Kennismaken met Koken Stomen Gall Gall vernieuwt zich AH-Beste Winkelwedstrijd DVD-speler Nerveus Circus Karaktertrekken Oefening 3 5 december I Thea van de Koppel (I) en Ria Wouters (r) laten nieuwsgierige klanten proeven van Koken Stomen Eind oktober introduceerde Albert Heijn Koken Stomen. Kant en klaar maaltijden die alleen de magnetron in hoe ven. Het verschil met andere kant en klaar maaltijden is dat alle ingrediënten rauw en vers zijn. In de magnetron wordt het geheel gegaard in eigen vocht waardoor smaak en vitami nen optimaal bewaard blij ven. Het unieke ventiel in de verpakking zorgt ervoor dat de stoom in de magnetron kan ontsnappen. Op 12 en 13 november konden klanten van AH er mee kennismaken. Ruim zeventig filialen de monstreerden hoe vers, mak kelijk en smakelijk de maal tijden zijn. Bij AH 1170 in Badhoevedorp maakten hon derden klanten, jong en oud, van die gelegenheid gebruik. 'Vooral het jongere publiek lijkt Koken Stomen te waar deren,' zegt caissière Thea van de Koppel, één van de de- monstratrices. 'Voor veel van hen gold: proeven en direct meenemen. Vooral de verse ingrediënten vond men een pluspunt ten opzichte van kant en klaar maaltijden die je alleen maar hoeft op te warmen. Koken Stomen is echt een bereidingswijze.' Flitsen-lezers kunnen de maaltijden van Koken Stomen voor een aantrekkelijke prijs uitproberen. Deze coupon geeft bij de AH-kassa recht op f 2,50 korting op één Koken en Stomen product. Je kunt kiezen uit de volgende maaltijden: Schotse zalmfilet met groenten: Prijs f 9,95. Met deze coupon slechts f 7,45 - Mexicaanse kalkoenschotel met groenten: Prijs: f 7,95. Met deze coupon slechts f 5,45 - Penne peperonata met mozzarella: Prijs: f 8,95. Met deze coupon slechts f 6,45 Deze actie is geldig van 27 november 1999 tot en met 11 december 1999 8 710400"887836 Vervolg van pagina 1 de zegereeks? 'We proberen onze klanten inderdaad met originele acties te verrassen,' reageert Suzanne. 'Om de wijnmaand extra glans te ge ven hebben we bijvoorbeeld samen met een leverancier samen naar ShowbizzCity, in 2000 wordt een andere popu laire bestemming gezocht. Op 13 november ben ik aangekomen in Neder land, in het vriendelijke plaatsje Hattem. Mijn Pieten konden direct aan de slag. Bij de plaatse lijke Jamin-winkel, waar we ieder jaar weer de gekste en lekkerste pro ducten aantreffen, na men ze gelijk wat cho coladeletters mee. Heel Nederland kon het zien. Na de drukte van zo'n eerste dag, met te levisie en veel gezwaai, dacht ik op zondag bij te komen. Maar steeds meer winkels zijn tegen woordig ook op zondag open. Dus togen de Pie ten en ik naar de binnensteden en kochten bij Etos en De Tuinen vast wat lekkere geurtjes en andere mooie kado's. Bij Gall Gall konden we met onze Vin du Siècle-munten mooie glazen ko pen en bij Albert Heijn troffen we dit jaar ook boeken, cd's en zelfs mobiele telefoons. Ik heb er ook een PC aangeschaft. Handig, want steeds meer lijstjes worden tegenwoordig als email ver stuurd. Reizen te paard doe ik steeds minder. Ik geef het toe, Sinterklaas pakt vaker de auto of de trein. Dus wie schetst mijn verbazing toen ik op het station van Den Bosch een AH-winkeltje aan trof. Veel kado's hadden ze er niet, maar ik heb er een bijzonder lekker broodje gegeten. Albert Heijn en ikzelf hebben toch veel gemeen. We zijn overal op verschillende momenten van de dag. Het afgelopen weekend zijn de Pieten incognito wezen kijken bij het Etos Metamorfose-spektakel. Daar hebben ze enorm veel inspiratie opgedaan voor leuke aankopen. U begrijpt, het is elk jaar weer een genoegen om naar Nederland te komen. De creativiteit is groot, de winkels liggen vol leu ke producten en zelfs aan mijn paard wordt ge dacht. Het aantal biologische wortels in de schoe nen overtreft mijn stoutste verwachtingen. Met zoveel goeds wens ik alle hulppieten een mooie start van feestmaand december. Sinterklaas Een computer op de kop van een AH-straat. Op z'n minst vreemd. AH deed een succesvolle, eenma lige actie, die op 28 november stopte. 'Computers worden steeds belangrijker, ook binnen het ge zin', zegt Klaas Louis Springer, na mens AH betrokken bij de ontwik keling van de actie. 'Met het oog op het nieuwe millennium wilden we iets bijzonders doen. Omdat AH zelf steeds actiever is op inter net en cd-roms met bijvoorbeeld recepten uit AllerHande verkoopt, sluit deze actie daar goed bij aan.' De verkoop van de speciaal door AH en fabrikant Fujitsu Siemens ontwikkelde multimedia computer overtrof alle verwachtingen. Twee weken lang was de computer voor het hele gezin voordelig te koop bij alle AH-supermarkten. Klaas Louis Springer verklaart het succes als volgt Ten eerste was de prijs heel scherp, zeker voor deze computer die klaar is voor de komende jaren. Hij is uitgerust met onder andere een DVD-speler en een cd-rewriter, alles watje nodig hebt voor digitale films en de nieuwste games. Bovendien blijkt maar weer dat de klant ver trouwen heeft in AH. Men is niet bang een kat in de zak te kopen.' De computer werd gratis thuisbe zorgd. een echte wijnkelder van gips laten maken. Daar scoor je mee, bij ldanten en jury.' De ldanten werden trouwens in de week na de bekendmaking verrast met koffie en gebak. In AH 8501 in Den Dolder moeten ze nog bijkomen van het feest in Rosmalen. 'We hebben geen moment ge dacht ook dit jaar de beste franchiser te zijn. Maar toen we bij de laatste vijf zaten werden we toch wat nerveus.' zegt hoofdcaissière Marian van Dijk. Ook in Den Dolder weten ze dat naast een nette winkel, een goede omzet en een per fecte service, creativiteit be langrijk is. 'We hebben aan het eind van de zomer een leuke actie gedaan met het circus dat hier zijn tenten had opgeslagen. Klanten kon den door bepaalde artikelen te kopen zegels sparen voor een gratis circuskaartje.' Togen de winnaars vorig jaar Vervolg van pagina 1 filiaalmanagers kennismaken met de zogenaamde 'webwin kel' waarmee klanten electro- nisch kunnen winkelen. Jan Aalbers, filiaalmanager in Gouda: 'Dit hadden we jaren geleden al moeten doen! Prachtig hoe je van achter je bureau een schat aan productinformatie kunt vin den.' Denkt hij dat klanten ook met de computer gaan winkelen? 'Ik zie geen reden waarom niet. De site is mooi, overzichtelijk en de mogelijk heden zijn eindeloos.' Manager Commerciële Zaken Johan Westerbeek presenteer de de nieuwe identiteit van Gall Gall. 'Met een nieuw kleurgebruik en kenmerken de fotografie gaan we acht omschreven karaktertrekken van het kwaliteitsmerk Gall Gall uitwerken. Onze klanten moeten overal in het land de zelfde associaties krijgen bij onze naam. Veel aandacht ging uit naar winkelautomatisering. Eind dit jaar zullen dertig winkels een nieuw kassasysteem heb ben, volgend jaar volgt de rest. In Amsterdam stond een proefopstelling. 'De automati sering is noodzakelijk', stelde Bouke van der Meij, manager Operations Franchise, 'om het aantal kassahandelingen te beperken. Nu kosten alle spaaracties zoals Air Miles en Vin du Siècle veel tijd. Dit systeem verwerkt al die gege vens in één keer. Die tijds besparing betekent meer tijd voor de klant en dus meer service.' Dat een nieuw systeem enige oefening vergt, bleek toen de managers aan de slag gingen. 'Ik snap er nog niet veel van,' zegt Cees van Leeuwen van Gall Gall Maarssenbroek. 'We zullen nog wel een cur sus krijgen. Als dat maar niet in december gebeurt, met al die drukte.' Bouke van der Meij stelde hem gerust. 'Vol gend jaar.' Ahold Flitsen november 1999

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 3