AH-Bovenkarspel in Antilliaanse handen B B BI BI B B D i B ES B E i ES B ^#5*&-wijn valt goed V Q Zuikertuintje Ahold Flitsen november 1999 Consales heeft al jaren band met Albert Heijn Er is niets bijzonders te zien aan de AH-supermarkt in win kelcentrum De Streekhof in Bovenkarspel. Of het moet het postagentschap zijn dat naast de klantenservice dienst doet. AH 1454 is tegenwoordig een franchise-winkel. De ei genaar is echter geen ondernemend echtpaar, zoals vaak bij franchisevestigingen, maar het Antilliaanse supermarkt bedrijf Consales. Albert Heijn verkodit filiaal 1454 aan het begin van dit jaar. Consales, dat supermark ten heeft op Aruba, Bonaire, Curasao en Sint Maarten, wil de de AH-winkel om verschil lende redenen hebben. Be drijfsleider Hans van Saane, die jarenlang op Bonaire werk te: 'De eerste reden is risico- spreiding. Gaat het op de An tillen niet goed, dan kunnen we hier een stukje compense ren. De tweede reden is dat we in dit filiaal kader kunnen op leiden volgens de westerse werkwijze, die we ook op de eilanden ontwikkelen. Die mensen gaan straks naar één van onze winkels daar.' Er bestaat al langer een goede verstandhouding tussen Con- sales en AH. Het Antilliaan se bedrijf werd in 1947 opgericht door Toffie Hofland, een Zaankanter die na zijn ver zetsdaden in de oorlog op Curasao een oud landhuis kocht. Hij begon er Toko Zui kertuintje. Hofland, inmid- wereidprijzen dels 80 jaar, kende Albert Heijn. Hij gaat er prat op de oud-president van Ahold, in zijn jonge jaren toen hij door kinderverlamming was ge veld, te hebben leren zwem men. Tegenwoordig is Toko Zuikertuintje een Ameri kaans ogende supermarkt. Er is een bakkerij, een slagerij, een visafdeling en de Toko biedt onderdak aan een bank filiaal, een juwelier en een hakkenbar. Beroemd is het terras, waar de plaatselijke bevolking op zaterdag een pasteitje eet en over het leven filosofeert. AH-huismerken Consales is de grootste werk gever van de Nederlandse An tillen. Er werken 1.200 men sen, het bedrijf heeft acht grote supermarkten en een groothandel die de bloeiende horeca en particuliere super marktjes belevert. Wekelijks vertrekken uit de Rotterdam se haven containers met goe deren. Het eigen exportbe drijf bestelt die producten deels bij Albert Heijn. Consa les heeft als enige niet-Ahold bedrijf ter wereld de AH-huis merken in haar winkels. Op zijn honderdste geboortedag werd in het Cobra Museum in Amstelveen een tentoonstelling geopend met werk van de schilder Carel Willink. Zijn weduwe Sylvia en AH-directeur Ronald van Solt verrichtten op 14 november de officiële handelingen. ■I Product Waar te koop Wanneer te koop Prijs Bijzonderheden Het contact tussen Albert Heijn en het Cobra Museum dateert van vorig jaar, toen het Genootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn vanwege haar 40-jarig be staan acht kunstwerken liet vervaardigen door de lcunste naar Corneille. De combina tie kunst en wijn bleek goed te vallen bij de leden. 'Wijn- liefhebbers zijn levensgenie ters. Kunst hoort daar ook bij. Vorig jaar was een succes. Vandaar dat we ook dit jaar gezocht hebben naar iets bij zonders,' zegt Joop Holwedel van het Genootschap. 'Het is heel bijzonder dat Sylvia toe stemming heeft gegeven om van bestaande werken zeef drukken te laten maken. Bo vendien heeft zij de zes wer ken gesigneerd.' Leden van het Genootschap konden in tekenen op de verkoop van de zeefdrukken. De eigenaars konden hun nieuwe bezit tij dens de opening afhalen. Hil- de de Lange uit Brammen, vond haar keuze aanvanke lijk wat braaf. 'Maar nu ik het in het groot zie vind ik het toch heel mooi.' Etiketten Dezelfde zeefdrukken werden gebruikt op de etiketten van zes geselecteerde Cötes du Rhone Villages wijnen met gemeente-aanduiding. Zes tien gemeenten in deze Fran se streek produceren wijnen die boven het wettelijke ni veau uitstijgen. Zij mogen daarom de naam van de ge meente op het etiket vermel den. 'De wijnen zijn sinds september te bestellen bij het Genootschap en te koop bij veel Albert Heijn-winkels.' $5- Product Waar te koop Wanneer te koop Prijs Bijzonderheden Kruidenthee Albert Heijn Nu in de winkel :f 1,69 Een verrassende aanvulling op het AH-assortiment: drie kruidenmelanges: echinacea, sterrenmix en theïnevrije thee. Verder drie nieuwe vruchtenmelanges: caramel, honing en kokos. Ze zijn verkrijgbaar in doosjes van 10 zakjes, elk goed voor één pot thee. Kalfspaupiette Vitello Tonnato Albert Heijn Vanaf week 48 fl 39,90 p/kilo Een opgebonden kalfslapje, gevuld met gekruid kalfsgehakt, tonijn en kappertjes. Dit samengestelde vleesproduct is één van de nieuwe producten in de culinaire lijn vlees, wild en gevogelte van AH, producten ontwikkeld door een meesterkok i.s.m. de category-managers. De lijn -Hmn heeft naturel producten, zoals AH-Argentijnse biefstuk en AH-lams french rack en gevulde, zoals AH-kalfsrouleau gandaham en AH-gevulde kwartel. Op de verpakking: bereidingsadvies, serveertips en wijnadvies. Kunstkopers Gerard en Alice Wijs uit Apeldoorn en Dirk en Hilde de Lange uit Brammen met de Willink-wijn in de glazen Product Waar te koop Wanneer te koop Prijs Bijzonderheden Product Waar te koop Wanneer te koop Prijs Bijzonderheden Champagne flüte Gall Gal Nu in de winkel 2 voor f. 29,95 of f. 14,95 bij inlevering van 5 Vin du Siècle-munten Begin het nieuwe millennium in stijl met deze kristallen champagneglazen. Het is de kunst om de tintelende belletjes van deze dranken tot in de laatste slok te behouden. Dat kan alleen met een perfect gevormd glas, de flüte. Het kristal is zuiver, zodat je alleen de aroma's van de drank proeft. De champagneflütes maken deel uit van een serie Vin du Siècle-glazen voor wijnen, port en gedistilleerd. Letterkaars De Tuinen Nu in de winkel f 8,98 per stuk, drie voor f 25,- De letterkaars is een origineel Sinterklaascadeau, maar ook een goed idee voor de kerstdagen. De kaars heeft twee lonten die 30 uur lang een gezellig licht verspreiden.

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 9