Colofon 0R-duo begint voor zichzelf Jubilea 25 Jubilea 4© 2 NIEUWS FLITSEN Boere Lammers, adviseurs in medezeggenschap In memoriam Wim heetWeijer Eerste klant Blad van De Tuinen krijgt opfrisbeurt Biologische bloembollen f Disco koopt Ekono AHVKF-koers: 1 cent ernaast Winnaars millenniumpuzzel v Ahold Flitsen januari 21 Mevrouw A.L. Brantsma, verkoopster II Al- bert Heijn 1351, Sittard. December 1999. Viering heeft reeds plaatsgevonden. Mevrouw L. Boot-Wesdorp, verkoopster A Gall Gall 7039, Ridderkerk. Januari 2000. Viering heeft reeds plaatsgevon den. Mevrouw A. Roelofs, caissière II Albert Heijn 1570, Bome. Januari 2000. Viering heeft reeds plaatsgevonden. Mevrouw CA. Ubink-Oorschot, list management assistente Albert Heijn. I februari 2000. Viering in besloten kring. Mevrouw E. Koningsbruggen-Wardenier, caissière II Albert Heijn 1348, Heemste de. 11 februari 2000. Viering in besloten kring. Mevrouw M.G. Visser, caissière II Albert Heijn 1183, Naaldwijk. Viering vindt plaats op vrijdag 11 februari 2000 vanaf 10.00 uur in de kantine van het filiaal, Verdilaan 4, Naaldwijk. Mevrouw O. de Jong-van Dijk, caissière II Albert Heijn 1006, Helmholt. Viering vindt plaats op vrijdag 18 februari 2000 van 17.30 -19.30 uur in Grand Café/Res taurant Frankendaal, Amsterdam. Mevrouw M.T.W. Jansen-Varwijk, verkoper II Albert Heijn 1085, Doetinchem. 26 februari 2000. Viering in besloten kring. 57e Jaargang, nr. 1 Januari 2000 Oplage 70.000 Postbus 3000 Kamer HK A 334 1500 HA Zaandam Algemeen tel.nr. 075 - 6599111 Redactie tel.nr. 075 - 6595713 Fax 075-6701502 Redactie: Ingrid van Kuilenburg (hoofdredactie), Gijs Coffeng (eindredactie, LRM) Lara Fiddelaar (coördinatie), René Wagenaar Redactionele bij'dragen: linea Recta Media, Els Witte Fotografie: Johan Weemhoff (tenzij anders vermeld) Vormgeving: Studio Tïgges (lay-out en DP opmaak) Lithografie: Lithohouse Druk: Roto Smeets Weert Mevrouw B. van Deutekom-Koopman, assis tent Personeelszaken distributiecentrum Zaandam. Viering vindt plaats op woens dag 1 maart 2000 vanaf 15.00 uur in het distributiecentrum. Hoofd tocht 1, Zaan dam. De heer F.J.D. van Leeuwen, manager Albert Heijn 1409, Rotterdam. Viering vindt plaats op dinsdag 1 februari 2000 van 17.00 - 19.00 uur in Restaurant De Unie in Waddinxveen. Dat je wel degelijk iets opschiet met OR-werk, bewijzen Ger Lammers en Hans Boere. Twee termijnen (zes jaar) waren ze het gezicht van de ondernemingsraad AH Sales Services, nu de OR Winkelbedrijf. Als dagelijks bestuur propageerden zij vooral samenwerking met de bestuurders. 'Werken aan een oplossing vanuit een win-win situatie brengt meer tot stand dan wapengekletter', was én is hun stelling. De twee voormannen van AH's medezeggenschap vonden het na twee termijnen welletjes en zijn inmiddels voor zichzelf begonnen, als adviseurs. Training, begeleiding en coaching van onderne mingsraden, dat is waar Boere Lammers, zoals hun bedrijf heet, zich mee bezighoudt. Zelf ma ken ze ook gebruik van een coachingsbureau bij het starten van hun eigen onderneming. Een an dere stimulator voor Boere en Lammers is hoofd Personeelszaken van AH Jaap Purmer. 'We wilden n van personeels leden worden automatisch via de personeels- of salarisadministratie verwerkt Andere ontvangers kunnen adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk doorgeven aan de redactie, met toezending van het oude adresstrookje. Heden ontvingen wij het droevige bericht van het overlij den van onze zeer gewaardeerde collega Bennie in den Nieuwenkamp in de leeftijd van 60 jaar. Hij werkte sedert 21 september 1970 bij ons bedrijf. Wij wensen zijn vrouw, dochter en schoonzoon veel sterkte en kracht toe voor de komende tijd. Wij zullen hem missen. Groenlo, 10 december 1999 Albert Heijn Centrale Slagerij Groenlo Managementteam en medewerkers Gepensioneerden en oud-medewerkers De heer G.C. Wilbrink (79) Marvelo Heiloo, 29 november 1999 Mevrouw T.J. de Leeuw-Potthoff (78) Albert Heijn Gorredijk, 1 december 1999 De heer L.JA. de Jong (65) Albert Heijn Bergambacht, 4 december 1999 De heer H. Kampen (86) Albert Heijn Groningen, 6 december 1999 De heer T.Smit (81) Albert Heijn Rotterdam, 7 december 1999 Mevrouw T. van Duyn-van Duyn (94) Van der Spek Zoetermeer, 7 december 1999 De heer H. de Vries (72) Meester bv Wijhe, 7 december 1999 Mevrouw J.G. Lemmens (76) Albert Heijn Geldrop, 10 december 1999 Mevrouw J.M. Wijbrandts 84) Formosa Amsterdam, 24 december 1999 iets doen met onze ervaring en kennis', zegt oud- voorzitter Ger Lammers. 'We hebben de 0R geleid in een turbulente tijd, de eerste staking, het plat form voor CAO-onderhandelingen. Het zou zonde zijn om die ervaring te laten varen.' De medezeg genschap, zoals die de afgelopen jaren bij Albert Heijn werd vormgegeven, loopt voorop. Hans Boere: 'Een OR die met ideeën komt, wordt ge waardeerd. Die krijgt veel voor elkaar.' 'Natuurlijk kostte het moeite afscheid te nemen van het veilige AH. Maar het is aan de andere kant spannend en een hele uitdaging', zegt Ger Lammers. Hun eerste klant is geen Ahold-OR, maar de ondernemingsraad van een grote indus triële onderneming uit Krommenie. Daar worden de specifieke taken van de voorzitter en de secre taris doorgelicht. 'Maatwerk', zegt Lammers, die eraan toevoegt dat de taken zijn verdeeld. 'Als het over de Wet op de Ondernemingsraden gaat, komt Hans in beeld. Als het over het leiden van een vergadering gaat, ben ik aan het woord.' Wat is hun geheim? Hans Boere: 'Dat de mensen merken datje watje vertelt zelf ook in je botten hebt gevoeld.' Vorige maand meldden we dat oud-bedrijfsleider Masereeuw, inmiddels 106 jaar oud, de enige oud-Ahold medewerker is die inmiddels twee eeuwwisselingen en drie eeuwen heeft meege maakt. In het stuk werd hem de voornaam Wim toege dicht. Zijn zoon meldde de redactie dat zijn vader geen Wim, maar Weijer heet. De naam Wim werd ook ge bruikt in een nummer van Flitsen uit 1993 toen Weijer Masereeuw 100 werd. Kennelijk zaten we er twee keer naast. In de eerste week van dit nieuwe jaar viel bij klanten van De Tuinen het vernieuwde magazine op de mat. Er is een jaar gewerkt aan de nieuwe versie. 'Zowel klanten als wij vonden de oude uitgave oubollig. Mensen die het blad voor het eerst zagen, herkenden er geen natuurlij- ke drogisterij in.' zegt Maaike van Wijk, verantwoorde lijk voor het magazine. 'Daarom is veel aandacht be steed aan de uitstraling, maar er staan ook meer korte wetenswaardigheden in het magazine, dat bovendien acht pagina's dikker is geworden.' Ellen Bosma, filiaal- manager van De Tuin 7638 vindt dat het magazine past bij het bedrijf. 'Ik ben pas een paar maanden filiaalma- nager hier in Arnhem, maar ik vond al wel dat het ma- 3 gazine aan een opfrisbeurt toe was. Het is heel mooi ge- j worden, dat blijkt ook uit de eerste reacties van onze 3 klanten.' Vorig jaar startte Albert Heijn met de succesvolle ver- :i koop van biologische veldboelcetten. Dit jaar staan er be-'i halve de veldboelcetten ook biologische bloembollen in n de winkels, geteeld volgens de strenge eisen die de biolo* gische landbouw stelt. Uitgangspunten zijn een gezonde:' bodem en een natuurlijk evenwicht. Er mogen tijdens - de teelt geen chemische bestrijdingsmiddelen en kunst- f mest worden gebruikt. Maar weinig telers hebben die methode onder de knie. Albert Heijn is de eerste super markt in Nederland die biologische bloembollen aan biedt. Disco, Ahold's Argentijnse supermarktketen, heeft in Buenos Aires alle 10 winkels van Supermercados Ekono 1 overgenomen. Daarmee versterkt Disco zijn positie in de Argentijnse hoofdstad. De Ekono-winkels zijn gemiddeld 3.200 m2 groot en staan in Buenos Aires bekend om hun goede service en uitgebreid non-foodassortiment. Als de overname is afgerond heeft Disco 220 supermarkten met een totale omzet van bijna f 4 miljard. Johan Traa uit Driebergen heeft de AHVKF-prijsvraag uit f de vorige Flitsen gewonnen. Hoewel geen van de meer I1 dan duizend inzenders de koers van een unit van het r Albert Heijn Vaste Klanten Fonds op 30 december 1999 goed wist te voorspellen, zat hij er het dichtst bij. Op de r laatste dag van het vorig jaar sloot de koers op fl. 149,46.:s Johan zat er één cent naast. Hij voorspelde een slotkoers v van fl. 149,45 en wint AHVKF-units t.w.v. fl. 500,-. Ruim duizend goede oplossingen kreeg de redactie op de millenniumpuzzel in de laatste Flitsen van de vorige eeuw. De goede oplossing was 'CHAMPAGNE'. Onder de goede inzenders zijn drie weekendjes naar een vakantie park van Gran Dorado verloot. De gelukkigen zijn: Bian- ca Bakker uit Scheveningen; Mark van Hezik uit 's-Herto- genbosch en Joost Strik uit Schiedam. Gefeliciteerd!

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 4