Mogen wij éven in u NIEUWS FLITSEN Harry is blij Trainen in de bossen Cateraars kiezen Ahold Metamorfose uitverkocht Boodschappen ophalen Dinsdag 2 november 14.00 uur De Witte Boerderij Ahold Flitsen november 1999 Harry Paas, AH'er uit Assen, noemt zich 'retail-freak'. Hij verzamelt alles wat te maken heeft met Albert Heijn en Ahold. Vorig jaar augustus werd hij in Flitsen geportretteerd op zijn zolder, temidden van zijn verzameling. Veel collega's reageerden daarop door Harry allerlei spullen en informatie te sturen. 'Zes ba- nanendozen vol, ik ben nog steeds bezig het allemaal keurig te sorteren. Zilveren speldjes, petjes, foto's, loonstrookjes van voormalige bedrijfsleiders, koffiebussen, noem maar op. Ik ben er heel blij mee en wil dan ook iedereen bedanken.' Meer spullen zijn nog steeds van harte welkom bij Harry Paas, filiaal 1515. Deze winter gaat hij zijn zolder opnieuw inrichten en heeft dan weer ruimte ge noeg. Twee keer per jaar komen de manage- menttrainees van Ahold bij elkaar. In de bossen bij Zeist spraken 65 van hen eind oktober over het thema personeelste kort. Yvette Heijwegen houdt zich als trainee bij GVA bezig met logistiek. 'Deze dagen zijn er om van elkaar te leren. Daarnaast is het goed om elkaar weer eens te zien en te horen waar ieder een mee bezig is. Een gezamenlijk issue bleek het personeelstekort, vandaar het thema.' Verschillende deskundigen van Ahold, maar bijvoorbeeld ook Randstad gaven hun visie. De Vereniging Nederlandse Catering organisaties (Veneca) heeft haar jaarlijk se award dit jaar toegewezen aan Ahold. Ahold-president Cees van der Hoeven nam de onderscheiding in ontvangst. De award is bestemd voor een persoon of organisatie die zich in bijzondere mate heeft ingezet voor de contract-catering- branche. Grootverbruik Ahold werkt nauw samen met enkele Veneca-bedrij- ven en denkt mee over logistiek, distri butie en IT. De samenwerking wordt door Veneca 'toonaangevend in Europa' genoemd. Moeder en dochter komen uit West- maan, vier kilome ter van De Witte Boerderij. 'We komen hier eens per week,' zegt moeder Dijksman. 'We gaan ook wel naar Albert Heijn, maar hier komen we voor extra aanbiedingen, brood, koffie en vlees. Net zoals veel andere klanten. Ze komen uit Rotterdam, Dor drecht, de hele omgeving. Mijn dochter heeft geen auto, alleen een scooter, dus meestal rijdt ze met me mee. We hebben brood voor de hele week, een groot pak Witte Maandelijks stappen we één van Ahold's winkels binnen. We tikken een willekeurige klant op de schouder, stellen ons voor en vragen: 'Mogen we éven in uw tas kijken?' Deze keer werpen we een blik in de boodschappentassen van moeder en dochter Dijksman, bij de kassa van Primarkt-winkel De Witte Boerderij in Blaaksedijk. Reus uit de aanbieding en katten voer. Zij heeft drie katten, ik één.' Onderop de wagen üggen zakken potgrond. 'De planten op mijn bal konnetje moeten naar binnen voor de winter. Kan ik ze gelijk overpot- ten,' aldus de oudste van de twee. Ook liggen er pakken diepvriesspi nazie in de winkelwagen. 'Daar ben ik gek op, met een balletje gehakt,' zegt de dochter. Twee houten peu terboekjes liggen bovenop de bood schappen. 'Ik heb een zoon in Fries land, die heeft twee kleintjes. Ik zag de boekjes liggen en vond ze ge lijk leuk. Meenemen dus. Je kunt hier echt van alles kopen.' Begin no vember al liggen er twee stapels kerstkaarten tussen de boodschap pen. 'Ik heb er veel meer nodig, maar dit is alvast het begin. Ik stuur iedereen die ik ken een kaartje. Ook mijn dochter.' Dus dochter woont niet thuis? 'Nee, ik woon op mezelf. Recht tegenover mijn moeder, dan kan ik een beetje op haar passen.' De Metamorfose, het spektakel dat Etos vorig weekend organiseerde in Show- BizzCity in Aalsmeer was dik uitver kocht. 25.000 kaarten gingen over de toonbanken van de filialen. Tijdens de Metamorfose konden klanten kennis maken met Etos' visie op schoonheid, gezondheid en verzorging. De medewer kers konden voor het eerst de nieuwe bedrijfskleding bewonderen. Volgende maand in Flitsen een verslag. Deze maand is AH-Thuisservice begon nen met een proef voor ongeveer een halfjaar waarbij bestelde boodschappen niet worden thuisbezorgd, maar worden afgeleverd bij een AH/Shell-winkel in Amsterdam Zuid-Oost. Klanten kunnen de boodschappen, bijvoorbeeld onder weg van werk naar huis, ophalen. Betalen kan alleen met PIN-pas.

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 8