Gall Gall spreekt 'over "een uitermate geslaagde actie'. iMassaai zijn er miljoenen munten uitgegeven door de medewerkers van Gall Gall en consumenten heb- le ben op hun beurt weer mas- saai de munten verzilverd rs ivoor allerlei spaaritems. Zo spaarden zij voor bijvoor beeld champagne, een mil- flenniumwhisky en diverse wijnen. Absolute topper wa ren de kristallen glazen. Productgroep manager bier- fris en non-food Tom Huijskes: 'In aanvang heb ben we intensief samenge- werkt met Albert Heijn en met hen nagedacht over ;welke kristallen glazen de consument zou willen. On ze uiteindelijke assorti mentskeuze bleek een schot in de roos. Klanten waren zo enthousiast dat onze in schattingen al heel snel naar boven toe bijgesteld moesten worden.' Commer cieel manager Johan Wes terbeek: 'De Vin du Siècle spaaractie heeft er mede voor gezorgd dat in een da lende slijtersmarkt wij toch nog hebben kunnen groei en. Daarom mag Gall Gall met tevredenheid terugkij ken op de spaaractie van de eeuw.' Mannen in witte pakken onthulden de nieuwe naajm van GVA/Gastronoom/Van der Spek tijdens de Horecava

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 5